solne vykvety na stenach

solne vykvety na stenach

Poslaťod cocoloti » Str 22. Jan 2014 13:41:19

Chcem vas poprosit o radu....presťahovali sme sa do starého domceka s kamennými múrmi.
Zo zadnej strany domu sme robili drenáž. Vieme, ze podlahy v dome nie su urobené tak akoby mali byt, ale momentálne nemame prostriedky na ich prerobenie. Na steny sme použili sanačné omietky, ale uz po 3 dnoch sa nam vytvorili solne vykvety...taka biela vaticka po stenach....chcem sa opýtať , či su tieto vykvety zdraviu nebezpečné....plesen nie je viditelna na ziadnej zo stien...viem ze jedine odizolovanie nam pomôže natrvalo odstranit vlhkost...Ďakujem za odpovede.
cocoloti
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str 22. Jan 2014 13:19:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: solne vykvety na stenach

Poslaťod fabka2004 » Str 22. Jan 2014 15:07:42

solne vykvety su naopak ziaduce jednak dekoracne ale hlavne su zdraviu prospesne a to preto, ze vam zasoluju vzduch a teda je zdravsi, preto sa chodi do solnych jaskyn ....
preto sa doporucuje mat doma solnu lampu aspon zapalit raz za cas sviecku v nej prave pre tento ucel ... nie je to sice more, ale lepsie ako panelakovy mestsky vzduch ....

teda pokial je to fakt vykvet soli a nie plesne ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: solne vykvety na stenach

Poslaťod jan45 » Str 22. Jan 2014 15:33:45

použiie sanačných omietok je esteticky úspešné v miestach, kde je vysoká vlhkosť, ale nie soli. Ak už stena bola zasolená, nezabránia výkvetom ale umožnia lepšie odparovanie. O prospešnosti odparenej soli pochybujem, k moru sa chodí kvôli jódu , soľ sa ani pri zapálenej sviečke neodparí. Treba rešpektovať stav, neprikladať nábytok, vetrať a bohužiaľ kúriť. Drenáž je účinnejšia, keď sa koniec pri stene vyvedie nad terén, aby vzduch prúdil.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: solne vykvety na stenach

Poslaťod fabka2004 » Str 22. Jan 2014 21:05:35

iodu mate prebytok prave v kuchynskej soli ... ale neviem ako Vy ale vsetci ostatni tam chodia nie koli idu, sak na co by aj ked ho maju v solnicke viacej ako v morskej vode a vobec ucinok iodu mi nie je znamy, zato odparovanie soli je bezny jav, staci ist k mrtvemu moru najdete dost nazornych prikladov

PS> som chemik dalsia debata je zbytocna
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: solne vykvety na stenach

Poslaťod deko » Str 22. Jan 2014 21:16:12

fabka2004 píše:solne vykvety su naopak ziaduce jednak dekoracne ale hlavne su zdraviu prospesne a to preto, ze vam zasoluju vzduch a teda je zdravsi, preto sa chodi do solnych jaskyn ....
preto sa doporucuje mat doma solnu lampu aspon zapalit raz za cas sviecku v nej prave pre tento ucel ... nie je to sice more, ale lepsie ako panelakovy mestsky vzduch ....

teda pokial je to fakt vykvet soli a nie plesne ...


ehm a nie su tie "solne vykvety" na stenach nejake hydroxidy a uhlicitany (vapenate), ktore s NaCl nemaju nic spolocne?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: solne vykvety na stenach

Poslaťod fabka2004 » Str 22. Jan 2014 21:30:19

su ... a ako pises nemaju, ale su to solne vykvety ... ja som nikde netvrdil ze je to chlorid sodny
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: solne vykvety na stenach

Poslaťod bigben » Štv 23. Jan 2014 9:36:44

fabka, ja si s Vami dovolim nesuhlasit a nie som chemik... skuste si pozriet v tomto dokumente bod II/11 http://www.pamiatky.sk/Content/Data/Fil ... 6-1-13.pdf
to su tie "soli" o ktorých sa tu pise. Ak su zdrave, tak potom sorry.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: solne vykvety na stenach

Poslaťod fabka2004 » Štv 23. Jan 2014 12:25:45

su ..

su to soli ktore su potrebne, ziaduce a neskodne, ja len dodavam ze su zdraviu prispesne ... v mineralkach ich je dost a prave preto sa mineralky piju, nie koli vode, ale koli soliam ... detto to iste je aj so vzduchom, vzduch zasoleny je zdravsi ako cisty preto sa chodi do solnych jaskyn ... pozor nemenit si vzduch znecisteny od prasnosti danych soli

dodavam ze renomovane studie ktore sa tejto problematike venovali, doporucuju istu mieru zasolenia vyvolat umelo (solne ulity pre sviecky)
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron