Projekt domu - Renata

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod ninaclaudius » Ned 19. Jan 2014 21:36:50

suhlasim s pidikom, to ma prve zarazilo, ze ostane tak malo miesta, off topic - akurat mam hroznu dilemu, co sa tyka svetovych stran (s mojim projektom), vzhladom k dlhodobemu vyvoju klimy mam nutkanie otocit projekt na zapad-sever-vychod a nie vychod-juh-zapad - mam obavy z vyvoja za dalsich 10-15 rokov, obavam sa, ze sa v lete uskvarime a budeme tienit a tienit a klimatizovat a klimatizovat... a zimy nam budu ukradnute, lebo ziadne nebudu...
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod deko » Ned 19. Jan 2014 21:47:31

tienit mozno aj roznymi pergolami, kovovymi profilmi, stromami. a v dobre zateplenom dome treba klimatizovat az po velmi dlhej dobe.

navyse, podla par rokov posudzovat vyvoj pocas najblizsich 30-60 rokov (bezna zivotnost beznych domov), je diplomaticky povedane - kratkozrake. taky Pepa tiez pred nejakym casom pustal vselijake prognozy o svite slnka, prehrievani domu a podobne veci. presiel rok a pocasie jeho tvrdenia vyvratilo...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod tomas g » Pon 20. Jan 2014 0:26:44

pidik píše:Nemozem si pomoct, proste je ten dom na ten pozemok velky. Sama byvam v bungalove, ale na velkom pozemku. Keby som mala maly pozemok, kludne ozeliem bungalov. Vsimam si to na vela projektoch, ze si ludia robia bungalovy aj na malickych pozemkoch a potom maju vysoku zastavanost. Ale tu to asi nie je cielom debaty, rozumiem.


Suhlasim, ale taka bola poziadavka klienta, ktoru akceptujem

pidik píše:Dalsia vec - aj ked sa to dava - je velmi neprakticke mat varnu dosku inde nez drez - jednoducho sa vela nakvapka - ano, aj zem sa da utriet, ale je ovela jednoduchsie utriet pracovnu plochu, nez mat permanentne okvapkanu dlazku. Inak je to pekny dom.


Ano, medzitym sa uz aj podorys trochu vyvinul, v novej verzii to tak uz nieje.

bladerunner píše:-2 dvojumývadla sa mi zdajú už trocha luxus a zbytočnosť, v tej kúpeľni pri spálni stačí obyčajné, ušetrí sa trocha miesta a zlepší sa prístup do sprchového kúta
- vaňu by možno bolo lepšie dať do druhej kúpelne /ktorá nemá prístup cez spálňu/=univerzálnejšie využitie


Aj tu suhlasim, opat som vsak akceptoval podklady klienta.

To je pre mna na praci architekta ta tazsia cast - skuska pokory. Jednoducho klient moze mat odlisne predstavy, ine nazory a skusenosti na fungovanie domacnosti. Ja mu mozem prezentovat svoj nazor, ale on v tom dome bude byvat, takze v konecnom dosledku akceptujem jeho rozhodnutia.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod edo1 » Pon 20. Jan 2014 11:49:36

Ja by som videl ešte jednu alternatívu. Neviem síce aké sú regulatívy.
Ja by som garáž umiestnil do priestoru súčasnej spálne, pričom ak by to dovolovala regulatíva, mohla by byť aj vysunutá na hranicu pozemku, že by sa priamo otvárali garážové dvere/ závisí od podmienok/.
Dom by som riešil potom ako L-ko, kde vo vysunutom L-ku by bola obývačka- mohla by mať okná na obidve strany, vedľa nej spálňa, alebo detská. Spodná časť domu by sa mierne skrátila a rozšírila, aby sa vošla garáž aj izby. Prikladám nejaký orientačný nástrel, samozrejme robil som to od oka, ale podľa tých rozmerov, čo sú na Vašom návrhu by sa to mohlo spratať. A problém so státím pre 3 autá- garáž 1 a tie čo sú tam teraz by ostali zachované, len by sa vytvorili 2 samostatné brány jedna pre garáž a jedna len pohotovostná pre státie.
E
Prílohy
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod tomas g » Pon 20. Jan 2014 11:54:38

edo1 píše:Ja by som videl ešte jednu alternatívu. Neviem síce aké sú regulatívy.
Ja by som garáž umiestnil do priestoru súčasnej spálne, pričom ak by to dovolovala regulatíva, mohla by byť aj vysunutá na hranicu pozemku, že by sa priamo otvárali garážové dvere/ závisí od podmienok/.
Dom by som riešil potom ako L-ko, kde vo vysunutom L-ku by bola obývačka- mohla by mať okná na obidve strany, vedľa nej spálňa, alebo detská. Spodná časť domu by sa mierne skrátila a rozšírila, aby sa vošla garáž aj izby. Prikladám nejaký orientačný nástrel, samozrejme robil som to od oka, ale podľa tých rozmerov, čo sú na Vašom návrhu by sa to mohlo spratať. A problém so státím pre 3 autá- garáž 1 a tie čo sú tam teraz by ostali zachované, len by sa vytvorili 2 samostatné brány jedna pre garáž a jedna len pohotovostná pre státie.
E


Taketo umiestnenie regulativy nedovoluju. Navyse integrovanie garaze do tepelnej obalky domu je dost velka rana energetickej bilancii. Okrem toho, dispozicia ktoru mame teraz klientovi uplne vyhovuje a chceme sa jej drzat. V kazdom pripade, uz pracujem na novej verzii umiestnenia garaze :-)
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod tomas g » Uto 04. Feb 2014 12:21:06

Vdaka za vsetky pripomienky. Klient si ich precital a niektore prijal. Toto je finalna verzia podorysu.
Vizualzacie: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 127&type=1
Prílohy

S týmto príspevkom autora tomas g súhlasil
ninaclaudius
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod ninaclaudius » Uto 04. Feb 2014 12:33:53

pekne :-)
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod ... » Uto 04. Feb 2014 13:00:40

tiez si myslim ze tento posledny vystup je hodne lepsi ako povodne navrhy....
(len by ma zaujimalo ako je tam poriesena ta problematika parkovania 3 aut :-))
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod tomas g » Uto 04. Feb 2014 13:04:54

... píše:tiez si myslim ze tento posledny vystup je hodne lepsi ako povodne navrhy....
(len by ma zaujimalo ako je tam poriesena ta problematika parkovania 3 aut :-))


Z boku máme este jeden vstup do dvora. Budeme deklarovat, ze ten trávnik za domom je vlastne prilezitostne parkovanie :-) Nikde sa predsa neuvadza, ze to musi byt spevnena plocha....
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Projekt domu - Renata

Poslaťod ... » Uto 04. Feb 2014 13:10:21

tomas g píše:
... píše:tiez si myslim ze tento posledny vystup je hodne lepsi ako povodne navrhy....
(len by ma zaujimalo ako je tam poriesena ta problematika parkovania 3 aut :-))


Z boku máme este jeden vstup do dvora. Budeme deklarovat, ze ten trávnik za domom je vlastne prilezitostne parkovanie :-) Nikde sa predsa neuvadza, ze to musi byt spevnena plocha....


cakal som nejake taketo riesenie, je to asi jediny rozumny sposob ako sa vyrovnat s takouto poziadavkou samospravy
(ktora ale nie je uplne nerozumna, len zas nie kazdy musi potrebovat auto (aj ked dnes uz dost rarita) a este k tomu v 3 kusoch)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron