Osadenie okien do YTONGu

Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod user » Pia 27. Dec 2013 16:50:32

Keďže je tu mnoho majiteľov novostavieb, ktoré boli murované z YTONGu zaujímalo by ma aký je najlepší sposôb osadenia okien do YTONGu.
Niekde radia použiť hmoždinky, inde zas nie. Našiel som niečo od Fischer a EJOT:

http://www.fischer-sk.sk/PortalData/2/R ... ypy/GB.pdf

http://www.ejot.sk/80/103/katalog_polozka

Prípadne ak existuje lacnejšia alternatíva rád si nechám poradiť
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod Wlado » Pia 27. Dec 2013 19:00:00

Použil som turbo skrutky majú dvojitý závit a keď ich predvŕtaš tak krásne držia a majú ich v každom železiarstve.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod emkac » Pia 27. Dec 2013 19:57:20

Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod user » Sob 28. Dec 2013 11:25:15

Zaujímavá diskusia, je pravda, že klinec drží veľmi dobre, ale okná takto asi nebude nikto kotviť :D

Existujú skrutky do YTONGu, ktoré majú priamo v hlavičke podložku? Potreboval by som takúto variantu
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod Mongol » Pon 30. Dec 2013 14:24:50

Oknari, ktori mi montovali drevene Eurookna pouzivali Turbo skrutky. Vraj pri pouzitit tesniacich pasok su plechy onicom. Treba ich oblepovat a pod.

Pouzivali Wurth turbosroby myslim ze dlzky cca 20 -22cm. Okna drzali paradne, aj v Ytong lambde, ktora je strasne makka a nedrzia tam ani klince...

Nieco taketo: http://eshop.stavivasp.sk/component/vir ... l?Itemid=0
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod ... » Pon 30. Dec 2013 14:33:58

Mongol píše:Oknari, ktori mi montovali drevene Eurookna pouzivali Turbo skrutky. Vraj pri pouzitit tesniacich pasok su plechy onicom. Treba ich oblepovat a pod.

Pouzivali Wurth turbosroby myslim ze dlzky cca 20 -22cm. Okna drzali paradne, aj v Ytong lambde, ktora je strasne makka a nedrzia tam ani klince...

Nieco taketo: http://eshop.stavivasp.sk/component/vir ... l?Itemid=0


ja som plechy ani davat nechcel (bola to jedna z mojich poziadavok na montaz), kedze ten plech ti takmer komplet prepoji (z hladiska teploty) vonkajsie a vnutorne prostredie (hlavne na spodnom profile okna kde sa zvycajne nerobi ani presah tepelnej izolacie cez ram)
a montovali to nejakymi kotvami cez ram, ale co za zazrak to bol som ich az tak nespehoval...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod Bruvo » Str 15. Jan 2014 9:21:37

... píše:
Mongol píše:Oknari, ktori mi montovali drevene Eurookna pouzivali Turbo skrutky. Vraj pri pouzitit tesniacich pasok su plechy onicom. Treba ich oblepovat a pod.

Pouzivali Wurth turbosroby myslim ze dlzky cca 20 -22cm. Okna drzali paradne, aj v Ytong lambde, ktora je strasne makka a nedrzia tam ani klince...

Nieco taketo: http://eshop.stavivasp.sk/component/vir ... l?Itemid=0


ja som plechy ani davat nechcel (bola to jedna z mojich poziadavok na montaz), kedze ten plech ti takmer komplet prepoji (z hladiska teploty) vonkajsie a vnutorne prostredie (hlavne na spodnom profile okna kde sa zvycajne nerobi ani presah tepelnej izolacie cez ram)
a montovali to nejakymi kotvami cez ram, ale co za zazrak to bol som ich az tak nespehoval...



Zaleží od použitia vhodnej kotvy, sú kotvy, ktoré nepresahujú do vonkajšej časti, takže nerobia tepelný most, a taktiež znemožnujú krádež. A niesú ani drahšie oproti ostatným.
Bruvo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 15. Jan 2014 9:11:34
Bydlisko: Veľká Mača
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod MiroM » Pia 17. Jan 2014 11:04:07

... píše:ja som plechy ani davat nechcel (bola to jedna z mojich poziadavok na montaz), kedze ten plech ti takmer komplet prepoji (z hladiska teploty) vonkajsie a vnutorne prostredie (hlavne na spodnom profile okna kde sa zvycajne nerobi ani presah tepelnej izolacie cez ram)
a montovali to nejakymi kotvami cez ram, ale co za zazrak to bol som ich az tak nespehoval...


Kde by asi na spodok dali tie kotvy, kedze tam ide podkladny profil? Na spodok sa kotvy nedavaju, na spodnej casti okno iba sedi na distancnych podlozkach. Uz sa tu o tom viackrat diskutovalo. Radsej si dam 50 kotiev , ako 1x nesetrne prevrtat ram turbosrobom. Ja som zastanca(u klasickej, nie predsadenej montaze) plochych kotiev.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
laco910
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod ... » Pia 17. Jan 2014 11:24:53

MiroM píše:
... píše:ja som plechy ani davat nechcel (bola to jedna z mojich poziadavok na montaz), kedze ten plech ti takmer komplet prepoji (z hladiska teploty) vonkajsie a vnutorne prostredie (hlavne na spodnom profile okna kde sa zvycajne nerobi ani presah tepelnej izolacie cez ram)
a montovali to nejakymi kotvami cez ram, ale co za zazrak to bol som ich az tak nespehoval...


Kde by asi na spodok dali tie kotvy, kedze tam ide podkladny profil? Na spodok sa kotvy nedavaju, na spodnej casti okno iba sedi na distancnych podlozkach. Uz sa tu o tom viackrat diskutovalo. Radsej si dam 50 kotiev , ako 1x nesetrne prevrtat ram turbosrobom. Ja som zastanca(u klasickej, nie predsadenej montaze) plochych kotiev.


tie plechove srandy com mal moznost vidiet v panelaku davali aj zo spodnej strany okna, tak neviem, v kazdom pripade ja preferujem radsej kotvenie cez ram, ale sak tak je to dobre, kazdy si mozme pouzit na okna to co sa nam paci a povazujeme za lepsie :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod MiroM » Pia 17. Jan 2014 11:33:57

... píše:tie plechove srandy com mal moznost vidiet v panelaku davali aj zo spodnej strany okna, tak neviem, v kazdom pripade ja preferujem radsej kotvenie cez ram, ale sak tak je to dobre, kazdy si mozme pouzit na okna to co sa nam paci a povazujeme za lepsie :-)


Nemas foto ako to na ten parapetny podkladny profil narvali? Ale jasne, kazdy nech si da to, co uzna za vhodne. Ja mam okna prejdene x krat termoviziou zvonka zvnutra a ziadne prekreslene kotvy tam vidno nebolo.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Osadenie okien do YTONGu

Poslaťod user » Pia 17. Jan 2014 21:10:22

Po dvojtýždňovom hľadaní v stavebninách som našiel len skrutky od fischeru alebo ejotu s hmoždinkou. Neexistujú žiadne iné kvalitatívne rovnaké náhrady?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia