Vyber COV

Re: Vyber COV

Poslaťod Alion » Pia 06. Nov 2009 13:20:02

martin1 píše:
vvv píše:Neviem ci aquatec rozdava rozne verzie navodov na cov ale ja mam tam vyslovene na jednom mieste napisane: Naplnit cov (vsetky sekcie) rovnomerne do urovne odtokoveho otvoru cistou vodou. Este doplnim ze ide o AT6 a navod mi bol odovzdany v juli.

uz som si myslel ze ci som slepi alebo co, pravda je tak ako dost casto v strede, v casti o osadeni, ktoru som ja necital, kedze cov-ku nezakopavam, je ze (vsetky sekcie), v casti o spustani zase za naplnit vodou az po odtok. inak prave som bol po kal a cov som uz naplnil skoro. zajtra doplnim vodou a potom tam supnem kal, redukciu som dal na 0,5 aj tak z toho pojde prakticky cista hneda voda. potrubiu dn 50 dlzka 4 metre...



to martin: no cista voda to uplne nebude take nieco ako nespracovana kukurisa a tak to ti pojde aj do odtoku... dn50 je velmi malo. s pravodla aky privod taky odvod teda dn125ka.
Alion
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:09:35
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Vyber COV

Poslaťod martin1 » Pia 06. Nov 2009 14:22:54

Alion píše:
to martin: no cista voda to uplne nebude take nieco ako nespracovana kukurisa a tak to ti pojde aj do odtoku... dn50 je velmi malo. s pravodla aky privod taky odvod teda dn125ka.

funguje dn 50 neni problem po dvoch tyzdnoch, ak by bol, tak mozem operativne vyriesit, lebo to mam v pivnici a vsetky potrubia pristupne, uvidime...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod Bob » Uto 23. Feb 2010 10:51:27

Zdravim,
ma niekto skusenost aj s COVkou od Ekoprogresu, s tym novsim modelom?
Dakujem.
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod david » Ned 21. Mar 2010 23:04:15

Kupili sme dom s nainstalovanou cov od ekoprogresu, momentalne setrime na topas. KAzdemu odporucam po roku trapenia rukyprec od ekoprogresu.
david
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 21. Mar 2010 23:02:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod zahradnik » Pon 22. Mar 2010 0:14:43

david píše:Kupili sme dom s nainstalovanou cov od ekoprogresu, momentalne setrime na topas. KAzdemu odporucam po roku trapenia rukyprec od ekoprogresu.


a mozes povedat, co je na tej COV z ekoprogresu take zle, ze ruky od nej prec?
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod Bob » Pon 22. Mar 2010 23:29:09

david píše:Kupili sme dom s nainstalovanou cov od ekoprogresu, momentalne setrime na topas. KAzdemu odporucam po roku trapenia rukyprec od ekoprogresu.

Preco prave Topas?...nie je zbytocne predrazena?
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod david » Uto 23. Mar 2010 0:36:12

Hlavny problem je ze k dolezitym suciastiam nemas pristup, aktivacna nadrz napriklad (odkial mas odsavat prebytocny kal) je pristupna priehradkou sirokou cca 10 cm, kam nemas sancu vopchat ziadne bezne kalove cerpadlo, Takisto mamutky su velmi zle pristupne a ked sa niektora upcha co sa obcas stane naozaj v kazdej cisticke mas o zabavne popoludnie postarane. Raz sa nam upchal aj prietok do dosadzovacej nadrze, na radu z firmy sme museli cisticku preplachovat cistou vodou opacnym smerom a dufat ze to co ho upchalo sa vyplavy , lebo priamo k tomu miestu nie je pristup !!! (neviem co by sa stalo keby to nevyslo radsej som sa nepytal) Pristup k dosadzovacej nadrzi vlastne nie je vobec. Pristup firmy je tiez bohovsky. Pripadnu navstevu servisneho technika musis zaplatit predom a potom kludne cakas cca tri tyzdne od pripisania penazi na ich ucet kym budu mat cestu tvojim smerom (co musis niekolko krat urgovat a vobec ich nesere , ze nefunkcna cisticka obtazuje zapachom okolie). Stoji ta to 5 000 sk, technik vyplachne cisticku zahradnou hadicou co mu das k dispozicii, nastavi ventily a oznami ze vytahovanie prebytocneho kalu nevykonavaju (bolo to prvy a posledny krat co som volal servis tejto firmy).
Naposledy upravil david dňa Uto 23. Mar 2010 1:08:48, celkovo upravené 1
david
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 21. Mar 2010 23:02:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod david » Uto 23. Mar 2010 1:07:36

Bob píše:
david píše:Kupili sme dom s nainstalovanou cov od ekoprogresu, momentalne setrime na topas. KAzdemu odporucam po roku trapenia rukyprec od ekoprogresu.

Preco prave Topas?...nie je zbytocne predrazena?



V zasade som sa rozhodoval mezi Aquatecom a topasom. Osobne si myslim ze kazda cisticka s EU certifikatom zvladne zakladne cistenie splaskov relativne vpohode, rozdiel je v doplnkovych funkciach. Stara skodovka aj mercedes ta dovezu z bodu A do B. Otazka je co ti ponuknu navyse. Jediny problem je, ze ked sa pokazi mercedes je to drahsie. Pri investicii na cca 20 rokov si myslim, tych cca 1000€ nie je az taky peniaz. Pretoze topas ti naozaj ponuka komfort navyse. Samostany kalojem, pristup k celej technologii, schopnost vyrovnat sa s narazovou prevadzokov a v mojom pripade lepsie zapadne do jamy od ekoprogresu a da sa k nemu variabilne pripojit pritok, cize menej prerabania. Ratam s tym, ze kedte je to zariadenie komplikovanejsie moze byt nachylnejsie na poruchy, ale ked sa da vsetko vymenit nevidim problem.
david
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 21. Mar 2010 23:02:20
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod jepeto » Ned 27. Jún 2010 21:27:36

Viete mi poradit, aky spravne vybrat COV ?? Dal som si spravit cenove ponuky a ked tak na to pozeram, tak kazda firma si chvali samozrejme svoje. KAzdy pise ze su jediny v Europe s cerifikatom na to a na to ...... bla bla bla. Potreboavl by som prakticky vediet, co je dolezite, na com si mam dat pozor pri vybere atd.
Dakujem
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod jan45 » Ned 25. Júl 2010 11:46:20

http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod jan45 » Str 04. Aug 2010 7:45:03

Rudi_M píše:rád by som si overil u Vás, čo už COV máte - púšťate do COV aj kondenz z KK?
nespôsobuje to nejaké problémy v činnosti baktérií?
ďakujem vopred za radu

odmerajte kyslosť KK lakmusovým papierikom a keď sa pohybuje od 5 do 7,5 môžete to kľudne púšťať do ČOV, ak nie tak aj tak, pretože kondenzu je max. niekoľko litrov, čo je v pomere k objemu nádrže zanedbateľné.Naviac priteká priebežne a teda sa aj riedi postupne.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod jepeto » Pia 11. Feb 2011 8:07:02

Vie mi niekto poradit, ako riesit COV v sulade s legislativou ??
Dal som si spravit projektovu dokumentaciu na COV (vybral som si AT-6). S projektantom sme odkonzultovali sposob odvodu vycistenej odpadovej vody. Chcel som riesenie COV s trativodom (potok nie je v blizkosti), lenze na zaklade jeho argumentov (tuto lokalitu pozna) a mojich SKUSENOSTI mi navrhol COV s akumulacnou nadobou (v lokalite kde ja byvam je vysoka spodna voda - minuly rok na jar pri topeni snehu som mal vodu vo vrtanej studni az skoro po uroven terenu). Problem nastal, ked som prisiel na urad zivotneho prostredia a tam mi povedali, za taketo riesenie nie je pripustne a oni mi to takto neschvalia - vraj maju nejake usmernenie. Tak som volal projektantovi a on tvrdil, ze ziadne usmernenie nemoze byt nad ramec zakona a toto riesenie je v sulade s legislativou. Vie teda niekto povedat kde je PRAVDA a ako dalej postupovat ???
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod ivvan » Uto 14. Jan 2014 16:04:09

viete mi niekto povedať ako často vyťahujete kal (kalovým čerpadlom?) pri koľkých osobách (koľko toho je?) a čo s ním robíte?
poprípade máte nejaké nové skúsenosti s ktorou značkou/modelom ste ne/spokojní?
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod joko » Uto 14. Jan 2014 21:09:11

ivvan píše:viete mi niekto povedať ako často vyťahujete kal (kalovým čerpadlom?) pri koľkých osobách (koľko toho je?) a čo s ním robíte?
poprípade máte nejaké nové skúsenosti s ktorou značkou/modelom ste ne/spokojní?

Mal som to naštudované cca pred 5 rokmi, tak to prosím ber s rezervou. :roll:
- čo sa týka kalu, odkaluje sa na základe hustoty, a ten interval je v závislosti, čo do čističky pustíš, , ak neberiem do úvahy odpad čo ide z tela, tak je dosť rozhodujúci toaletný papier, - ako sa rozloží - nie je to rovnaké,
- odpad pustené cez kuchynský drez - zvyšky jedla, hlavne tuky, oleje, zvyšky jedla
- použitie dezinfekčných prostriedkov, ktoré decimujú stav baktérii, zároveň znížia stav spracovania kalu
Takže odhadujem interval 3 - 4 krát ročne. ( odkaluje sa zo 70% na 40 % ak sa nemýlim)
Čo sa týka spracovania kalu, tak jedna - horšia verzia je, že to dopraviť na najbliššiu obecnú ČOV, alebo to zakopať do záhrady do pôdy, (možno do kompostéra). Kal z ČOV po vyschnutí je obyčajný prach. Malo by to byť ekologicky absolútne neškodné na prírodu, pokiaľ je to voda z klasickej domácnosti
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vyber COV

Poslaťod ivvan » Štv 16. Jan 2014 22:48:16

díky za odpoved.
niekto prevádzkujúci čovku by nemal info že kolko toho kalu pri kolkých osobách je?
uvažujem že pred stávajúcu žumpu zapojím čovku. ked to teraz ťahá hovnocuc tak mi to príde že je tam iba voda a navrchu pár nabobtnaných bochníkov.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť