Plastové vchodové dvere

Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Str 08. Jan 2014 19:30:44

Vedel by mi niekto presnejšie vysvetliť, prečo niektorí výrobcovia plastových okien nechú vyrobiť vchodové dvere z jedného kusu v rozmere 1000x2380 pri použití trojskla, prípadne klasickej výplne. Problém je v hmotnosti, alebo v niečom inom?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod fabka2004 » Str 08. Jan 2014 19:40:27

samozrejme ze je problem vo vahe
su dva pristupy:

1. nevedia lebo nemaju tak tuhy ram ... a teda sa dvere casom (skor ci neskor) deformuju a nebudu tesnit, bude to skor ako neskor ...

2. vedia lebo maju dostatocne vystuzeny ram, (casom sa vsak ukaze ze vlastne v konecnom dosledku nevedia) ...by som isiel do Al ...

sam mam na dome plastove vchodove dvere a uz by som tuto chybu neurobil, bud hlinik, alebo dervo-hlinik, ale plast urcite nie ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Str 08. Jan 2014 20:18:43

Keď som sa pýtal priamo vo výrobe GENEO povedali, že problém je samotná výška, a ak sú farebné je to ešte horšie. Neviem, či správne ale pochopil som to tak, že samotné krídlo tým že je vyššie pod vplyvom pôsobenia slnečného žiarenia sa deformuje.
Nerozumiem však jednému detailu, francúzske balkóny majú takmer identické rozmery 1000x2380 mm, rovnako aj dvere na terasu. Tie mi vedia vyrobiť bezproblémov, dajú mi na ne aj záruku. Prečo to potom nefunguje aj pri vchodových dverách, intenzita otvárania bude pri terasových dverách takmer rovnaká ako pri vchodových dverách. Nehovoriac už o tom, že terasa bude viac tepelne namáhaná (orientácia JV) ako vchodové dvere orientované na SZ.

fabka2004

Aký rozmer dverí máte, resp. aký profil je tam použitý
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod fabka2004 » Str 08. Jan 2014 20:31:31

pretoze tam pouzivaju iny profil ... schvalne pozrite si to, aj ine kovania .. no a dosahuju aj oine hodnoty tepelneho odporu, a samozrejme ze intenzita otvarania vchodovych dveri bude nasobne ak nie vobec radovo vyssia ako terasovych dveri ...

rozmerdveri si nepatamatm z hlavy, mozem zmerat ak specialne chcete ... viem iba ze som chcel mierne sirsie nez standard a vysku som doladil mini svetlikom a to pra ve z dovodu toho ze som chcel co najmensiu namahu (mam trojsklo) ...

ako som uz raz pisal, ak vchodove dvere tak urcite nie z plastu, iba hlinik alebo drevo-hlinik
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Str 08. Jan 2014 20:40:21

Ak Vás môžem poprosiť dosť by mi to pomohlo ak by ste dvere odmerali. Aký je to profil?
Aké problémy máte s vchodovými dverami.
Je to dosť ťažké rozhodnutie, plastové dvere stoja v trojskle cca. 800 EURO, lacné hliníkové cca. 1500 EURO, avšak nevyhovujúce pre EPD. Prijateľná alternatíva napr. v podobe Hormann Thermoplus vychádza cca. 3000 EURO.
Keď už sme pri tej hmotnosti, zmenilo by sa niečo pri plastových vchodových dverách ak by tam bolo len min. množstvo trojskla a použije sa izolačná výplň, ktorá je vpodstate tvorená XPS? Hmotnosť tam bude vžrazne nižšia a krídlo nebude tak namáhané
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod fabka2004 » Str 08. Jan 2014 22:29:17

profil je tusim Briliant aby uniesol trojsklo ... nameral som teraz len rozmer dveri ... zarubne mam dost zapustene

problemy su s netesnostou, reklamoval som to minimalne 10x ... vyrovnali sme sa penazne ...
netesnost som vyriesil novym kovanim s vacsimi excentrami na strane pritlaku a novym tesnenim ... ale nie je to uplne tesne

tepelne odpory si viete lahko spocitat ... dvere ak je ich vidiet mozu a nemusia tvorit dominantu ..

tak si onak vchodove dvere z Plastu by som uz nedal, ako som pisal

197 x 98 cm je rozmer dveri a teda kridla, priratajte si rozmer ramu a na vysku aj rozmer svetlika, to je nezaujimavy
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Str 08. Jan 2014 22:43:14

Tie dvere sú komplet presklené 3-sklo, alebo je tam aj plastová výplň?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod ... » Štv 09. Jan 2014 8:20:20

fabka2004 píše:problemy su s netesnostou, reklamoval som to minimalne 10x ... vyrovnali sme sa penazne ...
netesnost som vyriesil novym kovanim s vacsimi excentrami na strane pritlaku a novym tesnenim ... ale nie je to uplne tesne

tepelne odpory si viete lahko spocitat ... dvere ak je ich vidiet mozu a nemusia tvorit dominantu ..

tak si onak vchodove dvere z Plastu by som uz nedal, ako som pisal

197 x 98 cm je rozmer dveri a teda kridla, priratajte si rozmer ramu a na vysku aj rozmer svetlika, to je nezaujimavy


dvere podobnych rozmerov mam aj ja (az 2 kusy, jedny pivnicne, tie su trosku nizsie a jedny normalne vchodove na prizemi - nad tymi je hore este svetlik), oboje mam ale s plnou nepriehladnou vyplnou, s tymi na prizemi mam problem len taky ze ich treba lepsie pritlacit/zabuchnut aby zapadol zamkovy mechanizmus, ale inac dvere (oboje) co sa tyka netesnosti ziaden problem, jedine kde mam pozorovatelny prestup tepla su zamky, a tie sa chystam osetrit tak ze si vyrezem na ne z odpadu styroduru prekrytie ktore zavesim z vonka na klucku...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Štv 09. Jan 2014 8:32:48

...

Aký profil dverí máte?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod Palino007 » Štv 09. Jan 2014 9:02:44

Ja som dal dvere s celoplosnou vyplnou od fy Perito na ram Geneo. Netesnili vobec, kedze vyrobca vobec nekompenzoval hrubku tej celoplosnej vyplne. Uz to na 4ty krat nejak opravili, subjektivne teraz tesnia vyborne, ale overime to pri kontrolnom BDT. Dvere maju asi 2150x950mm.

PS
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod ... » Štv 09. Jan 2014 10:15:54

user píše:...

Aký profil dverí máte?


rehau geneo (zatial ale kempia na dome len druhy zimu :-) )
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod Bruvo » Str 15. Jan 2014 9:17:52

Každé jedny dvere sa deformujú, hlavne farebné dekory. Okná a dvere musia najviac absorbovať prestup tepla. Príklad:
zimné obdobie, vonku -15st, vnútri 22st. Na dvere pôsobí deformačná sila týchto extrémov. Každý jeden profil od akéhokoľvek výrobcu sa deformuje. Dá sa to zmierniť práve priečkami, ale cestou je tiež výber vhodného, ale drahšieho viacbodového kovania, ktoré fixuje dvere vo viacerých miestach a mierni deformacie.
Bruvo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 15. Jan 2014 9:11:34
Bydlisko: Veľká Mača
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod Bruvo » Str 15. Jan 2014 10:00:29

USER:
problem so zárukou ti vysvetlim:
Rozdiel je v kovani. Francuzsky balkón a terasové dvere majú rovnake kovanie, ako okna, to znamená, že je tam viacbodové fixovanie, kdežto vchodové dvere sa zamykaju na inom principe. A tam preto treba zvolit optimalne kovanie. Ale ani to ti nezaruci bezproblemovost. Je tam vela faktorov. Ja konkretne odpoprucam hakove magneticke kovanie od firmy MACO.
Bruvo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Str 15. Jan 2014 9:11:34
Bydlisko: Veľká Mača
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod fabka2004 » Str 15. Jan 2014 19:33:59

user píše:Tie dvere sú komplet presklené 3-sklo, alebo je tam aj plastová výplň?

komplet trojsklo
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Plastové vchodové dvere

Poslaťod user » Str 15. Jan 2014 20:34:35

bruvo.sk

Podarilo sa mi skontaktovať s majiteľom, ktorý má namontované dvere GENEO výšky 2275 mm vo farebnom prevedení s čiastočne presklennou výplňou. Aj napriek tomu, že sú dvere orientované na východ po 2,5 ročnej prevádzke dvere fungujú bez problémov. V mojom prípade budú dvere vysoké 2380 mm, orientované budú ale na SZ z veľkej časti tienené vedľajšou stavbou. Kovanie tam bude G-U, pravdupovediac na starších oknách máme MACO kovanie, ktoré ide dosť ťažko a často sa zasekne.

fabka2004

Vďaka za info.

Pri presklenných dverách bude použité trojsklo 0,5 swissspacer, bude tam však použité satino mliečne sklo. Bude to mať nejaký vplyv na solárne zisky daného skla, je mi jasné, že zo skla 0,5 veľké zisky nemožno očakávať
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron