individualny projekt - cukrik

Re: individualny projekt - cukrik

Poslaťod ... » Štv 30. Jan 2014 11:34:31

PeterHr píše:- pridať okno na juhovýchodnú stenu do detskej izby

mne sa tam stale aj tie okna zdaju nejak male... :-)
PeterHr píše:- chodbu zúžiť. tých 120 cm je fakt komfortných. Skôr tie centrimetre potešia v izbách
- komoru by som tiež zúžil na 120 cm. Police budú 60cm a ostane vám 60 cm na pohyb

na druhej strane pri danom tvare komory mozu mat na oboch stranach rovno police a pristup k nim len zo stredovej "plosinky" za dverami, v takom pripade by si im skratil tie police....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




Re: individualny projekt - cukrik

Poslaťod cukrik » Štv 30. Jan 2014 17:37:41

prosim vas, aka sirka chodbicky je este "neklaustrofobicka"?
cukrik
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 05. Jan 2014 23:26:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: individualny projekt - cukrik

Poslaťod cukrik » Štv 30. Jan 2014 19:23:41

zatial som zuzila chodbu na 110, kym nenapisete az na kolko ju mozem zuzovat.
wc som posunula.
to okno som zatial nepridala. este rozmyslam ako potom zariadit izbu, ked tam bude tolko okien.
nie su divne tie izby s takymi lomenymi stenanami?
treba podla vas vychod na terasu aj tak, ked je vchod do domu pri terase? zatial ho tam nemam.
Prílohy
cukrik
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 05. Jan 2014 23:26:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: individualny projekt - cukrik

Poslaťod ninaclaudius » Štv 30. Jan 2014 20:14:54

mam taky dojem, ze chodba ma byt min. 130 cm podla nejakej normy (vraj aby sa prepchali hasici s bremenom myslim), sme to riesili s mojim projektantom, ale nie som si celkom ista, ahoj
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: individualny projekt - cukrik

Poslaťod ninaclaudius » Štv 30. Jan 2014 20:16:33

a bude len jedno WC? ci aj do tej velkej kupelne dasj jedno? pracka bude v technickej? a kde bude varna doska v kuchyni? je tam akosi moc okien, nie? dalsia otazka - nosne priecky vnutorne - budu? nebudu? strecha tym padom vaznikova?
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: individualny projekt - cukrik

Poslaťod cukrik » Štv 30. Jan 2014 20:48:24

wc bude iba jedno.
vana nebude. bude velky murovany sprchovy kut.
pracka bude v kupelni.
kuchynu este nemam dost premyslenu, stale to prehadzujem.
to okno co je v obyvacke na kratsej stene, je iba take uzke hore.
strecha pultova, vaznikova. zatial.
ale najradsej by sme chceli tak ako som dakde vpredu pisala - iba prelozit krokvu cez rozne vysoke obvodove mury, ale to by sme potrebovali dost poradit. napr. dame v strede nosny mur (ani to neviem presne akej sirky musi byt), ale ta cast kde je kuchyna a obyvacka, tak tam co? preklad? do akej sirky moze byt preklad? daju sa vôbec kupit take dlhe krokvy ako by sme potrebovali? este sme v zaciatkoch badania, vela citame, ale na niektore nase amaterske otazky este nemame odpovede.
zatial teda berieme ze bude vaznik.
cukrik
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 05. Jan 2014 23:26:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: individualny projekt - cukrik

Poslaťod drepo » Pia 31. Jan 2014 15:00:36

moja negativa na poslednu verziu tvojho projektu ( 4 mesiace byvam v bungalove 10x15 m, 112 m2 utirkovej plochy ) :
- zbytocne velka "spajza"
- zbytocne velka TM - kunbal ( navrh. ja mam nad TM sklapacie schody z priestorom nad TM a chodbou a vznikol tak vyborny priestor na sezone veci - lyze, pneumatiky, lyze, hokejky,
- len jedno WC , plus absencia vane vdome ,kde budu v dome vyrastat deti ( navrh: kupelnu spojit s WC a vojde aj vana , plus jedno WC do domu "separe" )
- slabe vyuzitie presklenia juznej strany z hladiska pasivnych solar. tepe. ziskov
- absencia zasuvnych dveri medzi obyvackovou castou a chodbou do nocnej zony ( to ale nie je problem pri sucasnej dispozicii)
- krbova stena susediaca zo spajzou
- tmava "internatna" chodba do nocnej zony

* uz terza si navrhmi rozmiestnenie spotrebicov ( varny panel, digestor, umyvacka, rura, chladnicka, mikrovlnka ) v kuchyni, rebrik. radiat. v kupelni ( ja odporucam aj do technickej z dôvodu susenia zimnych ( sportovych)veci = vyuzivam casto ) sedacky a TV v obyvacke, lebo potom zistis , ze vlastne nemas priestor alebo je to nekomfortny kompromis
* samozrejme rebriky ako samostatne vetvy z rozdelovaca)
* vyuzil by som viac juznu stranu na presklenie a zisk. pasivnych solar. ziskov do dennej casti v zimnom obdobi
* okno v priestore nad pracovnou doskou v kuchyni moze byt k susedovi t.j. dodrzanie potrebnych stavbenych odstupov. ( Ked aj bude nemas kde dat nejake zavesne kuchn. skrinky... )
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron