Plastové vchodové dvere

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod fabka2004 » Str 15. Jan 2014 20:50:53

satinato mam aj ja ale dvere mam na severe ... snad neocakavate slnecne zisky od SZ? v zime nebudu ziadne a v lete su neziaduce akekolvek zisky (okrem investicnych)

este raz upozornujem ze dnes by som jednoznacne voli hlinikove dvere
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat




Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Str 15. Jan 2014 21:06:45

fabka2004

Neočakávam, preto som na SZ použil sklá 0,5. Je mi jasné, že hliníkové dvere sú jednoznačne lepšia voľba. Ale reálne pri počte namontovaných plastových vchodových dverí nie je problém pri každých dverách. Podľa skúseností majiteľov dverí od výrobcu REHAU bude dosť veľký rozdiel medzi starším systémom Brilliant a novšou variantou GENEO s RAU-FIBRO.
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod fabka2004 » Str 15. Jan 2014 21:58:35

s tym suhlasim ze nie je problem pri kazdych dverach ... mam od Rehau prave Brilianty ... ale radove vacsi rozdiel bude medzi nalepsimi plastakmi a beznymi hlinikacmi
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod Majo 2 » Štv 16. Jan 2014 0:44:51

Mame vchodove dvere Rehau Geneo, dva krat som ich nastavoval, nakoniec v lete a od vtedy sa chod zamkov nezmenil.
Mozno zajtra zo zvedavosti zmeram uhlopriecky.
Dvere nie su vystavene slnku.
Ale keby som mal hlinikove tak by mozno moja elektrocentrala.nezmenila majitela.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod Bruvo » Štv 16. Jan 2014 8:48:34

user píše:bruvo.sk

Podarilo sa mi skontaktovať s majiteľom, ktorý má namontované dvere GENEO výšky 2275 mm vo farebnom prevedení s čiastočne presklennou výplňou. Aj napriek tomu, že sú dvere orientované na východ po 2,5 ročnej prevádzke dvere fungujú bez problémov. V mojom prípade budú dvere vysoké 2380 mm, orientované budú ale na SZ z veľkej časti tienené vedľajšou stavbou. Kovanie tam bude G-U, pravdupovediac na starších oknách máme MACO kovanie, ktoré ide dosť ťažko a často sa zasekne.

fabka2004

Vďaka za info.

Pri presklenných dverách bude použité trojsklo 0,5 swissspacer, bude tam však použité satino mliečne sklo. Bude to mať nejaký vplyv na solárne zisky daného skla, je mi jasné, že zo skla 0,5 veľké zisky nemožno očakávať



User,

kovanie G-U je preferovanejsie dverové kovanie, ako MACO, ale Maco ma lepsie produkty. To, ze sa kovanie zadrháva je vecou údržby. Ako často premazávaš mechanické časti okna? To nieje o tom, že namontuješ okná a funguju bezudržbovo. Ale vrátim sa ku dverám.... Je v ponuke dverové kovanie s výsuvnými hakmi. Ma ho v ponuke aj G-U, aj MACO. Hlavný rozdiel je v tom, že pri kovani G-U ovládaš haky kľúčom, takže ak chceš vysunúť haky, musíš zamknúť. A to je dosť nepraktické. Pri kovaní MACO je toto riešené magnetom, ktorý pri zavretí dverí aktivuje haky a tie sa vysunu a fixujú dvere. A jednoducho kľučkou haky opäť zasunieš. Je to potom už len na tebe, pre ktoré sa rozhodneš. Taktiež k tuhosti dverí prispieva v nemalej miere oceľová výstuž do dverí. Ak nieje dostatočne silná, neabsorbuje tie tlaky. Dôležité je, aby boli pri výrobe použité zvarovacie rohy, ktoré taktiež zvyšujú tuhost dverí. A prosím ťa, neber to tak, že ti nútim MACO, nepredávam ich, ani pre nich nepracujem ;) Robím s oknami a teda sa tejto problematike rozumiem.
Bruvo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 15. Jan 2014 9:11:34
Bydlisko: Veľká Mača
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Štv 16. Jan 2014 9:25:49

bruvo.sk

Vo vchodových dverách by malo byť použité nasledovné kovanie:

http://www.g-u.com/SK/sk/dverova-techni ... matic.html

Skúsim sa spýtať, či neexistujú aj iné varianty. MACO sme pravidelne premazávali a na zimu prestavovali prítlaky, ale aj tak nepomohlo, ale je pravda, že je to staršia verzia z r. 2003. Na MCO som inak počul len chválu.
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod Bruvo » Štv 16. Jan 2014 9:42:29

Toto momentálne používame My, ako štandardné dverové kovanie. Problém vidím v tom ovládaní kľúčom. MACO to poriešilo magnetom. Tie haky pri zavretí dverí zachádzajú do kovovej výstuže rámu.
http://www.g-u.com/SK/sk/dverova-techni ... ry-dr.html
Bruvo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 15. Jan 2014 9:11:34
Bydlisko: Veľká Mača
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Štv 16. Jan 2014 9:57:09

bruvo.sk

A z hľadiska tesnosti dverí je lepšia voľba s hákmi? Z vnútornej strany treba háky ovládať kľúčom, alebo to ide aj kľučkou?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Predchádzajúci

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron