Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod majko » Uto 05. Nov 2013 14:52:45

tienik píše:tak, z krbom som sa aj ja vlani nabojoval - ale to bolo vlhke drevo. Teraz mam take, 15%tne a to ide uplne inac.
No ja som kupil oficialne suche a ked do toho pichnem vlhkomer drb 20 percent, niektore polienka 35. A k tomu zbytocne velky komin, priemer externeho nasavania 50mm (ale to je origos od vyrobcu !) + neskuseny pyroman a nestastie je na svete :D. Uz sa ale lepsim, oproti susedom som greenpeaceak. Ale co ma naozaj nasralo, je zistenie, ze cez to vsetko ze sa dodavatel dusoval, ze vlozka nasava vsetko externe, nasava sekundarny vzduch z miestnosti, toto asi nerozdycham :kill
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat




Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod Maxo » Str 06. Nov 2013 15:50:39

Tak som dopadol raz i ja. Priplatil som si za akoze suche a bola to tzv "miesanka" - suche aj mokre tak 50/50. Odvtedy uz len vlastnorucne susene alebo brikety. Kedze vlastne nemam tak brikety.
Ale u mna krb je len pre pozitok, tak si obcasne drahsie brikety mozem dovolit.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod tienik » Str 06. Nov 2013 16:08:08

tak ja som investoval 9,9€ tusim do vlhkomera a teraz ma uz nikto nebude .... :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod majko » Str 06. Nov 2013 19:13:19

tienik píše:tak ja som investoval 9,9€ tusim do vlhkomera a teraz ma uz nikto nebude .... :-)
Uz mam aj ja :) a kupil som si aj toto http://www.youtube.com/watch?v=E3s5vLJ5IDU za 20E :) . Vlhkost treba merat vraj po rozstiepeni a vidim, ze je dnu o dost vacsia.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod MiroM » Štv 07. Nov 2013 13:04:56

Teplotu som este na zakurenie nemal , ale manzelka uz pindala, ze je jej zima , tak som v pondelok zakuril asi na 2h v krbe. Ked nie su solarne zisky, tak aj ta teplota je nejako inac vnimana. Pustil som aj rebriky v kupelniach. Hlavne kurenie vsak este nezapnem, este som ani neurobil predsezonnu reviziu :? Ked nebudu solarne zisky, tak kazdy 3. az 4. den zakurim v krbe, zdvihnem trocha teplotu v dome. Potom bude par dni pomalicky klesat atd.... Ked sa dostanem do momentu, ze budem musiet kurit kazdy 2.den, spustim hlavne kurenie.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod tienik » Štv 07. Nov 2013 13:18:19

treba ist na to diplomaticky. Aj u nas sa to po vikendovej absenncii schladilo a bolo treba mierne dokurit. Kedze som doma este nebol, slo to len normalnym kurenim. Ale teraz je zas pohoda - teplota +-22, pre mna akurat.
Kedze ale ako som pisal, som doma mensina - mam 3 baby, tak prevlada nazor ze "je chladno". Tak teraz takticky bezia rohoze v kupelniach tak, ze vzdy rano a vecer trosku prihreju podlahu. A tym padom je v celom dome "prijemne vykurene" :-) stoji to sice par €, ale inac je klud :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod ... » Štv 07. Nov 2013 14:03:16

tak v krbe ohen obcas rozlozim aj ja, ale to robievam niekedy aj v lete, mame otvoreny murovany krb, optimalizovany na atmosferu (aby ohen bolo vidiet, pocut a citit) a nie na tepelny vykon... takze ani ked v nom rozlozim ohen tak sa mi nejak nezda zeby sla teplota v dome citelne hore (aj ked za tym mozu byt aj akumulacne hmoty)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod Mich » Štv 07. Nov 2013 14:22:12

... píše:tak v krbe ohen obcas rozlozim aj ja, ale to robievam niekedy aj v lete, mame otvoreny murovany krb, optimalizovany na atmosferu (aby ohen bolo vidiet, pocut a citit) a nie na tepelny vykon... takze ani ked v nom rozlozim ohen tak sa mi nejak nezda zeby sla teplota v dome citelne hore (aj ked za tym mozu byt aj akumulacne hmoty)


To je to co som chcel vzdy mat, ale nebudem. Ako sa zakuruje v otvorenom krbe?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod MiroM » Štv 07. Nov 2013 14:26:33

... píše:tak v krbe ohen obcas rozlozim aj ja, ale to robievam niekedy aj v lete, mame otvoreny murovany krb, optimalizovany na atmosferu (aby ohen bolo vidiet, pocut a citit) a nie na tepelny vykon... takze ani ked v nom rozlozim ohen tak sa mi nejak nezda zeby sla teplota v dome citelne hore (aj ked za tym mozu byt aj akumulacne hmoty)


Vsak ani mne nie. Vzdy som tvrdil, ze aj v PD, pokial ma primerany objem akumulacie, prehrievanie od krbu nehrozi. Samozrejme nemoze si dat niekto do domu 14kW krb, tam by uz mohol byt problem.
Ale otvoreny krb nema taku ucinnost ako vlozka, aj to sa u teba podpisuje na pomalom nabehu teploty. Ked nezabudnem hodim sem grafy, ako rychlo u mna stupa teplota po zakureni v krbe.

to tienik: Moja zena ma take zvlastne vnimanie teploty(dufam, ze si to neprecita :lol: ). Ked je menej ako 23°C je jej zima a beha po dome , obrazne povedane, zababusena , ale naopak, ked je v lete viac ako 26°C , tak mi pinda, kedy uz konecne dame exterierove zaluzie, to jej uz je zrazu teplo :o . Ja nie som nejaky teplomilny, mne by kludne stacila teplota 20-21°C.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Poslaťod pepa » Štv 07. Nov 2013 14:27:52

No ako to tu tak citam, tak ja som fakt jediny co uz kurim. Vy ostani este nekurite, vy len prikurujete :))))

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re:

Poslaťod MiroM » Štv 07. Nov 2013 14:32:58

pepa píše:No ako to tu tak citam, tak ja som fakt jediny co uz kurim. Vy ostani este nekurite, vy len prikurujete :))))

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

No jasne. Pepa, keby chcem, tak mozem akoze "prikurovat" v krbe cely rok :mrgreen:
Ja som vsak zakuril iba raz, takze este sa naozaj neda u mna povedat, ze kurim.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
majko
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod tienik » Štv 07. Nov 2013 14:49:32

MiroM píše:
to tienik: Moja zena ma take zvlastne vnimanie teploty(dufam, ze si to neprecita :lol: ). Ked je menej ako 23°C je jej zima a beha po dome , obrazne povedane, zababusena , ale naopak, ked je v lete viac ako 26°C , tak mi pinda, kedy uz konecne dame exterierove zaluzie, to jej uz je zrazu teplo :o . Ja nie som nejaky teplomilny, mne by kludne stacila teplota 20-21°C.


Pohoda, to sa ani nesnaz pochopit, proste ber to ako fakt :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod ... » Štv 07. Nov 2013 15:12:27

Mich píše:To je to co som chcel vzdy mat, ale nebudem. Ako sa zakuruje v otvorenom krbe?


ja som bol tvrdohlavy, vedel som ze otvoreny krb chcem a tak sme hladali cestu ako sa to da (aj ked vacsina sa tvarila tak ze otvoreny krb a pasivny dom, ze to sa neda :-) )
a zakuruje sa uplne normalne, trocha papiera, triesok, zapalky alebo zapalovac a potom uz nejake to vacsie polienko...
akurat predtym nesmiem zabudnut otvorit kominovu klapku a patricne aj pootvorit privod vzduchu, ak by som zabudol na to prve tak si zadymim izbu a ak to druhe tak mi bude ohen uzierat vzduch z miestnosti a vytvarat v nej podtlak...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re:

Poslaťod k+k » Štv 07. Nov 2013 15:14:48

pepa píše:No ako to tu tak citam, tak ja som fakt jediny co uz kurim. Vy ostani este nekurite, vy len prikurujete :))))

Ak ta to pepa potesi, tak ja som uz 1.9. prepokol kotol na zimny rezim. Hold, prisla poziadavka od zeny na teplu podlahu. A kedze moja zena ma velmi podobne citenie teploty ako zena MiroM (ba este posunutu asi +2C), tak to inak neslo. :dash
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Uz niekto zakuril ? ja zahorie zatial nie, ale..

Poslaťod bobino » Štv 07. Nov 2013 15:28:00

Ja uz tiez dlhsie prikurujem/kurim. Padlo uz 130 kg brikiet a nejake tie kwh aj kotlom, ked sme pozabudli otvorene okno v izbe s termostatom.
To mate vsetci PD alebo ja mam zbabrany NED? Teplotu udrzjujem okolo 23 stupnov.
bobino
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pon 17. Aug 2009 18:09:57
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron