Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod borco » Štv 30. Jan 2014 18:33:34

Zdravim,

mate niekto namontovene hlinnikove okna od Slovaktual so skrytymi pantami? Ako ste s tymito oknami spokojny? My ich mame asi 1,5 roku namontovane a teraz ked sme sa nastahovali a zistili sme ze cez ne fuci, po blizsom patrani som zistil ze ramy sa vyhli do vonku a kridla dovnutra, tym vznikla medzera ktoru tesnenia neprekryju. Uz som tento problem 2.x reklamoval lebo nastavenia kovania nepomohli. Zatial maju riesenie ze vyburat omietku a skusit skrivyt ram do opacnej strany - do krivosti ramu :(.

Rad privitam hocake skusenosti ak niekto mate s profilom heroal a skrytym kovanim od G-U .


Dik

Borco
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod PrasinaPE » Štv 30. Jan 2014 20:37:44

Ake mas rozmery okien, zlozenie skla, presne typ profilu? Kridla sa ti len tak same od seba nepokrivia..
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod borco » Štv 30. Jan 2014 21:55:47

PrasinaPE,

rozmer 3 okien ktore su najviac prehnute je vxs 2400x1500, s toho je asi 1000na sirku otvaravo-sklopne so skrytym pantami g-u a 500fix, profil heroal 110es, zasklenklenie som daval na juzne okna urcite planitherm lux- ma lepsiu priepustnost slnecneho svetla aj tepla - dom to pekne v zime prehreje a na severne klasicke ultratop n sa tusim volalo, s umelym ciernym swisspacer ramikom 3skklo, do ramu boli doobjednane aj dodatocne zateplovacie vlozky.

najhorsi priehyb sa vyskytoje v pantovej casti - teda tam je ten zly priehyb ze ram je dovon a kridlo dovnutra, robi to asi 4mm navyse v strede ked je to uz pritiahnute kovanim, dnes poobede som meral aj stredny stlpik a ked dole prilozim 2m vodovaku tak na konci je skoro cm odtiahnuta takze tam je to este horsie - ale v tejto casti to moc nevadi lebo aj ram aj kridlo je vyhnute dovnutra - teda nevadi to priedusnosti okien - to ci to do buducna nebude robit problemy neviem:((

neviem s coho priehyb mohol nastat - okna zameriavali aj montovali priamo zo slovakaktualu a na kazdej strane bolo nieco cez cm fuga ktora sa vypenila a dali sa cez to pasky, preto tiez nechapem ako sa to mohlo stat. Aj ked ramy su tmave - v lete je na nich problem udrzat ruku, ale tvrdili ze hlinnik sa menej roztahuje ako plast takze by to malo byt OK
.
Zajra skusim este pozriet ci niesu nahodou aj hore nad oknom podlozky - pod oknom urcite su - to by mohlo vysvetlit priehyb. Moc niesom nadseny z toho ze budeme musiet sekat omietky v osteni - uz mame vymalovane:(( - tak ale ine riesenie asi nebude :(((. Pri tej cene okien som z toho dost znechuteny, ale na druhej strane som rad ze to maju snahu riesit. Na stavbe sa clovek stretne so vseliakym pristupom:(
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod borco » Štv 30. Jan 2014 22:07:53

Na plastovych oknach by to mozno tolko nevadilo, ale na hlinniku v dosledku netesnosti sa vychladi ram na kritickom mieste a ochladi vodivostou hlinnika cely ram naokolo. Ja som nameral na rame zvnutra pri veternom pocasi a vonkajsej teplote -8 -1 stupen celzia a ram bol cely brutalne zaroseny:((
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod bakula » Sob 01. Feb 2014 9:21:34

borco píše:Zdravim,
mate niekto namontovene hlinnikove okna od Slovaktual so skrytymi pantami? Ako ste s tymito oknami spokojny? My ich mame asi 1,5 roku namontovane a teraz ked sme sa nastahovali a zistili sme ze cez ne fuci, po blizsom patrani som zistil ze ramy sa vyhli do vonku a kridla dovnutra, tym vznikla medzera ktoru tesnenia neprekryju.

Mam tie iste okna zatial len asi 3 mesiace. To ze sa mozu vyhnut tomu ale celkom nerozumiem ako je mozne. Ved ten hlinikovy profil je pevny ako svina. Nevies sem pastnut nejake foto popr.nakres ako sa to otvorilo? Spravilo to len jedno okno alebo ich mas viac ?

borco píše: Uz som tento problem 2.x reklamoval lebo nastavenia kovania nepomohli. Zatial maju riesenie ze vyburat omietku a skusit skrivyt ram do opacnej strany - do krivosti ramu :(.

No predpokladam ze toto riesenie navrhli montaznici lebo sa im tie okna nechce menit a pacit to pajserom je rychlejsie ale ked sa to za za par rokov vrati spat tak to uz budes pacit sam... Este ma zaujima ako chcu pacit tie kridla lebo ram si este viem predstavit. Ja by som to reklamoval u obchodneho zastupcu popr. nech to pride pozriet niekto priamo zo Slovaktual ze kde je problem. Ved tie okna su drahe ako svina.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod pepa » Sob 01. Feb 2014 13:51:57

No mne sa tiez vselijako krutili ramy kridel na geneu od fenestry. Nakoniec zistili, ze vo vyrobe pevne neukotvili skla v ramoch pomocou podloziek. Ram sam o sebe nema ziadnu pevnost, tu pevnost mu dodava az sklo. Teda to plati pre plast, je mozne ze hlinik je ovela pevnejsi. Ale aj tak by som to ukotvenie skla v kridle skontroloval ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod PrasinaPE » Sob 01. Feb 2014 13:55:35

Borco: Pokial mas bezne rozmerovo velke Alu okna so standardnymi kridlami, napr. pohladova sirka ramu 70mm, sirka kridla 80mm tak sa ti mozu prehnut len v dosledku posobenia vonkajsich sil zo stien. Vyzera to na nekvalitnu montaz, i ked si pisal, ze skara bola zachovana po celom obvode, mohli sa okna zle vypodlozit, pohnut atd. Aka bola montaz na pracne?
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod borco » Sob 01. Feb 2014 14:37:25

bakula píše:
borco píše: Uz som tento problem 2.x reklamoval lebo nastavenia kovania nepomohli. Zatial maju riesenie ze vyburat omietku a skusit skrivyt ram do opacnej strany - do krivosti ramu :(.

No predpokladam ze toto riesenie navrhli montaznici lebo sa im tie okna nechce menit a pacit to pajserom je rychlejsie ale ked sa to za za par rokov vrati spat tak to uz budes pacit sam... Este ma zaujima ako chcu pacit tie kridla lebo ram si este viem predstavit. Ja by som to reklamoval u obchodneho zastupcu popr. nech to pride pozriet niekto priamo zo Slovaktual ze kde je problem. Ved tie okna su drahe ako svina.


Bakula ja som sa v tom prispevku pomylil - oni chcu vyhnut ten ram kroey je vyhnuty do vonku - do krivosti kridla ktore je vyhnute dovnutra - skratka aby som mal komplet krive aj kridlo aj ram do jednej strany :(((, bohuzial toto riesenie navrhol obchodny zastupca, a bol tu aj technik zo slovaktualu:((.

Najhorsie na tom je ze kazda oprava bude bolestiva - kedze uz vnutorne omietky kopiruju krivosti ramov :((
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod fabka2004 » Sob 01. Feb 2014 14:44:55

bud zjednate pre Vas akceptovatelnu zlavu a dotesnite si to tesnenim, alebo nech Vam vymenia kompletku za nove

viem co to obnasa, presiel som tym a zvolil som prvu moznost
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod borco » Sob 01. Feb 2014 15:27:06

pepa píše:No mne sa tiez vselijako krutili ramy kridel na geneu od fenestry. Nakoniec zistili, ze vo vyrobe pevne neukotvili skla v ramoch pomocou podloziek. Ram sam o sebe nema ziadnu pevnost, tu pevnost mu dodava az sklo. Teda to plati pre plast, je mozne ze hlinik je ovela pevnejsi. Ale aj tak by som to ukotvenie skla v kridle skontroloval ...



Pepa - jasne, genoo som mal vybrane ak by som siel do plastu - ten system je zalozeny na tom ze cast statiky okna prebera sklo, takze musi byt pevne spojene (tusim zlepene) s kridlom popr ramom - u hlinniku je to inak- ten by to MAL sam udrzat.
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod borco » Sob 01. Feb 2014 15:32:50

fabka2004 píše:bud zjednate pre Vas akceptovatelnu zlavu a dotesnite si to tesnenim, alebo nech Vam vymenia kompletku za nove

viem co to obnasa, presiel som tym a zvolil som prvu moznost


fabka - aku zlavu by si si zobral - ked za okna si dal viac ako 2 nasobnu sumu plastacov len preto aby si mal na dlho pokoj od okien? Tak isto som sa snazil cely dom realizovat co najviac vzduchotesne. Teraz strcim malicek medzi ram a kridlo na najhorsom mieste. Nakoniec mam za viac ako 2 nasobnu cenu problem hned od zaciatku a ktovie co to bude robit dalej :(((

Vymena okien je komplikovana - kedze uz su podlahy dokoncene, okolo niektorych okien su obklady... :((, nastastie este nieje fasada

Neviem som z toho uplne v prdeli ....., oknam a sklam som venoval strasne vela casu, to ze bude problem v profile, alebo v montazi som necakal:((((
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod bakula » Sob 01. Feb 2014 16:34:03

borco píše:Neviem som z toho uplne v prdeli ....., oknam a sklam som venoval strasne vela casu, to ze bude problem v profile, alebo v montazi som necakal:((((


A ako sa vyjadril technik zo Slovaktualu problem je v profile alebo kde? Nieco ti predsa na to museli povedat. Priznam sa trochu si ma vystrasil lebo ja som za moje okna vyvalil okolo 20kEUR a ked si predstavim ze budem mat nejake problemy kvoli tomu ze niekto odflakol napr. montaz tak to viem este poriesit lebo ja este omietky nemam.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod bakula » Pon 03. Feb 2014 15:05:17

borco píše:oknam a sklam som venoval strasne vela casu, to ze bude problem v profile, alebo v montazi som necakal:((((


Dnes som bol u znameho a spomenul som mu tento problem. On na to povedal ze okno (pokial nie je vyslovene zle co u hlinikoveho profilu nepredpoklada) sa moze takto zdeformovat len ked nan posobia nejake sily a ze najskor si "sada stavba". Zevraj najcastejsou pricinou je zle spravena zakladova doska a overit sa to da "meranim tlakov v zakladoch".
Neviem co je na tom pravdy nie som stavbar a asi bude lepsie ked sa k tomu vyjadri niekto kto tomu rozumie.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod borco » Pon 03. Feb 2014 15:33:56

bakula - neviem, ja mam zaklady uz skoro 3 roky stare, okna som osadzal 1,5 roku po zakladoch a rok po strope, a zalieval som podlahovku betonom az tuto jesen- takze 2,5 roka po zaliati zakladov. ziadna prasklina sa tam neobjavila, co by mohlo svedcit o nejakom sadani. Tak isto vsetky spary okolo okien su 1cm - presne ako pri montazi. Ak by boli tieto spary na niektorych miestach zuzene - tak by som to chapal, ale pokial nepraska nikde mur, a tak isto podkladovy beton, tak neviem ci to moze byt zposobene nijakym sadanim stavby. Myslim ze dilatacia je tam na to aby nejake mikropohyby zachytila. Skor si myslim ci to nesuvysi s farbou ramou - mam antracit - to je skoro az cierna farba a v lete sa na tych ramoch neda urzat ani ruka - ani teraz ked na nich pali slnko. Ale aj koli tomu sme davali hlinnik, ktoremu to nemalo vadit:( Mozno mala byt dilatacia viac ako 1cm okolo tych okien - no ja neviiem:(. Su to len dohady:( Najhorsie ze ked nievieme dovod toho ohybu tak je otazka co to bude robit dalej:( aj po pripadnej "oprave"
borco
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto 13. Júl 2010 14:42:50
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Hlinnikove okna od Slovaktualu.

Poslaťod PrasinaPE » Pon 03. Feb 2014 20:27:59

borco píše:bakula - neviem, ja mam zaklady uz skoro 3 roky stare, okna som osadzal 1,5 roku po zakladoch a rok po strope, a zalieval som podlahovku betonom az tuto jesen- takze 2,5 roka po zaliati zakladov. ziadna prasklina sa tam neobjavila, co by mohlo svedcit o nejakom sadani. Tak isto vsetky spary okolo okien su 1cm - presne ako pri montazi. Ak by boli tieto spary na niektorych miestach zuzene - tak by som to chapal, ale pokial nepraska nikde mur, a tak isto podkladovy beton, tak neviem ci to moze byt zposobene nijakym sadanim stavby. Myslim ze dilatacia je tam na to aby nejake mikropohyby zachytila. Skor si myslim ci to nesuvysi s farbou ramou - mam antracit - to je skoro az cierna farba a v lete sa na tych ramoch neda urzat ani ruka - ani teraz ked na nich pali slnko. Ale aj koli tomu sme davali hlinnik, ktoremu to nemalo vadit:( Mozno mala byt dilatacia viac ako 1cm okolo tych okien - no ja neviiem:(. Su to len dohady:( Najhorsie ze ked nievieme dovod toho ohybu tak je otazka co to bude robit dalej:( aj po pripadnej "oprave"

Ak by ti sadala stavba prejavilo by sa to prasklinami na stenach alebo v strope atd.. vsetko si zdokumentuj, odfot a ak si to nereklamoval pisomne tak si to co najskor urob a pri cene okien nad 20k by som uz oslovil pravnika. S tym, ze ti pridu montaznici dodatocne nieco vysekavat a napravat by si sa nemal uspokojit.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť