spravnost napojenia odpadu v dome

spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod roberto555 » Pon 09. Dec 2013 17:18:11

ahojte

idem v dome riesit odpad a tak ma napadlo ze sa opytam ci tak ako som to vymyslel riesim spravne. posielam aj skicu ako si to predstavujem ze to bude urobene. ak mam niekde chybu dufam ze ma opravite
Prílohy
roberto555
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 25. Okt 2012 13:11:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod theb » Pon 09. Dec 2013 20:45:24

Len tak odboku...Nebolo by lepsie vyjst tou odpadovou rurou von z kupelne a vonku to tahat do zumpy?
Ak by sa stala nejaka porucha, zapacha, urcite by sa k tomu dalo lepsie dostat. Odporucam rovno za vyjdenim z domu spravit malu reviznu sachtu aby sa pripadne dalo pristupit odtial aj do domovej casti...

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod joko » Pon 09. Dec 2013 21:18:10

Takto v žiadnom prípade nie :!: :dash
Po prvé, pod deku do zeme žiadne iné rúry, ako oranžové korungované nepatria. :oops: Tie majú najmenší priemer 110 mm. To znamená, že do zeme nemôžeš - nemal by si dávať 50 mm šedé rúry. Tie by si skutočne iba s problémami vedel čistiť. Ak tá 50 mm rúra mala byť nad dekou, tak ti s veľkými problémami vlezie do podlahy od sprchy pod umývadieľko a z linky do WC. počítaj výšku napojenia, hrúbku hrdiel, spád a výšku izolácie v podlahe. Ak nemusíš, tak do poteru už nedávaj odpad. Kde máš TM - ohrev vody, prečo takto napájaš vaňu, kam pokračuje tá 125-ka?
Ja naopak nevidím problém, aby pod domom viedla kanalizácia. Hlavne získaš dlžku, čo pri osadení a hlbke napojenia do žumpy bude dosť dôležitá.
Snaž sa dodržať roviny a uhly, teda ak to nie je nutné, tak nie šikmo na 15 st. ale rovnobežne so základmi na 30 - 45 st. kolenami. Odbočky máš iba 45 st. T-kus je na ležatej kanalizácii "zakázané" :nie:
Vyústenie z deky daj pred priečku medzi sprchu a kraj umývadla, do rohu (nie pod stred ) WC, a do kuchyne. No hlavne nezabudni na technickú miestnosť pre kotol a ohrev TUV :oops:
Ak chceš, tak pošli pôdorys na joko@ostavbe.sk a zadarmo Ti skúsim navrhnúť ležatú kanalizáciu
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod kriloter » Pon 09. Dec 2013 22:15:16

roberto555 píše:ahojte

idem v dome riesit odpad a tak ma napadlo ze sa opytam ci tak ako som to vymyslel riesim spravne. posielam aj skicu ako si to predstavujem ze to bude urobene. ak mam niekde chybu dufam ze ma opravite


Ty vole, to je nejaky druh novodobeho umenia?
Odporucam bud projekt alebo vytiahnut joka na kofolu k dedovi :-)
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod roberto555 » Uto 10. Dec 2013 9:27:39

ahojte

vcera som trochu nestihal take som nestihol uviest "detaily" :oops: jedna sa o to ze je to rekonstrukcia stareho rodinneho domu a vsetky tie odbocky budu v pivnici ktora sa nachadza vlastne nad vsetkymi odbockami. v zemi je jasne ze cervena rura. krizom cez dom idem preto lebo som nechcel tahat odpad k susedovi a kedze cely dom stoji na sokli 80 cm tak som len v dome rozbil stary poter a chcem prejst cez zaklady cez prechodku priamo k zumpe.

vcera som to aj v reale vyskladal ako to bude asi vyzerat a prikladam foto. ja som sa skor obaval ci mozu byt vsetky odbocky tak tesne za sebou ako som to ja pospajal. koniec potrubia bude koleno v zachode. ( vid foto ) na fotke aj vidiet uz predpripravene diery do pivnice
Prílohy
roberto555
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 25. Okt 2012 13:11:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod raven » Uto 10. Dec 2013 11:39:38

Síce nie som vodár, ale tie rúry sú na tento účel dostatočne predimenzované, takže tie odbočky kľudne môžu byť. Na funkčnosti im to nebude uberať...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod joko » Str 11. Dec 2013 22:29:00

V Takomto prípade je to už iné.
Nemám výhrady k odbočkám, ak si sa tak rozhodol a kúpil, ale pouvažuj, ak sú tak blízko k sebe tie 50 mm pripojenia, či niektoré nespojiť - dve do jednej odbočky, ale nie je to podmienkou.
Čo je na obraze - teda na skladačke zle :nie: že redukované excentere sú všetky opačne. To znamená, že otvor z redukcie má byť hore, ( v krajnom prípade z výškových dôvodov aspoň do polovice), aby sa zo záchoda tie odbočky sa nenaplnili ak spláchneš. V neposlednom rade sa vzduch lepšie prúdi v odpadových rúrach , ak sú excentre s otvorom hore, a nezahltia prípojky, a nevyťahuje podtlak sifóny.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod roberto555 » Sob 14. Dec 2013 20:22:15

ahoj joko

vdaka za radu toto som nevedel a kedze cely tento set mam v pivnici mozem to este v pohode otocit jedine kde bude "problem" je asi o 3 metre dalej kde mam ten excenter dole a odpad uz mam vyspadovany a prisipany pripraveny na betonovanie :( co teraz? nechat to uz tak?
roberto555
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv 25. Okt 2012 13:11:43
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: spravnost napojenia odpadu v dome

Poslaťod joko » Ned 15. Dec 2013 17:50:02

roberto555 píše:ahoj joko

vdaka za radu toto som nevedel a kedze cely tento set mam v pivnici mozem to este v pohode otocit jedine kde bude "problem" je asi o 3 metre dalej kde mam ten excenter dole a odpad uz mam vyspadovany a prisipany pripraveny na betonovanie :( co teraz? nechat to uz tak?


Ak sa to už nedá ovplyvniť, tak to nerieš, :( , ono odtekať bude aj tak, len nie je v súlade s úmyslami konštruktérov, ktorí tie excentre narvrhli a nechali vyrobiť.
Ak kanalizácia má dobre fungovať, tak aspoň tak dôležité je odvetrať, ako aby odtekalo. Zahltená kanalizácia vyvolá podtlak a vysáva zo sifónov vodu. Následne zapácha.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron