Zateplenie domu

Zateplenie domu

Poslaťod Rado » Sob 24. Jan 2009 9:39:47

zdravim,

dlhodobo sledujem filipa a toto forum,stale neviem par odpovedi, prosim uvedte ma do obrazu.
sucasny stav:
1, nas dom ma plochu murov 270 m2, plastove okna 2sklo, K 1,1 vchodove dvere plastove K 1,1,
povala zateplena 15 cm sklena vata plus 15 cm climatizer, podlahy su nezateplene cca 30 cm
betonove platne, skladba obv. muru je 40 cm "kostalanska kvadra" pivnica a prizemie, 1 poschodie
je 40 cm domaca skvarobetonova kvadra, vonkajsia omietka na hladko, spolu cca. 43 cm.
Dom je komplet podpivniceny, nestavali sme ho my, kupeny ako starsi.

2, pri vypocte R stien na web stranke co je tu viac krat uvadzana som mal problem vybrat z moznosti
ktore su dane material obv muru = to je moja prva otazka

3, celkova uzitkova plocha domu bez pivnic je cca. 210 m2, obytna okolo 140 m2, plynom ohrievam aj
vodu, rocne miniem cca. 2500 m3 plyn, dokurujem teplovzdusnym krbom = 7m3 dreva rocne, suma sumarum
plyn 39 tis, drevo 6 tis.

4, neviem si vyratat R muru, podlahy, okien = neviem ci zateplit alebo nie = prosim poradit

5, z pohladu fasady to nie je potrebne, ta je nova a celkom slusna

Zaverom som rozmyslal zateplit 10 cm EPS severnu stenu nakolko podla dispozicie domu na tej strane domu
cela obyvacka, schodiste na poschodie, 2 kupelne. Materialovy rozpocet mam 34 tis, robota svojpomocne, spolu
s lesenim max. 40 tis. Potom by som mal farebne zladit zvysok domu a tu mam poslednu otazku. Dat na EPS sietku
a silikatovu stierku a zvysok domu tiez, alebo moze ist na EPS "obycajna" fasadna vonkajsia stierka a potom namalovat cely dom. Silikatova je jasne drahsia alternativa, tak preto tato otazka.

Rozpisal som sa, dufam, ze dostatok faktov na fundovane rady. Nemame penazi nazvys, nechcem urobit blbost
a cakat navratnost, ktora nepride resp. pride ale ja si to uz nebudem pamätat :) .

Vopred vdaka za postrehy, ak som niekoho rozosmial svojou "hlupostou" ohladom znalosti o zatepleni, aj tak dobre :?
Rado
 




Re: Zateplenie domu

Poslaťod scott01 » Sob 24. Jan 2009 12:56:03

..najväčší problém vidím zatiaľ v podlahe, 30 cm betónu dokáže pekne chladiť. Tam by som začal ja
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Zateplenie domu

Poslaťod deko » Str 11. Feb 2009 23:42:28

... a potom sa jednoznacne oplati zateplit celu fasadu, nie iba severnu stranu (co sa stane ked si oblecies zimny kabat iba na chrbat?).
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Zateplenie domu

Poslaťod MiroM » Sob 28. Mar 2009 23:29:42

Ako pise scott, podlaha je velkou slabinou. Zateplil by som stropy v pivnici.
Zateplit odporucam kompletne. EPS je teraz za babku. 10cm eps (ja by som vsak dal o nieco viacej, ak by to okna dovolili) to by bolo 27 kubikov, teda 27 tisic, lepidlo+stierka , vychadza to cca 76 vriec, teda 18tisic, sietka 3500, a vonkajsiu fasadu by si robil tak ci tak. Kotvy odhadom 4-5 tisic. Nejake zakladacie a rohove listy dalsich 5 tisic. Samozrejme svojpomoc. Porozmyslaj este.


Posledné zvýraznenie urobil Anonymous dňa Sob 28. Mar 2009 23:29:42
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť