ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Re: ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Poslaťod pepa » Ned 12. Jan 2014 17:32:20

No ved ok, kazdy si urobi ako chce. Tebe sa nepaci prisrobovana lista, mne zase prijde divne ta stupnica, ako keby tam absolutne nemala co robit. Maskujes to farbou, ok, ale je len take maskovanie zleho riesenia. Mi to prijde ako keby niekto urobil prah medzi kupelnou a izbou uplne mimo dveri, potiahne dlazbu z kupelne o jeden rad von a bude to maskovat tym, ze ved je to podobna farba ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko

S týmto príspevkom autora pepa súhlasil
MiroM
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Poslaťod stevo79 » Ned 12. Jan 2014 18:43:34

ja mam tiez hore plavajucu, tak som pouzil schodovu listu ku plavacke, skrutky su pod plavackou takze ten roh je dostatocne pevny
Prílohy
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Poslaťod pf2011 » Ned 12. Jan 2014 21:59:46

pepa píše:Jaksi nerozumiem co na tom moze byt labilne.


Maniny pise ze maju doma 6mm podlozku pod podlahou a kracanie "na hranu" bez tej poslednej stupnice moze vyvolat pocit lability podlahy - a nie len pocit.

Mne vsak to jeho riesenie nevyhovuje z obavy, ze o ten prvy schod z hora kvoli tomu centimetrovemu odskoku by mohli zakopnut deti (ak by sli smerom zhora dole). Na domoch je to krasne, ze kazdy si aj takyto detail moze urobit podla seba ako mu to vyhovuje ;)
pf2011
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Štv 06. Jan 2011 13:21:05
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Poslaťod Wlado » Pon 13. Jan 2014 20:11:46

Treba si pri betonovaní schodiska určiť rozdiel výšok poteru a posledného schodu a potom to je v jednej rovine krásne posledný schod ku plávačke a prechodová lišta .
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Poslaťod pepa » Pon 13. Jan 2014 21:10:16

stevo79 píše:ja mam tiez hore plavajucu, tak som pouzil schodovu listu ku plavacke, skrutky su pod plavackou takze ten roh je dostatocne pevny


taku tu Jckovu listu na plavacku, v rovnakej farbe ako plavacka, som chcel aj ja, ale potom som v jednom hoteli videl, ze ta farebna folia na listach sa lahko zoslape a pod nou sa objavi strieborna farba hlinika ... takze som sa na to vykaslal a pouzil som priamo hlinikovu listu, tu mozeme zoslapavat aj roky a stale bude viacmenej rovnaka :-))))
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Poslaťod stevo79 » Pon 13. Jan 2014 21:29:49

pepa píše:taku tu Jckovu listu na plavacku, v rovnakej farbe ako plavacka, som chcel aj ja, ale potom som v jednom hoteli videl, ze ta farebna folia na listach sa lahko zoslape a pod nou sa objavi strieborna farba hlinika ... takze som sa na to vykaslal a pouzil som priamo hlinikovu listu, tu mozeme zoslapavat aj roky a stale bude viacmenej rovnaka :-))))



ved uvidim..., zatial to mam len tri roky ale myslim si ,ze ponozkou ani papucou to nezoderieme, v hoteli kde je ina frekvencia a chodi sa tam aj v topankach je to ine

S týmto príspevkom autora stevo79 súhlasil
bigben
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: ako napojit posledny schod k plavajucej polahe?

Poslaťod MiroM » Pia 17. Jan 2014 11:09:46

Suhlasim s pepom. Nevidim dovod davat uz v podstate na poschodie dalsi stupienok. Nerobia to pani "majstri" stolari len kvoli tomu, ze dalsi stupienok navyse znamena dalsiu ryzu? Pre mna je to naozaj ako past naoko. Nie je to nijako labilne, mam tam 3mm-ovy xps arbiton ukoncene hlinikovou listou a nema problema. Ale ked sa tam niekomu paci ten nevkusny ostrovcek, proti gustu ziaden disputat. Videl som uz aj take dizajnove perlicky, ako bleda plavajuca podlaha a k tomu stupienok namoreny v odtieni wenge, ktory trcal nad podlahu viac ako 3cm!
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat




Predchádzajúci

Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia