umyvatelna farba

umyvatelna farba

Poslaťod yoyo » Pia 17. Jan 2014 9:32:42

Potrebujem niektore steny namalovat umyvatelnou farobu. Otazka je, ze ako by to spravne malo byt:
-> 2x obycajnou a nasledne 1x umyvatelnou? Alebo musi byt 2x umyvatelnou?

Ta ista otazka je pre malovanie stien na farebno - t.z., ze chcem niektore steny natriet farebne - staci, 1x vrchna vrstva farebna?

Malujem Duluxom.

dik
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: umyvatelna farba

Poslaťod Ludo » Pia 17. Jan 2014 10:07:42

ci staci raz farebne
zistis, az ked to bude raz farebne natrete a vyschnute
mozno bude stacit, mozno nie
a ze preco, sa mi tu nechce vypisovat-je tam viac faktorov /stena, omietka, stetec,farba, pigmenty, riedenie, maliar, atd/
v kadom pripade treba ratat, ze je dost pravdepodobne ze raz stacit nebude
a pripravit sa na to dusevne aj finacne
a ked bude 1 x stacit
tak mas bonus :lol:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: umyvatelna farba

Poslaťod MiroM » Pia 17. Jan 2014 10:45:55

Otazka je polozena vseobecne. To ako keby sa opytas: Chcem auto VW. Kolko bude zrat?
Dulux-ov je strasne vela - super matt, vinill mat atd. Kazde ma inu spotrebu a takisto rozdielnu kryvost (ano s tvrdym y).
Ja som v dome pouzival Tikkurilu Optiva 5 a Optiva 20, ta mala vynikajucu kryvost a aj spotreba bola super. Takisto umyvatelnost a opravitelnost po viacerych rokoch su vynikajuce. Omietnute steny som najskor napenetroval, potom som pouzil bielu lacnejsiu vodou zriedenu farbu a potom som aplikoval 2 farebne natery. Stacil v podstate 1 nater, neboli ziadne flaky, ale pre istotu som to zazichroval druhym farebnym naterom. Samozrejme tam uz som nic neriedil.
Manzelka si nedavno zmyslela, ze chce mat obyvacku bielej farby. Tak som kupil Dulux Super matt a bol to strach a hruza. Najskor som stenu natrel zriedenou farbou , aby som zjednotil farebne podklady. Potom som aplikoval 2x nater nezriedenou farbou. Stale to vsak nie je 100% biele, stale mam pocit, akoby ta povodna farebna presvitala. Ked to porovnam s ostenim, kde je Optiva 20, tak to je total shit. Takisto sa mi ani umyvatelnost a oteruvzdornost nezda ani zdaleka taka ako ma Optiva 5. Takze asi tak. Dulux Vinil Mat to uz je ale ina liga. To je asi na urovni Optivy 5, myslim aj cenovo.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: umyvatelna farba

Poslaťod bigben » Pia 17. Jan 2014 16:30:35

Ja som vzdy maloval:
- penetrak
- prislusna farba 2 vrstvy
ci uz to bola pigmmentovana, alebo umyvatelna, nedaval som ziadne medzivrstvy. Dobre sa mi robilo s Jupol gold. Tiez Spektra (len neviem ktora...) nebola zla. Spektra biela - na strop vsak bola hruuuuza :kill neviem ci seba, alebo vyrobcu. Flakate pasy som tam mal, kazdy jeden tah valcom bolo vidno - des a este raz des. Normalne som kupil obycajny biely Jupol a s tym to uz bolo v pohode. Robil som aj so zarobenym Duluxom, taky co je uz namiesany a nevybera sa odtien podla vzorkovnika - tiez to bolo o.k.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: umyvatelna farba

Poslaťod blackwednesday » Pon 18. Mar 2024 9:50:13

Dobrý deň. Keď sa pustíte do maľovania stien a chcete použiť umývateľnú farbu, moja rada je ísť rovno na dve vrstvy umývateľnej farby. Prečo? Lebo dvojnásobok umývateľnosti znamená dvojnásobnú šancu, že vaša stena vydrží všetko, čo na ňu život hádže, bez potreby nápravy. Ak ide o farebné steny a chcete to rozjasniť len jednou vrstvou, s kvalitnou farbou ako Dulux by to mohlo stačiť, ale vždy to závisí od toho, ako farba pokrýva. Ak máte biele steny a chcete tmavomodrú, pravdepodobne to bude chcieť viac a farby. Nezabudnite na dôležitosť primeru, teda základnej náterovej vrstvy, najmä ak meníte farbu steny z tmavej na svetlú alebo naopak. Primer zabezpečí, že vaša konečná farba bude vynikať presne tak, ako ste si predstavovali, a zároveň zlepší a vydrž farby. V konečnom dôsledku to stojí za to pre lepší a dlhotrvajúci výsledok Stručne povedané, ušetrite si čas a potenciálne frustrácie a dajte tým stenám dve solidné vrstvy umývateľnej farby, ak chcete, aby všetko vyzeralo tip-top a vydržalo. A pri farebných stenách? Skúste jednu vrstvu a potom posúďte, či potrebujete ďalší náter. Menší projekt, menší stres. Snáď vám moja rada pomohla. Prajem pekný zvyšok dňa a veľa šťastia pri maľovaní :-)
blackwednesday
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 11. Mar 2024 17:11:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron