voda pod silikonom

voda pod silikonom

Poslaťod MartinH » Ned 01. Dec 2013 21:12:10

Isiel som montovat svetla do kupelne a dopadlo to tak, ze som na rodinnej rade vyhlasil mimoriadny stav. Mame aj druhu kupelnu, zvladneme to 8-)

V sprchovom kute (bezvanickovom) popraskal silikon po obvode a nejaka voda zatiekla do spary medzi dlazbou a obkladom. Ako dlho, kolko vody a kam az zatiekla mozem len hadat. Vsimol som si to az teraz, lebo normalne tam byvalo sero. Teda este stale je, tie svetla dosli bez ziariviek :dash. Ale to je ina tema.

Stary silikon je uz prec. Vedel by niekto odhadnut a poradit, ako dlho treba nechat susit tu sparu pred novym silikonovanim?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: voda pod silikonom

Poslaťod bladerunner » Ned 01. Dec 2013 21:42:42

Podľa mňa, voda zatiekla maximalne po hydroizoláciu, ktorú tam určite máš. Či?
Vlastne sa nič nedeje.:cool:

Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod pepa » Ned 01. Dec 2013 21:46:17

trochu offtopic ...

... presne tohoto som sa pri bezvanickovom rieseni bal. A radsej som zvolil vanickove riesenie, lebo pri nom jasne vidim, ze mi nieco zateka a maximalne mi to zatecie priamo do kupelne a nie niekam do izolacie v podlahe ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko

S týmto príspevkom autora pepa súhlasil
steve33
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod emkac » Ned 01. Dec 2013 22:20:49

mozno offtopic, mozno nie.... co-moze-urobit-mierne-prasknuty-spoj-t3392.html?hilit=poistovna#p34001
to je jeden z troch problemov, ktore sa mi prejavili na dome naraz (dalsi bol prasknuty privod vody do umyvacky a ten hlavny bol zle spraveny spoj na hadici, ktorou isla voda z domu do zahrady)
takze zle spraveny sifon dokaze porobit poriadnu paseku.... ja napr. na dalsom dome chcem mat bezvanickovy sprchac....
koniec offtopic

ale k schnutiu.... moj nazor - ak to zatieklo k HI a su mokre aj steny, je to na par mesiacov.... ak steny nie su mokre, zatieklo toho malo a suche by to malo byt do par dni, kedze sa uz kuri
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod bladerunner » Ned 01. Dec 2013 22:37:57

Síce sa opakujem, ale asi nečítate pozorne - keď tam je HI pod dlažbou, čo by mala byť samozrejmosť, tak sa prakticky nič nedeje :cool:

Sent from my Nexus 4
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod pepa » Ned 01. Dec 2013 22:58:54

aku HI mas na mysli ?
take tie tekute natery co urcite nikdy nebudu fungovat na 100% ?
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod MartinH » Ned 01. Dec 2013 23:18:32

bladerunner píše:Podľa mňa, voda zatiekla maximalne po hydroizoláciu, ktorú tam určite máš. Či?


Doplnim, ze priamo pod sprchovym kutom je HI, tekuta lepenka Den Braven az v 3 vrstvach (predpisane su 2).

Nie som si 100% isty, ale mimo sprchy by mali byt standardne 2 vrstvy a samozrejme pasky dokola. Vobec si to uz totiz nepamatam, ale vo vykaze dlazieb bola cela plocha kupelne zaratana medzi izolacie. Tomu by zodpovedal aj to, ze ked som daval dole silikon, tak voda za nim stala, takze HI ju drzi.

Vie niekto, ci "flex kleber" je nasiakavy a ci cez sparovaciu hmotu moze unikat para a vysychat podklad?

Dakujem.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod mlaco » Pon 02. Dec 2013 0:14:07

Ahoj,

skus tam dat vlhkomer a zavri dvere. Ak sa bude vlhkost drzat vyssia, tak vies ze to este schne. A priebezne tam mozes zapinat odvlhcovac.

(btw. napr. moj odvlhcovac ma hodinovy timer - vyuzivam to na priebezne odvlhcovanie miestnosti - ked stupne vlhkost, v ktorej som mal potopu)
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod theb » Pon 02. Dec 2013 12:26:55

Ak si daval dole silikon a voda tam stala, nejakou handrickou tu zvysnu vodu vytiahnut. Ze tam voda stala je dobre znamenie, pretoze tam asi nieco tej vode zabranilo unikat (ibaze by si mal uz plnu podlahu vody a to by si si zrejme vsimol. Takze tej vody tam zrejme az tak vela nebude a v dobe kurenia by to malo vyschnut rychlo 2-3 dni...

Co sa tyka flex kleberu asi zavisi od toho aku mas speci znacku s prisadami a podobne srandy...Normalne by mal byt nasiakavy a taktiez ked to ide dnu, pojde to aj tou cestou von, akurat rozdielne casovanie.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod bigben » Uto 03. Dec 2013 6:51:10

Da sa odkontrolovat v akom stave su susedne steny z druhej strany? Mne tiekol sifon na sprchovej vanicke, bol zle pritiahnuty, instalter ma obvinil ze som si ho mal dotiahnut sam... ale to je ina story. Prisiel som na to tak, ze vo vedlajsej miestnosti som nasiel na stene mokru mapu. Pravda je taka ze ak sme nahodou aj dali tekutu lepenku (fakt si nepamatam) tak urcite iba pod samotny obklad a nizsie, kde bola iba vanicka, tam bola iba hola stena. Vanicka je asi 15cm nad podlahou. V kazdom pripade ak zostala nejaka voda MartinoviH medzi obkladom a iuolaciou, tak jej nebude vela, v interiery ziadnu vacsiu skodu nenarobi. Kvalitne vysusenie cez nenasiakyvy, alebo nasiakavy a glazovany obklad potrva dlho. Na vysusenie ostava iba skara medzi obkladmi a silikonovany spoj.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: voda pod silikonom

Poslaťod MartinH » Štv 05. Dec 2013 23:53:24

Dakujem za reakcie. Zatial som prilis nepokrocil pre nedostatok casu. Tak len pasivne susim.

Sprcha je v rohu domu, takze sa neda pozriet na steny z druhej strany. O poschodie nizsie nie je ziadna stopa na strope.

Jedina zvlastnost, co som si vsimol, su male odlupnute kusky omietky aj s farbou z hornej strany soklika, ale to skor pripisujem sprchovaniu v casoch, ked sme este nemali sklo pri sprche. Nestahovali sme sa do 100% hotoveho, vsak to poznate....
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron