Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod pretorianm » Uto 10. Feb 2009 20:17:01

zdravim,

co ste platili za zakreslenie domu do katastralnej mapy?
nech mam predstavu. popripade napiste aj okres, typujem ze pri BA to bude asi viac.
Ja som okres NZ.

Dik :ano:
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod juve » Uto 10. Feb 2009 21:23:31

V roku 2008 geometrický plán 4.000,-Sk ,ZA
juve
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:52:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod joko » Uto 10. Feb 2009 22:47:11

Ja som dával v Malackách pred mesiacom zakresliť nehnuteľnosť po kolaudácii a udelení súpisného čísla/ podotýkam že stavba bola zakreslená do geometrického plánu podľa skutočnosti / do katastrálnej mapy, vyplnil som len žiadosť a odovzdal rozhodnutie o pridelení súpisného čísla, a zadarmo mi to zobrali. Bol som do úžasu prekvapený, bez kolkov, bez naťahovaní, za 10 minút odbavený :lol:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod krak3n » Str 11. Feb 2009 10:23:55

povodne som mal dom aj pozemok na jednom parcelnom cisle. Z istych dovodov som potreboval nanovo zmerat dom .. a spravit rozdelenie parcel na cast pod domom a ostatnu. Stalo ma to 5000Sk pred cca 5-timi rokmi. Nevybavoval som vlastne nic, prisli zamerali a postou mi poslali papiere. Kosice.
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod pretorianm » Str 11. Feb 2009 13:00:55

poslali ti papiere a s tymi si isiel na kataster? tam sa nieco platilo? vyssie pisal kolega ze na katastri uz neplatil nic.
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod krak3n » Str 11. Feb 2009 13:35:27

nie nie u mna bola dohoda taka, ze zameraju vybavia kataster (ja som len musel zohnat potvrdenie o prideleni supisneho cisla ale to bolo nastastie na pockanie). Podali to za mna a mne prislo uz len z katastra opeciatkovane (tusim aj okolkovane .. neviem) lajstro ako to je nanovo zakreslene v kat. mape + nove LV kedze sa rozdelila parcela na dve nove a stara zanikla. Proste som nexcel riesit kataster vobec nemam rad urady.
krak3n
 
Príspevky: 142
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:47:06
Bydlisko: Kosice
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod juve » Str 11. Feb 2009 14:18:16

Pretorian , máš novostavbu ? Ak áno tak ku kolaudácii si musel mať geom.plán.
Na kataster dáš 1x geom.plán,1x potvrd.o prid.súp.čísla,1x žiadosť o zápis do katastra a tak ako písal joko neplatíš nič..
Za cca 2 mesiace Ti príde nový LV a na katastr.mape zakreslený dom.
juve
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:52:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod emkac » Str 11. Feb 2009 14:26:26

V zasade mam rovnake skusenosti ako vyssie.

Po rozostavani domu som pre rozne ucely (znalecky posudok, kolaudacia) potreboval geometricky plan. Zememerac cca 4000-5000. Nasledne som vlozil rozostavany dom do katastra. (banka chcela novy LV) Cena 0 SKK.
Ked som kolaudoval, dolozil som geometricky plan, LV a pod. Dostal som kolaudaciu. Potom som zaziadal o pridelenie supisneho cisla, a s papierom a planom som isiel opat do katastra zapisat hotovy dom. 0SKK. (teraz som si nie isty poradim tychto dvoch veci) Kedze som uz stavbu mal zapisanu na LV, nechceli po mne ziadne dalsie byrokraticke papiere. A hotovo. Uz cakam, kedy mi pride domov LV. (uz asi prisiel, spominali nasi)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod pretorianm » Str 11. Feb 2009 21:30:21

emkac píše:V zasade mam rovnake skusenosti ako vyssie.

Po rozostavani domu som pre rozne ucely (znalecky posudok, kolaudacia) potreboval geometricky plan. Zememerac cca 4000-5000. Nasledne som vlozil rozostavany dom do katastra. (banka chcela novy LV) Cena 0 SKK.
Ked som kolaudoval, dolozil som geometricky plan, LV a pod. Dostal som kolaudaciu. Potom som zaziadal o pridelenie supisneho cisla, a s papierom a planom som isiel opat do katastra zapisat hotovy dom. 0SKK. (teraz som si nie isty poradim tychto dvoch veci) Kedze som uz stavbu mal zapisanu na LV, nechceli po mne ziadne dalsie byrokraticke papiere. A hotovo. Uz cakam, kedy mi pride domov LV. (uz asi prisiel, spominali nasi)


cize si platil 2x 4000-5000? alebo si isiel na kataster 2x s tym istym geo planom? raz kvoli banke a raz kvoli kolaudacii?
alebo ako fcul nemhapem :?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod emkac » Str 11. Feb 2009 22:42:17

Platil som iba raz. Ale zapisoval som to do katastra dva krat.
Prvy krat som zapisoval rozostavanu stavbu lebo
a) banka chcela
b) poistovna chcela
c) znalecky posudok chcel

Druhy krat po vydani kolaudacneho rozhodnutia, ako zapisanie domu. Potom s navrhom na vklad som isiel na obec a dostal som cislo. Stacil mi stale ten isty prvy geometricky plan.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod Ivan » Štv 12. Feb 2009 12:29:37

Ako píse emkac stačí jeden geometrický plán,ale keď chceš s ním zapísať rozostavanú stavbu,použiť pre banku,znalca a potom ho ešte použiť pri kolaudácii potrebujaš to vo viacerých vyhotoveniach...tak povedal geodet(rozdiel v cene: namiesto 5000 Sk to bolo 5500 Sk jún 2008,teraz ten geodet pítal od kámoša 250 eur :shock: a povedal tak ako pred rokom!!) :lol:
Ivan
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:34:36
Bydlisko: HC
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod pretorianm » Štv 12. Feb 2009 13:25:20

takze vlastne budem od geodeta pytat geo plan na rozostavanu stavbu vo viacerych vyhotoveniach

Ako prvotny podnet bol kvoli daniam. Zatial nam za cely pozemok uctuju ako za stavebny.
Zato som chcel dat spravit geo plan aby sa pozemok rozdelil na nadvoria, dom a pod.
a teda aby sa aj dan upravila.

Ako citam, tak to mozem dat spravit kludne dam to vo viacerych vyhotoveniach a
dam ho zapisat do katastra aby sa to offic rozdelilo.
a potom pri kolaudacii pouzijem ten isty geo plan (2. kopiu) na cislo a pod.

ma ten geo neaku platnost? ze ked to dam teraz spravit a zapisat a 2x to dam spravit az co ja viem o rok, bude stale platny alebo to ma neaku dobu pouzitelnosti?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod Ivan » Štv 12. Feb 2009 14:19:25

neviem to na 100% ale ten GP je normálne v 4 vyhotoveniach a mne za príplatok 500 sk spravil ďalšie dve,aby som nemusel pri kolaudácii platiť 5000Sk za další GP,ale vybavil to s týmto GP.
či má GP obmedzenú platnosť netuším,ale keď už raz zamerá rozostavanú stavbu ťažko sa s nou pohneš :D
jedine že časom niečo pristaviaš.
Ivan
 
Príspevky: 84
Registrovaný: Štv 11. Dec 2008 21:34:36
Bydlisko: HC
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod pretorianm » Štv 12. Feb 2009 14:47:22

Ivan píše:neviem to na 100% ale ten GP je normálne v 4 vyhotoveniach a mne za príplatok 500 sk spravil ďalšie dve,aby som nemusel pri kolaudácii platiť 5000Sk za další GP,ale vybavil to s týmto GP.
či má GP obmedzenú platnosť netuším,ale keď už raz zamerá rozostavanú stavbu ťažko sa s nou pohneš :D
jedine že časom niečo pristaviaš.


sak hej a je to aj logicke, len nase urady nepouzivaju vzdy takuto logiku :) sak to vsetci pozname ;)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod quark » Štv 12. Feb 2009 18:21:15

Prvýkrát som GP potreboval na oddelenie pozemku pre vyňatie z PPF. 6 výtlačkov-5.650 Sk-kvôli daniam,
Druhýkrát: GP na rozostavanú stavbu: 3 výtlačky, 2xLV,2x snímka z mapy-6.000 Sk-kvôli hypotéke

Geometrický plán má neobmedzenú platnosť, pokiaľ údaje doterajšieho stavu geometrického plánu sú v súlade s platnými výpismi z katastra nehnuteľností.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť