ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod AndyBe » Pon 27. Jan 2014 12:03:50

Zdravim po dlhej dobe.

Pri stavbe domu sa zabudlo na izolaciu balkona v 2 podlaznom dome a po zaizolovani stien (10cm EPS) sa stala z kuchyne najchladnejsia izba v dome.
Vobec sa mi to nepaci a kedze nastal cas na premalovku interieru uvazujem ze sa pokusim zvnutra nejako ciastocne zateplit strop kuchyne. (Zvonku nemozne... teda mozne... ale velmi velmi nakladne)

Mala cast kuchynskeho stropu (vyklenok) je vystrcena von bez akej kolvek tepelnej izolacie. (Hydroizolacia je naopak spravena velmi dobre). Nad vacsou castou kuchyne je spalna.

Pre lepsiu predstavivost pridavam obrazok:

Maximalna hrubka ktoru tam viem dostat je 10cm. Poradte ako to najlepsie poriesit (idealne bez SDK).
EPS alebo Nobasil FKD? Alebo?
Prílohy
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod ... » Pon 27. Jan 2014 14:52:21

ten (nezaizolovany) strop ti bude robit problemy, aj ked ho zaizolujes z vnutra, stale budes mat nemale tepelne mosty tak na navazujuce zvisle konstrukcie ako aj asi dalej do vnutornej casti stropu; takze s vysokopu pravdepodobnostou budes po zaizolovani z vnutra za chvilu riesit zas nejaky iny problem tykajuci sa toho isteho.... preto ak to je co len trochu mozne skus ist cestou spojitej tepelnoizolacnej obalky a zaizoluj to z vonka (a prepoj s existujucimi izolaciami)

S týmto príspevkom autora ... súhlasil
hinault
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod MiroM » Pon 27. Jan 2014 20:56:48

Odporucam zateplit to zvonka. Predpokladam, ze tam mas dlazbu a spadovy poter. Ten by som vyhodil az po miako a nahradil XPS az do vysky , ktoru ti umoznia balkonove dvere. XPS by som viackrat presietkoval a dlazbu kladol priamo na viacnasobne presietkovany XPS. Dlazbu by som kladol do HI lepidla napr. Sikabond T8.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
MartinH
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod AndyBe » Pon 27. Jan 2014 21:55:14

Miro>vidis.. to ma nenapadlo :) a pritom to nebude stat vela dukatov. VDAKA.. na jar to poriesim tak.. Pripadne dam aj zvnutra eps.. mozem tym nejako uskodit?
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod sigma » Uto 28. Jan 2014 0:25:04

Ako vysoko máš balkónové dvere? Od poteru na miakach.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod MiroM » Uto 28. Jan 2014 9:07:49

AndyBe píše:Miro>vidis.. to ma nenapadlo :) a pritom to nebude stat vela dukatov. VDAKA.. na jar to poriesim tak.. Pripadne dam aj zvnutra eps.. mozem tym nejako uskodit?

Radsej sa snaz co mozno najviac pridat zvrchu. Kvoli tomu metrovemu pasu balkona by si oblepoval strop celej miestnosti? Plno bordelu...odstavena kuchyna na par dni.....nove omietky a problematicke napojenie omietok v rohoch medzi stenami a stropom.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
MartinH
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod ... » Uto 28. Jan 2014 9:15:16

MiroM píše:
AndyBe píše:Miro>vidis.. to ma nenapadlo :) a pritom to nebude stat vela dukatov. VDAKA.. na jar to poriesim tak.. Pripadne dam aj zvnutra eps.. mozem tym nejako uskodit?

Radsej sa snaz co mozno najviac pridat zvrchu. Kvoli tomu metrovemu pasu balkona by si oblepoval strop celej miestnosti? Plno bordelu...odstavena kuchyna na par dni.....nove omietky a problematicke napojenie omietok v rohoch medzi stenami a stropom.


a tiez vyssia pravdepodobnost rosneho bodu v nosnej konstrukcii....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod sigma » Uto 28. Jan 2014 10:39:23

Nezostalo Ti zo zámkovej dlažby? Ulož 10cm XPS na balkón, ale tak, že zakryješ viac, ako je výklenok. Na XPS daj zámkovú dlažbu. Efekt do 10h zaručený.
XPS potom použiješ, keď to budeš robiť - odrežeš ho drôtom do šikminy. Inak, tá 38čka v tom výklenku musela fakt robiť radosť murárom a viem si predstaviť, ako to domaltovali. A kôli tomu tam tiež nie je teplo. Plus okná...
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod pepa » Uto 28. Jan 2014 12:16:34

Tiez mam tu cest s takto blbou architekturou domu. Tieto vyklenky dobre vyzeraju len na papieri. Kazdopadne ja mam na tom balkone 18cm eps, na tom poter a na poteri sikabond T8 a dlazbu. A je to tak celkom dobre. Balkonove dvere som zdvihol o jeden rad ytongu o 25cm. Jedina nevyhoda je, ze vnutornu podlahu mam asi o 15cm nizsie ako balkon, takze mam velky schod, ked sa vychadza na balkon. Ale ten balkon je aj tak uplne zbytocny a takmer vobec sa nepouziva ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko

S týmto príspevkom autora pepa súhlasil
AndyBe
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod AndyBe » Uto 28. Jan 2014 15:46:23

Vdaka za vsetky odpovede.

Poter ma pri balkonovych dverach max7-8cm. Viac tam XPS nedostanem.. cize pri okape to bude o centi menej. Na jar to urcite poriesim tak..

Ale kedze malovat pojdem v blizkej dobe.. nema vyznam rieist zvnutra ten 10cm eps? Bordel som ochotny ozeliet.... ale nemoze sa mi tam potom tvorit plesen?
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: ako zaizolovat nemozne? zvnura stop miako/zvonka balkon

Poslaťod hinault » Uto 28. Jan 2014 16:17:41

vzhladom na moznu max. hrubku by som uvazoval o lepsom izolante, ako XPS. napr. PIR paneloch ... neviem, ako to vychadza cenovo, v kazdom pripade by som sa snazil dostat stenu a strop na rovnaky tepelny odpor. znutra by som to neizoloval.

S týmto príspevkom autora hinault súhlasil
Ludo
hinault
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pia 28. Jan 2011 23:40:22
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron