Mozu byt teplovzdusne vyvody v strope, nepopraska SDK?

Mozu byt teplovzdusne vyvody v strope, nepopraska SDK?

Poslaťod ROMAN ZVOLEN 229 » Štv 16. Apr 2009 1:54:23

ZDRAVIM vie niekto poradit momentalne mi robia v dome sadrokarton a pred par dnami mi dokoncili teplovzdusne rozvody potiahli mi ich nad dvere nad zarubnu pretoze sa to nedalo inam umiestnit teda vyvodi pretoze vsade vychadzal nabytok .A jedna sa o to ze vyvodi v izbach bude 5cm od stropu ci to nebude problem ci to teplo nesposobi ze popraska sadrokarton mam to vedene od chodby a do kazdej izby.Vyska stropu v izbach bude 2.6 metra a v chodbe 2.4metra .A ci nie je malo v chodbe 2.4metra aka byva predpisana vyska ci nebude problem pri kolaudacii? dakujem
Naposledy upravil emkac dňa Štv 16. Apr 2009 8:28:10, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy, tema presunuta
ROMAN ZVOLEN 229
 




Re: Mozu byt teplovzdusne vyvody v strope, nepopraska SDK?

Poslaťod joko » Štv 16. Apr 2009 20:52:06

Nie som od fachu, na tomto fóre sú podstatne fundovanejší kartonisti, no ak nemáš na výber, tak aj tak to tak bude. Určite nie je to ideálne, no počítaj s tým, že aj ked spoje poctivo zasieťkujú , aby nepraskali od rozťažnosti, tak vývody blízko stropu ti časom začnú začierňovať strop nad výduchom od spáleného prachu, z dôvodu slabého rozptylu a prehriatia. :nie:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Mozu byt teplovzdusne vyvody v strope, nepopraska SDK?

Poslaťod yaho » Pia 08. Nov 2013 23:09:49

Prosim ta ake mas prakticke skusenosti s takymto sposobom rozvodu vzduchu po dome?
Nie je problem so sirenim zvuku medzi miestnostami, je to funkcne riesenie (vetranie mestnosti) ako keby bo vyustok na protilahlej strane dveri v miestosti?
Mne to navrhla firma velmi podobne (v chodbe znizeny strop a rozvod vzduchu priamo do miestonsoti cez stenu pod stropom).
Dik za radu.
yaho
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 08. Nov 2013 23:02:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Mozu byt teplovzdusne vyvody v strope, nepopraska SDK?

Poslaťod vrto » Štv 09. Jan 2014 22:49:21

Máte niekto praktické skúsenosti s týmto typom rozvodov, teda s VZT rozvodmi v bungalove s SDK stropom? Na aké špecifiká sa treba pripraviť pri realizácii tohto typu rozvodov? Ďakujem.
vrto
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 06. Jan 2014 16:40:27
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron