tepelné odizolovanie poteru v garáži

tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod Rudolf » Uto 11. Okt 2011 11:53:00

Dobrý deň,
chcel by som spýtať, ako by ste riešili tepelné odizolovanie garáže. Mám na mysli prechod tej časti poteru v garáži, ktorá je pred bránou. Nemám v garáži žiadne vykurovanie, garáž je pripojená k domu a nechcem, aby mi to tam premŕzalo. Premýšľal som nad 2cm EPS, no bojím sa, že ak nebude časť poteru pred bránou železom spojená s vnútornou časťou poteru, oddelí sa a bude mi tam zatekať. Dajte rady, ďakujem
Rudolf
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Uto 15. Jún 2010 10:16:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod pepa » Uto 11. Okt 2011 13:03:58

neriesil som to nejako specialne ... garaz nemam vykurovanu, iba zateplenu (steny, strop) a nejako specialne ma tato cast nezaujima ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod Jano82 » Str 20. Nov 2013 21:49:29

Zdravim Vas,

Vyuzijem tuto temu na moju otazku.

Mam garaz sucastou domu. ( dopredu odpovedam tak som to chcem a nelutujem... :D )
Stena garaze ktora je sucastou interieru je 20 cm tehla + 10 cm EPS zvnutra garaze. Mam prechodove dvere do garaze z predsiene domu. V tejto predsieni je citelne chladnejsie ako v dome, nic strasne je to predsien, ale predsa...
V garazi je priprava na radiator, ale zatial tam nie. Teraz je tam 12 stupnov.

Moja otazka: Ako ste riesili zaizolovanie tychto prechodovych dveri z domou do garaze ? Teraz je to v podstate najslabsie miesto na dome co sa tyka izolacie. Rozmyslam ze zvnutra tychto dveri nalepim penou 10 cm EPS, pripadne Styrodur...

Dakujem za rady a postrehy.
Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod MartinH » Str 20. Nov 2013 22:56:20

Z akeho materialu su dvere a zarubna?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod Jano82 » Štv 21. Nov 2013 0:04:19

Zarubna je klasicka oblozkova zarubna, 60 - ky dvere, plne, drevotrieska + "lamino fólia".
Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod MartinH » Štv 21. Nov 2013 9:16:44

Jano82 píše:Zarubna je klasicka oblozkova zarubna, 60 - ky dvere, plne, drevotrieska + "lamino fólia".


Podla mna bude potom pricina niekde inde.

Taketo dvere maju priblizne 2 az 3x horsi tepelny odpor ako bezne okno, ale na druhej strane rozdiel teplot je viac ako 3x priaznivejsi ako pri okne von. Takze hrubym odhadom neodvedu prec viac tepla ako obycajne okno v izbe. A izby s oknom sa predsa daju v pohode vykurit.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod Jano82 » Štv 21. Nov 2013 9:34:29

V tej predsieni su este samozrejme velke vchodove dvere a dalsie dvere do WC. Ide tam okruh z podhahovky, ale tusim je to spiatocka z haly. Musim este pozriet fotky. Prietok tam mam na max.. Ved nic sa nedeje, mozem tam skusit docasne prilozit ten EPS na dvere a uvidim. A ak nie nezastrelim sa za to.

Dakujem za postreh.
Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: tepelné odizolovanie poteru v garáži

Poslaťod KoMiKo » Štv 21. Nov 2013 11:31:29

tepelné odizolovanie poteru v garáži som urobil na dvoch miestach:
1/ presne v mieste, kam dosadá garážová brána je koniec poteru. Na jeho čelo je na prichytená hydroizolácia Fatracel 803, ide smerom dole a keď "narazí na XPS, ktorý tvorí tepelnú izoláciu základu, zahne sa po jej hornej strane smerom do von do tvaru "L" , takže prípadných pár kvapiek vody odvedie po jej vonkajšej hrane. Keď budem robiť príjazdovú cestu, čelo (vnútrajšok toho "L") ešte doizolujem XPS, cca 3 - 5 cm, ešte musím vyriešiť, ako to urobiť, aby sa to prechodom auta nedeformovalo.
Nad vchodom do garáže mám však dostatočný presah strechy a navyše dážď šľahá väčšinou opačne, takže v tomto spoji hrozí voda maximálne tá, čo sa donesie na podvozku a kolesách auta.
2/ Medzi poter garáže a zádveria, som v mieste pod prahom vložil zvisle XPS 3cm, aby som vyhrievaný poter v zádverí tepelne izoloval od nevyhrievaného v garáži.
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron