Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod emzetperx » Štv 22. Dec 2011 21:51:36

Plánujem vo svojej chalupe, ktorá je z kameňa, pokládku plávajúcej podlahy. Pod poterom je hydroizolácia IPA. Na poter dám parozábranu nato mirelon a nakoniec plávajúcu podlahu, chcel by som niečo kvalitnejšie okolo 10mm hrúbka, AC5. Kolega ma začal strašiť, že ak dom nebudem vykurovať len občas počas zimnej sezóny, že mi plávajúcu podlahu vyduje vlhkosť v dome. Veľmi sa mi to nechce veriť, ale radšej sa spýtam, máte s tým niekto skúsenosti? Viete poradiť? Ďakujem,
emzetperx
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 16. Okt 2009 22:51:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod MareC3k » Pia 23. Dec 2011 20:26:05

Ak spravis dostatocne siroke dilatacne medzery pri stenach, tak by sa to malo roztahovat do nich, ale ak sa to niekde oprie o stenu tak sa moze podlaha aj vydut, darmo... vzdusna vlhkost je svina. Mne sa na chodbe dlhej 10m podlaha asi mesiac po polozeni "natiahla" skoro o 1cm
MareC3k
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned 26. Dec 2010 12:12:45
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod emzetperx » Pia 23. Dec 2011 22:21:58

Akože to mi je jasné, že sa bude rozťahovať, ale vraj vydúvať by sa malo kvôli perám, ktoré by mohli nasiaknúť vlhkosťou, aspoň tak sa mi to snažil kolega vysvetliť. Údajne sa to stalo jeho kamarátovi, otázne je či ten použil parozábranu a ako bol odspodu odizolovaný poter. Ja mám poter v takom akože válove z IPI, tak by nemal ťahať do seba vlhkosť zo stien.
emzetperx
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 16. Okt 2009 22:51:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod MartinH » Pia 23. Dec 2011 22:37:53

Vyrobcovia alebo predajcovia nepisu nic v navodoch o rozsahu teplot a vlhkosti? Urcite sa chcu vyhnut reklamaciam.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod emzetperx » Pia 23. Dec 2011 22:55:32

Pýtal som sa predajcov, tí tvrdili, že ak dám PE fóliu nemal by byť problém. Niečo takéhoto by som tam chcel dať http://www.spacewer.sk/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_spacewer.tpl&product_id=203&category_id=53, prinajhoršom drevenú, ale tá je už o 200E drahšia.
emzetperx
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 16. Okt 2009 22:51:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod Gapson » Sob 24. Dec 2011 9:02:54

Podľa mňa ak dodržíš odstupy od stien a dáš fóliu pod parkety tak si minimalizoval možnosť absorbovania vlhkosti, jediné miesto kde by mohli naberať vlhkosť sú hrany ale ani to by nemal byť problém(podľa výrobcu impregnované proti vlhkosti)
Parkety(laminátové) sa zvyknú "rozťahovať" skôr kvôli rozdielom v teplote a nie vlhkosti.Ja osobne som ešte laminátové parkety vyduté nevidel, iba drevené aj to kvôli nedodržaniu odstupu od stien.

S týmto príspevkom autora Gapson súhlasil
emzetperx
Gapson
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob 16. Júl 2011 7:57:10
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod emzetperx » Sob 24. Dec 2011 10:48:56

Zdieľam tvoj názor, ale chcem sa utvrdiť na betón, že to bude OK, resp. ak by sa niekto vyjadril, že to tak má a je to OK.
emzetperx
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 16. Okt 2009 22:51:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod theb » Štv 12. Jan 2012 17:24:25

Mam plavacku uz na ceste. Ked som objednaval, predajca (znamy) mi poradil nastavit teplotu nad 18 stupnov Celzia.
Dovod je prave v teplotnej roztaznosti laminatu. Ak by si to ukladal pri nizkych teplotach (vobec nevykurovane), nasledne by si zacal kurit, nemusela by ti stacit dilatacna medzera, hlavne na vacsich plochach.

Toto bolo vysvetlenie. Rozhodne neplanujem robit experimenty a tu teplotu som radsej zvysil! :)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod emzetperx » Ned 15. Jan 2012 22:44:59

To je jasné a samozrejmé pri jej kladení. Napísal som aj do diskusii cechu podlahárov, dávam do pozornosti odpoveď.
Odpovede na Vaše otázky najdete v našej knižnici v rubrikách príprava podkladu a pracovné postupy. Viac informácii nájdete pri pracovných postupoch montáže drevených parkiet hr. 7,10 ... mm plávajúcim spôsobom. Tu je aj uvedené, v akých podmienkach by sa mala predmetná podlaha užívať (to je jedno či laminátová alebo drevená - obe rovnako reagujú nazvýšenú/zníženú relatívnu vlhkosť vzduchu a teplotu v miestnosti). Pravda je tá, že pri relatívnej vlhkosti vzduchu v miestnosti 40 - 60 % a teplote 18 - 20st. Celzia zostáva podlaha tvarove stála - je stabilná. Ak dlhodobo je relatívna vlhkosť vyššia, parkety (ako drevený produkt) naberú vlhkosť a v dôsledku toho nabobtnajú (po Vašom sa vydujú). Preto je potrebné miestnosti častejšie vetrať. Doporučujem Vám pri montáži podlahy nechávať väčšiu dilatačnú špáru od stien a pevných bodov.
emzetperx
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia 16. Okt 2009 22:51:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Údajné vydúvanie plávajúcej podlahy v nevykurovanom dome

Poslaťod Ludo » Pia 10. Jan 2014 23:11:49

a mna by celkom zaujimalo
ako to nakoniec dopadlo :?:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron