namrzanie velkych okien

namrzanie velkych okien

Poslaťod branotn » Štv 16. Jan 2014 7:23:10

mam velke presklenne plochy, 4x2,5... (trojsklo)
vonu nadranom -1 az -2st
podlahove vykurovanie izbova teplota 21-22st.
dom este nezatepleny (30 heluz) a mam v nom velmi sucho pod 30% vlhkost (co verim ze sa poriesi ked zateplim), lebo su obrovske tepelne uniky, ktore valia vsetko z domu von (aspom to si myslim, ze tym padom aj vlhkost).

nazamrzaju mi z VONKU cele tabule skla, mam sa znepokojovat, riesit to....
branotn
 
Príspevky: 191
Registrovaný: Sob 05. Mar 2011 16:43:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: namrzanie velkych okien

Poslaťod mbranza » Štv 16. Jan 2014 8:49:40

Právě že naopak. Pokud vám namrzají celé okenní tabule z venku, tak to znamená, že sklo dobře izoluje a nepropouští teplo z vnitřní strany ven. Tento jev se děje u většiny dobrých oken, převážně trojskel, a to nejvíce v přechodném období. Okenní tabule jsou z venku chladné a kondenzuje na nich vzdušná vlhkost.
mbranza
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Str 20. Feb 2013 13:53:00
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: namrzanie velkych okien

Poslaťod MartinH » Štv 16. Jan 2014 9:18:42

branotn píše:dom este nezatepleny (30 heluz) a mam v nom velmi sucho pod 30% vlhkost (co verim ze sa poriesi ked zateplim), lebo su obrovske tepelne uniky, ktore valia vsetko z domu von (aspom to si myslim, ze tym padom aj vlhkost).


Podla vlhkosti sa extremne vela vetra. Alebo je zly vlhkomer. Aj ja som uz musel jeden vyhodit. V novostavbe byva zvycajne dost vlhko z omietok a poterov.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: namrzanie velkych okien

Poslaťod Mongol » Štv 16. Jan 2014 10:07:36

Jav namrzania alebo rosenia okien zvonku som spozoroval aj ja...

Mame tiez 3-skla, a ak je vonku hmla, tak namrzne, alebo sa objavi na vonkajsej strane okien. Zaujimave je ze iba na tych ktore su otocene do ulice, od dvora to nerobi....

Pokial je to orosenie zvonka okna, a na vonkajsom skle, tak by to malo byt OK, horsie by bolo ak sa to prejavi medzi sklami...

Doplnim este ze nase okna su mensie cca 1,1x1,2 m.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: namrzanie velkych okien

Poslaťod Kuchtak » Štv 16. Jan 2014 10:20:18

Ak namŕzajú sklá z vonku, je to v poriadku, a to z tohto dôvodu:

-izolujú tak, že ich povrch na vonkajšej strane je studený - a teda neuniká cez ne teplo, tým pádom sa môže stať, že vám na zatienenej strane okná primrznú. akonáhle sa na ne pozrie slnko, je to fuč; preto predpokladám, že dvor máte smerom na východ ...inak povedané daň za kvalitné okná ;) tomuto javu sa nedá predísť iba ak výmenou za nekvalitnejšímie okná
Obrázok užívateľa
Kuchtak
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 12. Dec 2013 15:45:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: namrzanie velkych okien

Poslaťod MartinH » Štv 16. Jan 2014 10:22:39

Tie okna tu uz boli:

zarosene-okna-t7419.html
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: namrzanie velkych okien

Poslaťod fabka2004 » Štv 16. Jan 2014 12:13:46

branotn píše:mam velke presklenne plochy, 4x2,5... (trojsklo)
vonu nadranom -1 az -2st
podlahove vykurovanie izbova teplota 21-22st.
dom este nezatepleny (30 heluz) a mam v nom velmi sucho pod 30% vlhkost (co verim ze sa poriesi ked zateplim), lebo su obrovske tepelne uniky, ktore valia vsetko z domu von (aspom to si myslim, ze tym padom aj vlhkost).

nazamrzaju mi z VONKU cele tabule skla, mam sa znepokojovat, riesit to....


k vonkajsiemu namrzaniu si najdite v historii riesenia aj dovody

ale chcem upozornit, ze vlhkost zateplenim nevyriesite ... vlhkost nema nic spolocne so zateplenim ... uniky vlhkosti cez obalku domu je do 3% cize ak mate 30% tak nebudete mat 33% ale o 3% viacej z 30% takze vramci chyby merania namerate tu istu vlhkost

vlhkost suvisi s viacerymi faktormi, sudiac podla popisu mate dom deravy ako emental a vzduchotesnost sa neriesi zateplenim na strane exterieru, naopak na strane interieru je to vacsinou omietka a styky (zasuvky, podlaha, tesnosti spojov, pasky na okna ...)
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť