predsadená montáž okien

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod day » Štv 08. Mar 2012 23:39:32

kriloter píše:Ono to asi nepatri do tejto temy, ale ked som videl video ako mio montoval tie okna ma to napadlo ... ako zabezpecit, aby tam tie okna boli este aj rano?


spat na stavbe
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat




Re: predsadená montáž okien

Poslaťod koso » Pia 09. Mar 2012 9:42:10

pepa píše:
koso píše:ja chcem robiť kompromis s akoze predsadenou montazou že by som okna vypustil len o cca 2 - 3 cm - teda okno by nebolo treba kotviť na tie L_lká, ale normalne zvnutra do otvoru s tym že sa trocha vypusti... (planujem dat 20 cm polystyrenu)


Ja osobne pochybujem, ze tym nieco ziskas. Skor iba zhorsis montaz, nebudes mat ako rozumne pripevnit tesniace pasky ...



s montazou by nemal byt ziaden problem - predsadit okno o 2 - 3 cm - to bude uplne bezna montaz zvnutra...
pasky - zvnutra nalepiť bežne ako normalne, zvonka by som chcel okolo okna nalepiť po montaži polysytren (cca 2 cm hruby a asi aj nejaky tvrdeny) a tento polystyren pritlačiť ku ramu okna a na tento polystyren potom prilepiť pásku vonkajšiu
potom pri zateplovani normalne vonkajším polystyrenom prekryť ram okna... (bude okolo okna treba kupiť o 2 cm tenši polystyren...
ziskam tym to, že spravim okolo okna akože falc z polystyrenu - bude polystyren aj na boku ramu okna aj spredu rámu okna
lebo keby som okno dal len akože zarovno vonkajšej hrany muru, tak pri lepeni polystyren nedam uplne na stenu kvoli lepidlu, ale bude tam cca (0,5cm - 1cm) špára, a teda polystyren sa nebude dať pritlačiť uplne ku ramu okna.... - dalo by sa akože okno vystrčiť o hrubku lepidla - len kolko to je?...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod user » Ned 24. Nov 2013 13:58:21

Ahojte,

potreboval by som radu od stavebníkov, ktorí si už prešli predsadenou montážou okien. Skladba materiálov bude YTONG P4-500 PD 250 mm zateplený EPS NEO 300 mm. Keďže YTONG sám o sebe je krehký materiál, rád by som si nechal poradiť, ktorá z nasledujúcich variánt montáže bude najvhodnejšia:

Varianta č. 1

- použitie profilu pre predsadenú montáž (napr. illbruck PR007)
- výhody: nie je potrebné použiť uholníkové konzoly, jednoduchšie následné zatepľovanie fasády - nie je potrebné tvarovať priestor pre uholníkové konzoly
- nevýhody: cena (v mojom prípade 50 % ceny okien), prevŕtavanie rámov okien

Varianta č. 2

- kombinácia profilu pre predsadenú montáž (napr. illbruck PR007) + konzoly pre uchytenie z bočnej a vrchnej strany rámu okna
- výhoda: pevné uchytenie rámu okna v spodnej časti

Varianta č. 3

- použitie systému JB-D® v kombinácii + konzoly pre uchytenie z bočnej a vrchnej strany rámu okna
- výhoda: nízka cena, relatívne ľahká možnosť
- nevýhoda: je potrebné použiť "podlištu", ktorou sa zníži svetlá výška okna
video systému: http://www.youtube.com/watch?v=CcYsKZRMx_0

Varianta č. 4

- kombinácia uholníkové konzoly + konzoly pre uchytenie z bočnej a vrchnej strany rámu okna
- výhoda: najnižšia cena
- nevýhoda: pevnosť takéhoto systému uchytenia v porobetóne, pracnejšie tvarovanie priestoru pri zatepľovaní fasády

Varianta č. 1 je finančná samovražda pri danej cene, prikláňam sa ku kombinácii variante č. 2 a 3, prípadne ak by sa vyriešil spôsob uchytenia uholníkovej konzoly variant č. 4.
Pri vchodových dverách, resp. terasových dverách z dôvodu hrúbky podlahy budem musieť použiť rozširujúci profil.

Vďaka za rady
Prílohy
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod user » Ned 24. Nov 2013 13:59:11

Varianta č. 1
Prílohy
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod Palino007 » Ned 24. Nov 2013 23:23:20

Este mas dalsiu variantu - predsadena montaz od EJOTu, pomocou compac foam konzol. Cenovo asi polovica Illbruck systemu, aj ked pomerne pracne (takisto ako illbruck..)

Asi to bude brane ako reklama ale informacie su tu : http://www.predsazenamontaz.cz/
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod user » Ned 15. Dec 2013 12:00:59

Dobrý deň,

na jar ma čaká predsadená montáž okien (pravdepodobne profil GENEO PHZ) na murivo YTONG P4-500 250 mm. Našiel som tu mnoho variant montáži a zaujímal by ma váš názor montáž pri kombinácii konštrukčnej dosky PHONOTHERM 200 a kompozitných profilov slúžiacich ako konzoly. Terasa bude položená na zlepených konštrukčných doskách PHONOTHERM 200 hrúbky 40 mm, pričom sa vytvoria 2 hranoly o rozmeroch 1250x355x80 mm, ktoré budú mať vyfrézované drážky pre presné uloženie okenného rámu na konštrukčnú dosku. Hranol bude uložený na kompozitných profiloch L 76x76/6, ktoré sú položené na kompozitných profiloch U 280x70/12, ktoré budú pripevnené nerezovými skrutkami do podkladného betónu. Konštrukčná doska bude priskrutkovaná k profilom L, pričom proti horizontálnemu pohybu bude uchytená L profilom do muriva YTONG, z interiéru bude proti pohybu fixovaná 3 ks L profilov. Samotný spoj hranolov s rámom okna bude realizovaný lepeným spojom. Po bokoch rámu sa opäť použijú konzoly L, vo vrchnej časti ostenia budú použité klasické plechové kotvy, ktoré sa budú upevňovať do žb prekladu (L-profily nemôžem použiť žb preklad je z vonkajšej strany izolovaný 20 mm XPS). Rovnakým spôsobom budú realizovaná montáž vchodových dverí, vo vrchnej časti sa použijú L-profily. Francúzske balkóny na poschodí by som chcel umiestniť na kompozitný profil U 180x60/8, ktorý bude umiestnený po celej šírke okenného rámu. Nie som si istý či toto riešenie je vhodné, alebo je lepšie použiť variantu ako pri terase alebo vchodových dverách. Zvyšné okná budú upevňované na kompozitných L-profiloch L 76x76/6 dĺžky 150 mm.

Inšpiroval som sa montážou okien SLAVONA, kde boli použité kompozitné profily:

http://www.slavona.cz/montaze-oken-dver ... -oken.html

http://www.slavona.cz/montaze-oken-dver ... ssion.html

Mám však otázku, či je potrebné použiť L- profily široké 150 mm, alebo je to zbytočne predimenzované.

Ešte zopár technických údajov k použitým materiálom:

PHONOTHREM 200

tepelná vodivosť W/K 0,076
pevnosť v ohybe N/mm2 7,8
pevnosť v tlaku N/mm2 6,8

KOMPOZITNÉ PROFILY PREFEN

Měrná tepelná vodivost 0,19 W.m-1.K-1
Pevnost v tahu od 240 MPa do 1000 MPa

Vopred ďakujem za rady a pripomienky
Prílohy
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod user » Uto 17. Dec 2013 9:49:29

to sa tu nenájde nikto, kto by mal skúsenosť s predsadenou montážou okien?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod sup » Uto 17. Dec 2013 11:58:54

Ja predsadenu montaz este len planujem (na jar), ale trochu inym sposobom. Tak trochu netradicne.
Mam steny z 20cm zelezobetonu a okna budu predsadene 10cm pred tuto stenu. Spodny rad pod oknom bude z 30cm sirokych YTONG tvarnic, ktore budu precnievat 10cm do vonkajsej strany. Na to budu posadene okna a z bokov ukotvene klasicky na pliesky do vnutornej strany ostenia.
Mnoho rieseni, ktore kotvia okno z vonkajsej strany do izolacie neuvazuju nad moznostou, ako tieto okna v buducnosti vybrat bez toho, aby som si znicil polku fasady, aj na toto treba mysliet. Plastove okna urcite stavbu nepreziju...
sup
 
Príspevky: 76
Registrovaný: Štv 19. Apr 2012 10:44:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod user » Uto 17. Dec 2013 14:10:49

sup

Rovnaké riešenie použili pri stavbe EPD v Kitsee, YTONG 300 šikmo zrezaný. Uvažoval som aj nad takýmto riešením, no vzhľadom nato, že tento rad nebude previazaný ale len voľne položený v ostení pod oknom sa mi takéto riešenie nezdalo veľmi vhodné, hlavne ak sa použije okno. V niektorých prípadoch ako u mňa terasa, vchodové dvere a francúzske balkóny takéto riešenie ani nemôžem použiť
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod sup » Str 18. Dec 2013 16:25:58

Ja YTONG tvarnice nebudem zrezavat, zbytocne by ich to oslabilo. Budu lepene stavebnych lepidlom zo spodu a aj zboku, malo by to byt dost pevne, aby to drzalo ako celok pokope. Podklad tvarnic budem este vyrovnavat do 100% roviny, aby montazna firma nemusela podkladat okna tymi plastovymi pasikmi a okno dosadlo celou podkladnou listou a rovnomerne sa rozlozila vaha celeho okna.
sup
 
Príspevky: 76
Registrovaný: Štv 19. Apr 2012 10:44:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod user » Str 18. Dec 2013 17:13:37

sup

Ako budú YTONG tvárnice zabezpečené proti rotácii, keďže nebudú previazané s murivom a celá váha okien bude na 10 cm, ktoré budú predsadené. Je pravda, že stavebné lepidlo drží veľmi dobre, ale po skúsenosti s kvalitou YTONGU by som sa obával, že príde k nalomeniu tvárnice v časti, ktorá je predsadená, prípadne k samotnému uvolneniu tvárnic. Ale ak to odobril statik, tak by to malo byť OK :)
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod bysťo » Štv 19. Dec 2013 11:52:59

ja som to predsadenie spravil tak, že som po krajoch a do stredy vylial z betónu + roxor také vypustené nosníky
medzi to som uložil tvárnice, potom vylial betón
na platni to mám 25 cm, trčí to 10 cm
na tom potom XPS a potom okná
bočné nosníky som zčasti zasekol do múru, aby sa zahryzli
zvnútra na prečnievajúcu časť išiel podlahový EPS a potom až ku oknu poter
okná sú následne zboku aj zhora istené riadnymi uholníkmi


bysťo
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod ... » Štv 19. Dec 2013 12:00:14

bysťo píše:ja som to predsadenie spravil tak, že som po krajoch a do stredy vylial z betónu + roxor také vypustené nosníky
medzi to som uložil tvárnice, potom vylial betón
na platni to mám 25 cm, trčí to 10 cm
na tom potom XPS a potom okná
bočné nosníky som zčasti zasekol do múru, aby sa zahryzli
zvnútra na prečnievajúcu časť išiel podlahový EPS a potom až ku oknu poter
okná sú následne zboku aj zhora istené riadnymi uholníkmi


bysťo


mna by teda potom ale zaujimalo aky vyznam ma takato predsadena montaz okien, pretoze tie zelezobetonove nosniky su (aspon podla mna) vacsi tepelny most ako keby si osadil okna vonkajsou hranou zarovno steny z ytongu a potom zateplil aj s presahom izolacie na okenny ram)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod bladerunner » Štv 19. Dec 2013 14:11:42

este treba brat dp uvahy aj hrubku nasledneho zateplenia:idea:

Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: predsadená montáž okien

Poslaťod Palino007 » Štv 19. Dec 2013 15:08:31

user píše:to sa tu nenájde nikto, kto by mal skúsenosť s predsadenou montážou okien?

Ja mam 8-)
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia