je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

Poslaťod maksel » Pia 02. Aug 2013 15:24:02

ahojte.
v RD som robil vapennocementovy poter pred dvoma mesiacmi a obkladaca mam zajednaneho o jeden a pol mesiaca. je nutne predkurit poter 3,5 mes po spraveni poteru? jedna skupina obkladacov tvrdi ze nie /vraj to uz pri zapnuti podlahovky pracovat nebude/, ale ten ktoreho mam zajednaneho tvrdi ze treba predkurit /vraj v nemecku to tak robia zakazdym/. dom sa mi vetra 24h/den otvorenymi vetrackami. vo vsetkych miestnostiach je podlahove kurenie. vsetky okruhy su oddelen dilatacnymi paskami. tepelny zdroj v dome je tepel.cerpadlo. momentalna vlhkost v dome je cca 65-70%
dik za reakcie..
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

Poslaťod pepa » Pia 02. Aug 2013 15:45:58

Ja som neriskoval a zakuril som. Bol Jun a bolo naozaj teplo. A zo zdanlivo sucheho poteru sa mi dost vyrazne zvysovala vlhkost v dome. Nerozmyslaj nad tym a ten poter prehrej. Trochu si popracuje a sadne, mozes tym len ziskat ....
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

Poslaťod maksel » Pia 02. Aug 2013 15:50:08

problem je ten, ze nemam napojeny dom na siete a nemam objednane tepel cerpadlo...do polky sept to nestihnem :-//...preto sa pytam , ci je to nevyhnutne.. a nechcem sa nahanat a stracat nervy ak to nie je potrebne a v pohodke si mozem napredovat podla harmonogramu..
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

Poslaťod pepa » Pia 02. Aug 2013 16:22:16

No a co ocakavas od tohoto fora ? Jeden ti tu napise, ze musis, druhy, ze nemusis. Otazkou je, kto ti da na tie slova aj zaruku. Otazok tohoto typu je tu vela, musim penetrovat ci nemusim, musim dilatovat ci nemusim ...

Ja som teda mal anhydritovy poter, takze som k tomu pristupoval o to citlivejsie, ale betonovy poter by som prekuril rovnako. Ako hovorim, vlhkost mi vo vnutri vyrazne stupla, takze ta voda v poteri bola, aj ked uz mal par mesiacov a zdal sa uplne suchy ... Ake dalsie materialy budes davat ? Laminatku, drevo ? Vsetko to potrebuje uplne suchy poter ...

Tak ci tak musis kurenie vyriesit a nevyhnes sa tomu. Zima je tu co-by-dup, aspon si odskusas technologiu a nebudes riesit problemy, ked zacne mrznut ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

Poslaťod theb » Pia 02. Aug 2013 18:42:26

Najspravnejsiu odpoved dostanes tak, ze si zmerias vlhkost poteru ako takeho.
Tie vlhkomery su vsak drahe, takze pozhanaj po kamaratoch, ci by ti niekto jeden taky nepozical, alebo aspon neprisiel zmerat vlhkost poteru (na viacerych miestach).

:drink
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

Poslaťod jan45 » Sob 03. Aug 2013 8:52:19

odpovedal ste si sám, 70% vlhkosť je vysoká, zistíte to keď na podlahu položíte kus igelitu, zospodu zvlhne. Vetraním len vnášate do domu ďaľšiu vlhkosť. Obkladať a dláždiť môžete, neklásť plávajúcu. Pri zapojení TČ spustiť vysúšaciu krivku, ak nie je, nastaviť nízku teplotu na tri týždne.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: je potrebne predkurit poter pred kladenim dlazby?

Poslaťod maksel » Pon 25. Nov 2013 11:36:32

dakujem za odpovede. tak som to nakoniec predkuril a vyzera to tak, ze je to ok. dlazby uz mam nalepene. v podlahe stale dzrim teplotu vody 23°C. po predkureni poteru na 40°C nebolo vidiet zaidnu deformaciu poteru, ale po premerani vodovahou som videl deformaiu na dilatacnych sparach jednotlivych okruhov vyhnutie semrom dohora cca 3mm. uvidim, ked sa v jan nastahujeme a zdvihneme teplotu media v podlahovke ako sa to bude chovat.
maksel
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 11. Dec 2012 11:53:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron