Z čoho postaviť garáž?

Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod radovan55 » Pon 20. Jan 2014 13:57:00

chcel by som na jar postaviť garáž - nechcel som, aby bola súčasťou domu, tak som to nechal plávať.pri starom aute ma to netrápilo, ale keďže chceme v lete kúpiť nové auto, chcel by som ho normálne garážovať. stačí mi postaviť nejaký drevený prístrešok, alebo je lepšie postaviť murovanú garáž?
radovan55
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 09. Jan 2014 12:15:12
Bydlisko: Poprad
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod mlaco » Pon 20. Jan 2014 15:32:13

Zalezi od toho, co od riesenia ocakavas. Zobral by som do uvahy aj velkost pozemku a "estetickost" riesenia.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod WYSIWYG » Pon 20. Jan 2014 16:45:13

Súhlasím s mlacom.

Ale súčasné autá s obojstranne pozinkovanou karosériou vydržia oveľa lepšie korozívne ataky prostredia.
Pozri aj http://auto.sme.sk/c/6990230/expert-nove-auto-by-malo-stat-2000-eur-mladi-uz-tuzia-po-inom.html
Ja tvrdím, že garáž je drahý luxus. Nezávislé kúrenie je lacnejšie, hoci priznám sa, ešte ho v aute nemám.
Teda pokiaľ ide o komfort nastúpenia do vyhriateho auta a rozmrazeného skla.
Pokiaľ ide o iné, skladovacie dôvody, nemýliť si garáž s dieľňou, skladom, a podobne. :-)
Aj tu na fóre je zopár príspevkov o tom, ako ľudia riešia garáže alebo prístrešky a či je tá stavba vždy len prínosom. ;-)
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod fabka2004 » Pon 20. Jan 2014 17:04:22

iste ze garaz je luxus ... zalezi od uhla pohladu ... aj vlastne byvanie je luxus a ze drahy? ... a ze nie .... moznosti a stadardy ma kazdy ine, kazdy mame niekde inde postavenu latku ... aj manzelke sa vravi draha ...

subjektivne: mame mensi (malicky) prizemny dom s vnutornou plochou tesne nad 100m2 na pozemku o 700m2 pricom sme k domu planovane (neplanovane - malo byt len parkovacie miesto, neskor pergola a je z toho dvojgaraz) pristavili dvojgaraz (nepliest so skladom, su tam dve auta, jedna lopata na odhrnanie snehu a dve kvapaliny do ostrekovacov, na ostatne veci mame zahradny domcek a to ma dvojgaraz sirku 5m a dlzku asi 8m, takze do nej by sa zmestilo az az ...) a nemenil by som, ak aj by sme znoval stavali tak by to bolo obdobne maly domcek a velka dvojgaraz. Dovody na garaz su bezpecnostne, poveternostne a komfortne ...

iste mohol byt vacsi dom, ale na co? niekomu je malo 180m2 inemu postaci aj 80m2, a takto by sme mohli pokracovat ....

treba si ujasnit co od garaze ocakavate
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod radovan55 » Pon 20. Jan 2014 19:16:39

no pravdu povediac, garáž je tak trošku aj kamufláž - ide mi hlavne o to, že chcem si tam spraviť aj dielničku, ktorá mi v dome chýba, keďže ho nemám podpivničený, preto chcem aby to bolo murované, ale zas nechcem do toho investovať hromadu prachov, takže tehly a napr. ytong vylučujem. hľadám lacný materiál, čo aj niečo vydrží. kúriť sa tam nebude, maximálne by som to pri používaní dielne napr. v zime riešil nejakým el. konvektorom. pozemok je dosť veľký -aj do šírky aj do dĺžky s tým problém nemám
radovan55
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 09. Jan 2014 12:15:12
Bydlisko: Poprad
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod ... » Pon 20. Jan 2014 19:48:17

radovan55 píše: chcem aby to bolo murované

radovan55 píše: tehly a napr. ytong vylučujem.


a z coho to teda chces murovat ? ked teda ani tehly ani tvarnice nie... este leda ze ti na pozemku rastie vela skal, z toho by sa este mozno tak dalo...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod Ludo » Pon 20. Jan 2014 23:33:01

ked nechceš murovat
a pritom chceš aby to vyzeralo ako vvymurovane
tak sprav:
konštrukciu z drevených hranolov /alebo z ocele :lol: /
drbni na to osb dosky
a na ne nalep eps - nanho riadne lepidlo-sietka-fasada
a bude to vyzerať ako murovane
a pritom to murovať nemusíš
len či to bude lacnejšie? možno aj hej
ak to spravíš sám a v okolí máš les a pílu na lacné hranoly

inak bude rozumnejšie kúpiť lacné polské tvárnice a vymurovať to :ano:
veď čo už len možu stáť také tvárnice na hentakú garáž?
strechu jasnačka že pultovu, na to par hranolov a polský plech
to musíš zmáknuť za pár šupov
potom už len vybavvenie tej dielničky, osvetlenie, garážovú bránu-či?
ved ti musí byť jasné že pár tisíc to bude stáť - zadara sa nedá
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod radovan55 » Uto 21. Jan 2014 12:27:29

chalani, mne je jasné, že zadara to nebude
len toľko som už investoval do domu a pred tým do pozemku, že sa je jasné, že ako chudobná slovač čo zatiaľ nekradne jednoducho chcem ušetriť nejakú korunu. okrem toho nám už odchádza auto, takže vybavujem úver na nové a financie čo sa nám podarilo našetriť chcem postaviť tú garáž...
kameňov mám síce na dvore stále dosť ale z toho teda nebude :-D
Ludo zvažoval som aj tie osb dosky + oceľovú konštrukciu a celé to olepiť EPS, ale čo to som včera, dnes surfoval po nete a našiel som betónové tvárnice vyrábané tu na slovensku (z poľska nechcem ani vegetu s posypovou soľou) - takže začínam uvažovať nad týmto a na strechu šupnem asfaltový šindeľ, to si spravím aj sám
radovan55
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 09. Jan 2014 12:15:12
Bydlisko: Poprad
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod milan » Uto 21. Jan 2014 14:19:45

No neviem aký chces rozmer, ale dajme tomu ze 6x4. No ak si trosku zručný tak to urob z murovacích tvárnic na maltu, zozenies kus zhruba po 1Eure. 20cm hrubka. Vykop si zaklady daj roxory, daj podsyp+kari siet a sprav dosku, výjde ta to lacnejsie ako zámková dlazba pod prístrešok rovnaký rozmer.
Murivo ak si zrátaš nevyjde vela, odrataj vstup 2,5 metra, 1x dvere 1x nejaké okienko, ak prerátaš hranoly 15X15 v obvode, nater, nejake osb dosky, mas
to drahsie.. Strechu nerieš ta je rovnaka ak chceš škridlu daš pomurnice krokvy atd... ci uz más drevený skelet alebo murovaný..
Na murivo das fasadnu farbu aku chces.. vnutri navrtaj polovicky kde chces, nemusis hladat hranoly.. ak si to budes robit sam nevyjde ta to vela
milan
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod deko » Uto 21. Jan 2014 14:57:31

ocelove garaze sa daju na bazosi kupit aj s dovozom za nejakych 300 eciek (rozmer tusim 5x3, ale ruku do ohna za to nedam - v inzeratoch su rozmery). za priplatok ponukaju aj vyklapacie dvere.

Ak nechcete, aby to vyzeralo ako plechova garaz, mozete ju oblepit EPS za par (desiatok) eciek, osietkovat a nahodit omietku. do tisicky sa urcite vopchate.

:idea:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
Ludo
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod milan » Uto 21. Jan 2014 15:04:53

deko ma pravdu pravdu
milan
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 22:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod radovan55 » Štv 23. Jan 2014 18:49:33

deko píše:ocelove garaze sa daju na bazosi kupit aj s dovozom za nejakych 300 eciek (rozmer tusim 5x3, ale ruku do ohna za to nedam - v inzeratoch su rozmery). za priplatok ponukaju aj vyklapacie dvere.

Ak nechcete, aby to vyzeralo ako plechova garaz, mozete ju oblepit EPS za par (desiatok) eciek, osietkovat a nahodit omietku. do tisicky sa urcite vopchate.

:idea:


díky, oceľovú radšej nie, to už zo spomínaného dôvodu, že pôjde aj o dielňu a v zime by som si tam prikúril s nejakým elektrickým konvektrom - v prípade oceľovej garáže by som to asi veľmi nevykúril - alebo??? nemám s tým vôbec skúsenosti
a čo hovoríte na tie betónové tvárnice?
napr.:
http://www.prescot.sk/produkty.php
http://tvareko.sk/sk/produkty
http://www.safo.sk/products.php
radovan55
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 09. Jan 2014 12:15:12
Bydlisko: Poprad
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod deko » Štv 23. Jan 2014 20:52:57

prave kvoli tomu kureniu som pisal o olepeni polystyrenom. ale samozrejme ak to chcete drahsie, pokojne si to postavte aj z tvarnic :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
Ludo
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod Rudolf » Str 12. Feb 2014 10:14:55

Jedna lacná svojská rada: takéto účelové stavby robím zo starej pálenej očistenej tehly niekde z búračky alebo nejakého stavebného smetiska. Ak je tehla zakrytá, je večná. Ak si v sude zahasíš vápno, pár vriec cementu a piesok a máš to - podľa mňa - najlacnejšie. Nehovoriac o tom, že mne sa najlepšie robí so starou tehlou. Má ideálny, rokmi overený tvar. Ale počítam, že veľa ľudí nebude súhlasiť
Rudolf
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 15. Jún 2010 10:16:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Z čoho postaviť garáž?

Poslaťod Kuchtak » Str 12. Feb 2014 10:32:16

ja by som išiel do dreva, tzv dvojstienku: obklad, konštrukcia, obklad. kde je garáž tam by som nezatepľoval, teoreticky stačí aj obklad iba z jednej strany, a aj keď sú autá dnes už lepších konštrukcií, podľa mňa je lepšia garáž studená. a tam kde bude dielňa, by som ju zateplil ...
Obrázok užívateľa
Kuchtak
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 12. Dec 2013 15:45:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Ďalší

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia