ACDurka

ACDurka

Poslaťod fabka2004 » Uto 28. Jan 2014 20:46:40

Zdravim stavebnikov,

otazka: ako spoznam kvalitnu ACDurku, resp rovno aj link, kde ju kupim
dovody: predchadzajuce ACDurky som dal do zeme a po pol roku v nich bola voda.

Zhanam teda kvalitnu ACDurku (na cene nezalezi, zalezi len na kvalite - teda vodotesnosti), hladam taku ACDurku aby bola co najtvrdsia (niekedy boli stare kvalitne bakelitove), lebo tie dnesne nove su take makke, ze sa prehnu skrutia a netesnia este pri vkladani do kosika v predajni nehovoriach o tvarnosti pri montazi kablov.
Absolutne priorita je vodotesnost, ACDurky budu umiestnene pod zamkovou dlazbou kde budu v trvalom vlhku, a takisto cast z nich bude aj v hline pri lampach.

Kde kupujete ACDurky?
Aku znacku, typ, alebo model doporucujete?
comu sa naopak vyvarovat

(ACDurka bude pouzita na prepojenie kablov na zahrade pre zahradene osvetlenie)
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




Re: ACDurka

Poslaťod paolo » Uto 28. Jan 2014 21:53:37

Ja mam vonku (asi pol roka) tuto. http://www.sez.sk/produkty/6457-13 Teda nie je to ta klasicka ACDurka, ale
zatial vsetko v pohode. Konstrukcne vyzera dobre, steny niesu tenke.
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: ACDurka

Poslaťod MartinH » Uto 28. Jan 2014 22:34:00

fabka2004 píše:(ACDurka bude pouzita na prepojenie kablov na zahrade pre zahradene osvetlenie)


Ale tak by to spravil Pat a Mat. Pozri radsej sem:

spajanie-4ziloveho-kabla-t5992.html
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ACDurka

Poslaťod tienik » Uto 28. Jan 2014 23:54:10

Tak este raz a dufam naposledy.

ACDurka NIE JE urcena na ulozenie v zemi. Kable v zemi mozeme spajat len a len kablovymi spojkami, nicim inym.
Skusme veci pouzivat na ten ucel, na ktory boli vyrobene, fakt to bude jednoduchsie :-)

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
jan45
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: ACDurka

Poslaťod fabka2004 » Str 29. Jan 2014 8:03:28

OK, musim to ulozit do zeme, takze ak nie ACDurka, tak co potom? ... co je to kablova spojka?

potrebujem prepojit povacsinou 3 kable (jeden privodny, druhy pokracuje a tretim idem do lampy)

moj elektrikar mi doporucil ACDurky ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: ACDurka

Poslaťod MartinH » Str 29. Jan 2014 9:57:10

fabka2004 píše:OK, musim to ulozit do zeme, takze ak nie ACDurka, tak co potom? ... co je to kablova spojka?

potrebujem prepojit povacsinou 3 kable (jeden privodny, druhy pokracuje a tretim idem do lampy)

moj elektrikar mi doporucil ACDurky ...


Do temy o spajani kabla som dal presny link na spojku do zeme Raygel 22-M5.

Existuju aj odbocky do zeme, ale najprv prever, ci sa obvod neda "sluckovat" v konkretnej lampe. Kabel dnu a kabel von. To by bolo podstatne jednoduchsie a lacnejsie.

A este je tu moznost vyjst s celym zvazkom kablov od kazdej lampy nad zem napr. k plotu a tam zavesit mini rozvadzac do exterieru a prepojit vsetky kable.
Prílohy
RAYGEL.pdf
(207.34 KiB) 214 krát
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ACDurka

Poslaťod tienik » Str 29. Jan 2014 10:48:01

fabka2004 píše:OK, musim to ulozit do zeme, takze ak nie ACDurka, tak co potom? ... co je to kablova spojka?

potrebujem prepojit povacsinou 3 kable (jeden privodny, druhy pokracuje a tretim idem do lampy)

moj elektrikar mi doporucil ACDurky ...



ten Ta asi nema rad :-)

Kazdopadne, idealne je kabel sluckovat, tak aby spoje boli pristupne v svietidlach
Ak to nejde, tak potom zvazit ci nemozes dat niejake prepojovacie skrinky na povrch.
Ak ani to nie je vhodne, tak posledne riesenie su kablove odbocne spojky. Link uz dal MartinH. Este existuju aj zalievacie, ale s tymito je to cistejsia robota.

Ak perlicka, raz som bol zavolany na posudenie zahadnej poruchy jednej cerpacej stanice vody. Vodojem bol na kopci a cerpadla cca 300m pod nim v studni. No a cele to velmi pekne blbo, vyhadzovalo vsetko mozne a tak.
Ani na strane vodojemu, ani cerpadiel ziadna zjavna porucha nebola, takze to vypadalo cim dalej tym viac na kabel. No ale 300m nie je sranda diagnostikovat a pouzivat vety zacinajuce sa na "asi". Az zrazu niekto pocas rozhovoru spomenul, ze pri nejakych vykopoch pri vodojeme bol kabel preseknuty, ale ze to vtedy ich elektrikar dobre opravil - takze tam chyba nebude. To mi celkom stacilo, kedze som poznal miestnych "odbornikov" nato aby som ten spoj dal vykopat. Bolo to cca 1,5m v zemi, takze sa celkom zapotili, ale ked som zbadal co tam bolo, zacal som sa zas potit ja. "elektrikar" zobral stary bakelitovy vypinac pre mnotaz na stenu typu "stiskem vypni" vykuchal ho a cez prechodky dal dnu kabel. Tam to spojil klasikou - cinska cokoladka z prveho obchodu a pekne zatvoril. Potom cez otvor povodne urceny na hribik vypinaca vytlacil do neho celu tubu sanitarneho silikonu. To ste mali vidiet, kombinacia med + elektrika + kysly silikon - fuj....este teraz ma striasa. Mal chlapec celkom stastie ze tam nebol....
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: ACDurka

Poslaťod pepa » Str 29. Jan 2014 12:03:08

tienik píše: "elektrikar" zobral stary bakelitovy vypinac pre mnotaz na stenu typu "stiskem vypni" vykuchal ho a cez prechodky dal dnu kabel. Tam to spojil klasikou - cinska cokoladka z prveho obchodu a pekne zatvoril. Potom cez otvor povodne urceny na hribik vypinaca vytlacil do neho celu tubu sanitarneho silikonu.


Naozaj elegantne riesenie. Presne tak by som to urobil aj ja. Dakujem za inspiraciu ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: ACDurka

Poslaťod tienik » Str 29. Jan 2014 12:09:52

pepa píše:
Naozaj elegantne riesenie. Presne tak by som to urobil aj ja. Dakujem za inspiraciu ...


kludne, 1/4 roka to pojde :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: ACDurka

Poslaťod bobino » Str 29. Jan 2014 13:36:32

Ja som mal tiez ACDurku v zemi ako "vecny spoj" - nastastie som si zapisal kde je ked sa davala pod zem lebo som mal zle tusenie - pol roka bola pre nu vecnost - teraz mam gelovu spojku, ktora zatial drzi.
bobino
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Aug 2009 18:09:57
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ACDurka

Poslaťod MartinH » Str 29. Jan 2014 18:38:57

bobino píše:Ja som mal tiez ACDurku v zemi ako "vecny spoj"


Mal si ho spravit ako provizorny a potom by vydrzal aj 50 rokov :D
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ACDurka

Poslaťod fabka2004 » Str 29. Jan 2014 20:48:44

zaver pre mna je jednoznacny: kabel z kazdej lampy si povediem osobitne a dostanem ho za kazdu cenu do zahradneho domceka a tam ich prepojim, lacne riesenie to nie je, ale je to riesenie najidelanejsie (sluckovat to nejde)

dakujem za tipy, zase som o poznanie mudrejsi ... skoda ze som toto nevedel skor ... snad to pomoze ostatnym ... ja len dufam ze jediny spoj ktory mam zaliaty v betone a je robeny prave ako vecny spoj je robeny pomocou kablovej spojky nasledne dokladne izolovanej snad celym kotucom elektrikarskej izolacnej pasky vydrzi ... dnes by som to riesil tak ako sa ma ...

:drink
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron