Krídlová brána vo svahu

Krídlová brána vo svahu

Poslaťod martin.melisek » Pon 06. Jan 2014 18:45:46

zdravim vospolok.

Pred domom, cca 3,5 m mám plot, kde by som chcel aby bola vstupná brána. Problem je v tom, že v tomto mieste je dvojgaráž, a prístup ku karaži je spádovaný. Teda, ak by som chcel aby sa mi krdlova brana otvarala dovnutra, otvarala by sa mi proti svahu. Kedze je plot iby 3,5 m od garazových vrat, nie je mozné na tomto useku urbit rovinu, aby sa brana dala otvorit dovnuta.

Možnost posuvnej brány nemám z priestorových dovodov
a) mám možnost, aby sa kridlova brana otvarala smerom von, to by mi nevadilo, len neviem, či existuju take pohony, ktora by dokazali otvarat smerom dovonka
b) existuje možnost, nejaká konštrukčná, aby sa brana otvarala " do šikma", teda rovnobežne so spadom?
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod paolo » Pon 06. Jan 2014 19:16:03

Viem o jednej takej brane, je kridlova, do svahu. Je to jedno velke kridlo asi 3m dlhe, otvara sa do vnutra do dvora. Panty su na vyssej strane vo svahu a dvor ide opat do svahu. Neviem ci ma el. pohon, ale na konci kridla ma koliesko. Konstrukcne je kridlo urobene tak, ze sa meni jeho tvar ked koliesko kopiruje teren. Vsetky spoje su volne, nie je pevne zvareny ram, ale v tychto miestach jednotlive casti spojene jednou skrutkou. Neviem ci to popisujem zrozumitelne. Ked pojdem okolo mozem to cvaknut.
Celkom pekne to vyriesili
Naposledy upravil paolo dňa Pon 06. Jan 2014 19:17:54, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod paolo » Pon 06. Jan 2014 19:16:21

Este doplnim, ze kridlo je kombinacia ocelovych profilov a drevenych hranolov. Vrch kridla je pri zavretej brane vo vahe a spodok kopiruje svah. Ked sa brana otvori tak sa tvar zmeni.
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod ... » Pon 06. Jan 2014 19:25:55

mozes dat os otvarania v sklone, potom by si vedel branu otvarat tak aby bola otvorena smerom do kopca, len si nezabudni preratat vykon pohonu a pripadne prekreslit miesto uchytenia ak chces aby bola brana v zavretom stave zvislo :-) ale vsetko sa da :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod martin.melisek » Pon 06. Jan 2014 21:15:26

... píše:mozes dat os otvarania v sklone, potom by si vedel branu otvarat tak aby bola otvorena smerom do kopca, len si nezabudni preratat vykon pohonu a pripadne prekreslit miesto uchytenia ak chces aby bola brana v zavretom stave zvislo :-) ale vsetko sa da :-)


a nepoznas niekoho, kto to takto ma vyriesene???? alebo na koho by som sa mohol nakontaktovat??
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod martin.melisek » Pon 06. Jan 2014 21:16:46

paolo píše:Este doplnim, ze kridlo je kombinacia ocelovych profilov a drevenych hranolov. Vrch kridla je pri zavretej brane vo vahe a spodok kopiruje svah. Ked sa brana otvori tak sa tvar zmeni.


to foto by bodlo, ale myslim ze aj to by bolo riesenie, to ma nenapadlo
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod ... » Pon 06. Jan 2014 23:29:15

martin.melisek píše:
... píše:mozes dat os otvarania v sklone, potom by si vedel branu otvarat tak aby bola otvorena smerom do kopca, len si nezabudni preratat vykon pohonu a pripadne prekreslit miesto uchytenia ak chces aby bola brana v zavretom stave zvislo :-) ale vsetko sa da :-)


a nepoznas niekoho, kto to takto ma vyriesene???? alebo na koho by som sa mohol nakontaktovat??


nepoznam, ja som si len spravil predstavu mechaniky a veci okolo toho ze co by tam asi muselo byt, ale potreboval by som si to este aj rozkreslit ak by to malo k niecomu viest....


martin.melisek píše:
paolo píše:Este doplnim, ze kridlo je kombinacia ocelovych profilov a drevenych hranolov. Vrch kridla je pri zavretej brane vo vahe a spodok kopiruje svah. Ked sa brana otvori tak sa tvar zmeni.


to foto by bodlo, ale myslim ze aj to by bolo riesenie, to ma nenapadlo


v principe moze byt najjednoduchsie riesenie, mat ako "pevnu" branu ktoru otvoris aj proti svahu a pod tym zaveseny mechanizmus ktory sa vie poduvat po tej "pevnej" casti zvislo a teda moze kopirovat teren (a idealne v zavretej polohe este nejak aretovat ak by bola medzera medzi "pevnym" kridlom a dlazbou prilis velka a pri nadvihnuti tej posuvnej casti by tam mohol niekto podliezt

PS: az raz budem nahodou riesit branu na pristupovej ceste tak budem volit radsej posuvny mechanizmus (aj ked aj u nas dohoda so susedom na to nutna), je to menej nachylne na problemy v pripade vacsieho mnozstva snehu....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod martin.melisek » Uto 07. Jan 2014 7:17:15

tá posuvná brána tam nemoze byt z priestorových dovodov. Dalo by sa to riesit iba tak, ze by sa musela posuvat zvonka muru, nie zvnuta, ako je to bezné. Teda celý mechanizmus by bol vonku, a to neviem ci sa dá, ...
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod ... » Uto 07. Jan 2014 8:02:42

martin.melisek píše:tá posuvná brána tam nemoze byt z priestorových dovodov. Dalo by sa to riesit iba tak, ze by sa musela posuvat zvonka muru, nie zvnuta, ako je to bezné. Teda celý mechanizmus by bol vonku, a to neviem ci sa dá, ...


to uz zavisi od podmienok okolia, u nas sa to (nastastie) da, kedze pred susedom je nevyuzivana plocha (resp. vyuzivana tak ze je ujazdena a susedia tam parkuju :-) )
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod paolo » Uto 07. Jan 2014 9:06:28

Zabudol som rano ist okolo toho domu, ale nastastie ujo Google pomohol. Zle som si to zapamatal a vcera som to popisal trosku inak oproti realite. Vrch brany nie je vo vahe, ale tiez kopiruje teren.
Prílohy

S týmto príspevkom autora paolo súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod martin.melisek » Uto 07. Jan 2014 21:15:21

hmm,ten napad sa mi pozdava. Len ako a kde upevnit pohony,kedze klasicky pohon nevie regulovat vysku, resp sa nevie vyske prisposobit........

btw, neviete ci existuju pohony, ktore by vedeli otvarat branu tak, že by boli namontovane zvnutra a otvarali by branu dvonka???
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod bakula » Uto 07. Jan 2014 21:39:57

martin.melisek píše:btw, neviete ci existuju pohony, ktore by vedeli otvarat branu tak, že by boli namontovane zvnutra a otvarali by branu dvonka???


http://www.youtube.com/watch?v=loXCdqfjb_s

kvoli reklame sem nedavam odkaz na predajcu na SK.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod tomas g » Ned 19. Jan 2014 2:04:41

Otvaranie von nie je problem. Aj ja mam podobnu situaciu so svahom ako ty, preto ju mam otvaravu von. Je dvojkridlova, kazde kridlo ma cca 2,3 m, v jednom kridle mam navyse spravenu branicku pre pesich. Ten mechanizmus, ktory posielal bakula je dost drahy - ja mam klasicky pohon Key, ak nezabudnem, zajtra nafotim.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod WYSIWYG » Pon 20. Jan 2014 15:11:46

Otváranie von skutočne nie je technický problém.

Ale:
- čo na to stavebný úrad? (zabratie obecného pozemku..., bezpečnosť chodcov)
- čo na to empatia?

Hneď vysvetlím, zažil som, videl som:
- išiel som svižne po úzkom chodníku v širšom centre Bratislavy, keď odrazu sa predo mnou otvorila konštrukčne plná drevená bránička šírky chodníka (áno otváraná do vonkajšej strany, do chodníka) priamo proti smeru môjho pohybu, našťastie po ceste práve nešlo auto, pretože som skončil na ceste, len tak sa dalo vyhnúť úrazu, výška bráničky cca 2 m, človek ktorý ju otvára vôbec nevie posúdiť, čo sa deje na ulici; keby som si rozrazil čelo, nos, môžem od majiteľa domu vysúdiť bolestné...
- nedávno som zbadal neďaleko v susedstve automatickú bránu, tiež otváranú do obecného pozemku - komunikácie - tak, že brána kompletne križovala chodník, ako perla na tom bola ešte skutočnosť, že na bráničke nebol žiadny maják - absolútne nebezpečný výrobok.

Čiže: treba riešiť zodpovedne podľa aktuálnych podmienok.
Z tohto pohľadu sa mi brána, ktorú popisuje paolo javí ako veľmi zodpovedné riešenie.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Krídlová brána vo svahu

Poslaťod KoMiKo » Štv 23. Jan 2014 11:18:12

martin.melisek píše:
paolo píše:Este doplnim, ze kridlo je kombinacia ocelovych profilov a drevenych hranolov. Vrch kridla je pri zavretej brane vo vahe a spodok kopiruje svah. Ked sa brana otvori tak sa tvar zmeni.


to foto by bodlo, ale myslim ze aj to by bolo riesenie, to ma nenapadlo

Ja som to niekde videl, ale keďže neviem nájsť foto, narýchlo som urobil nákres, ako to funguje. Vyosené pánty sú označené červenou farbou

Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Ďalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia