Ako hydroizolovat balkon?

Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod miky » Štv 22. Júl 2010 15:45:01

Caka ma izolacia balkonov, klasicky postup tekuta izolacia a dlazba sa mi moc nepozdava, preto premyslam nach nejakou foliou. Na nete som nasiel DITRA alebo Hasoft TESNIACA FÓLIA PROFI.
Ma niekto s tym skusenosti, coho sa vyvarovat co pouzit?
Pri pouziti tychto folii sa trocha obavam, ci sa to casom neolupe....

Tak mam dilemu co pouzit. Balkon je dost chulostiva zalezitost, ked uz ho mam chcem to urobit poriadne.


Dakujem, Miro.
Naposledy upravil emkac dňa Štv 22. Júl 2010 23:30:42, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "hydroizolacia balkona"
miky
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 29. Dec 2008 15:51:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: hydroizolacia balkona

Poslaťod PrasinaPE » Štv 22. Júl 2010 18:19:13

Chcelo by to vidiet skutkovy stav alebo skladbu vrstiev balkona.Je to rekonstrukcia alebo ak je to neskolaudovana - prave realizovana budova nemate projektovu dokumentaciu? V principe nevidim rozdiel medzi tou hasoft izolaciou foliovou a naterovou izolaciou ..
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: hydroizolacia balkona

Poslaťod AndyBe » Štv 22. Júl 2010 21:40:40

ja som to poistil a dal som cierny penetrak, ipu, potom xps a poter, a nato idem teraz davat tekutu izolaciu od hasoftu a dlazbu.. snad to bude OK
AndyBe
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Pia 09. Júl 2010 17:28:11
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod emkac » Štv 22. Júl 2010 23:34:11

Ja mam foliu Fatrafol. Pri stene pekne vytiahnutu nahor, na vrchu specialne listy, ktorymi ja fatrafol pripevneny na stenu. A okolo balkona to pretrca a su tam tiez nejake ukoncovacie listy ohnute smerom dolu.
Na tom XPS, na tom poter, na tom dlazba.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod miky » Pon 26. Júl 2010 8:27:12

Jedna sa o novostavbu, skladba je nosny beton + poter. Teraz caka izolacia a dlazba.
miky
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pon 29. Dec 2008 15:51:38
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod PrasinaPE » Pon 26. Júl 2010 9:05:13

Spravna skladba pre novostavbu je:
Na nosny podklad(v tomto pripade bez tepelnej izolacie zrejme) sa dava hlavna hydroizolacia(ja preferujem foliovu).
Izolacia musi byt pri mure vytiahnuta do vysky 150mm aspon, ked sa neda ako pri balkonovych dverach, tak sa to spaja s ramom dveri.
Predpokladam ze steny su zateplene, cize zateplenie sa realizuje az po montazi hydroizolacie a prekryje celu stenu. Na hydroizolaciu ide distancna/odvodnovacia folia -
zavisi to od vyrobcu, na to ide betonovy poter a naslapna vrstva sa este ochranuje 2x izolacnym naterom(casto byva dvojfarebny).
Po zaschnuti naterov ide lepidlo na mrazuvzdornu dlazbu.
Takto zvolena skladba zarucene ochrani balkon od neziaducich zatekov atd., nezavisi od toho aky material sa pouzije, je len drahsi alebo lacnejsi.
Samozrejme tento postup je financne narocnejsi a preto ho casto zjednodusuju a nakoniec sa spravi len vrchna izolacia, ale to je nedostacujuce.
Preto som sa pytal ci to nie je nahodou rekonstrokcia, lebo tam je ta skladba trochu jednoduhsia.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod sibari » Str 28. Júl 2010 19:00:49

To Prasina PE :Čo myslíš pod tým "jednoduchšia skladba pri rekonštrukcii"? Mám totiž problém s terasou cca 15 m2,zateká,skladba je bet.konštrukcia oplechovanie,IPA/neprihnutá ku stene :dash ,robené pred 22 rokmi/spádovaný poter,teraso dlažba 30x30x3 cm.Pod terasou je akože pivnička.Bolo to dorábané ,takže základy terasy nie sú kompaktné so zakladmi domu,tak sa to asi pohlo a sú praskliny v niektorých špárach.Ako to najlepšie opravit?Vyhodiť všetko až na podklad,alebo na to dať dalšiu vrstvu dlažby ,môžem ešte ísť vyššie cca 1,5 cm ? Skúste poradiť ! Dík.
sibari
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:44:34
Bydlisko: okr.PK
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod emkac » Štv 29. Júl 2010 0:46:31

Tiez nerozumiem tej poznamke, lebo rekonstrukcia je vzdy narocnejsia.
Jednako nevies, co ta caka, ale musis pri tom casto aj burat. A nie vzdy to mozes urobit po svojom, ale musis sa drzat v medziach povodnej stavby.

Co sa tyka terasy, tak to, ze zaklady nie su spojenie s domom je plus, nie minus. Kedze sa to pohlo, je to zle. Navyse IPA nie je urobena dobre.
Neviem si predstavit opravu bez vyhodenia povodnej dlazby a ciastocneho rozburania.
Davat na staru dlazbu ipu (mimochodom, kam ju vyhrnies na dom? Na omietku? Ako to potom urobis, zakrujes?) a na tu ipu dalsiu dlazbu mi pride zvrhle.
Skor dat vsetko prec a urobit to poriadne.

Ale to sme mimo temy, ktora je povodne o balkonoch.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod sibari » Štv 29. Júl 2010 7:40:23

Emkac: Balkon,terasa -jeden čert !
Myslím,že na stránke Hasoftu som videl návod na opravu ,že sa dala na jestv.dlažbu nová,ale natrelo sa to tekutou izoláciou,do nej izol.folie,na rohy pásky a do flexilepidla dlažba.Ja len neviem,či sa to dá aplikovať aj u mna,kedže sú praskliny v špárach,či to tam dalej nebude praskať.Vyzerá to tak že ten pohyb sa ustálil.Nerobil to nikto týmto spôsobom?
Ono,ešte je aj dalšia alternatíva,prekryť terasu napr.lexanom,nebude na ňu pršať,snežiť nemá čo zatekať . . .
Hmm . . .,ako sa rozhodnúť :?: :idea:
sibari
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:44:34
Bydlisko: okr.PK
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod PrasinaPE » Štv 29. Júl 2010 12:11:59

Jednoduhsia v tom smere, ze pri rekonstrukcii zvacsa sa robi len 1 izolacia.
Ak mas 15m2 terasu tak problemov je viac. Najprv treba zvolit, ci sa dlazba bude vysekavat prec (zvetrana, nedrzi, nerovnosti podkladu), alebo
sa povodna dlazba ponecha, pretoze este nie je znicena, je spravne vyspadovana? Lebo ak nie je vyspadovana a odvodnena, tak to rovno treba cele rozbit.
Vybrat izolaciu na uz pripraveny povrch nie je tazke. PVC izolacie - naterove alebo foliove, alebo bitumenove izolacie su v porovnatelnej kvalite.
Horsie je namontovat a zrealizovat prislusne vrstvy tak aby sa zabranilo problemom - uz spominane praskliny, pripadne dilatacie pri stene.
Kazdy vyrobca izolacie by mal mat prislusne produkty - do dilatacie pri stene sa vlozi "poistny" pas izolacie, pripadne tesniace povrazce do spar atd. Vlastne sa zdvoji izolacia v tych mietach. Toto uz zanedbavaju majstri pri realizacii.
Najnovsie sa dilatuje aj dlazba lepena na poteri. Pouzivaju sa rohoze napr. firma Ardex - rohoz Watec 3E, ale to uz je uplne ina cenova relacia. Nehovoriac o oplechovani a kvalitnych hlinikovych profiloch, to vie riadne predrazit opravu.
Neda sa jednoznacne odpovedat, ze aku izolaciu kupit, pretoze k nej treba domysliet a zakupit aj ostatne produkty, na ktorych firmy pekne zarabaju.

Sibari: Nie som vizionar aby som vedel na dialku poradit ako to opravit, na to treba aspon fotky.
PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod sibari » Štv 29. Júl 2010 14:44:40

Prasine PE" Vyspádovaná je ,ale čo to je" odvodnená" :?: Ja to neviem :netusim ."Odvodnená" najskôr nebude.Mne sa zdá ,že najskôr sa asi aj roztrhla IPA pod poterom ,lebo zateká aj za obloženie sokla /tečie to pod oplechovaním/,ktoré je úplne odduté.
Asi to bude musieť isť dole celé ,do čoho sa mi však nejak nechce/hlavne nový poter/,ked akože kvázi poter/terajšia dlažba/mám v dobrom stave/nezvetrané,drží dobre-neduní nikde/.Moja predstava bola,že to odizolujem tekutou lepenkou,prasknuté škáry a rohy pri stene prepáskujem a dám snád ešte jednu vrstvu tek.izolácie a samozrejme oplechovanie a dlažba do flexilepidla.
Pozeral som toto:www.celox.sk
Jj , ofotím to a ked sa podarí aj vložím . . . :idea:
Zatial díky !
sibari
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:44:34
Bydlisko: okr.PK
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod PrasinaPE » Štv 29. Júl 2010 14:54:46

PrasinaPE
 
Príspevky: 310
Registrovaný: Pia 04. Jún 2010 21:21:21
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod NoroM » Str 18. Sep 2013 8:46:49

Zdravim, pred par dnami mi lepili dlazbu na balkon do flexibilneho lepidla. Pod nim je dvojzlozkova izolacia. Nestihli zasparovat a teraz prsi par dni. Treba cakat pokial pridu suche dni a vyschne to, alebo staci 1-2 dni sucho?
vdaka
NoroM
 
Príspevky: 216
Registrovaný: Str 25. Mar 2009 14:36:25
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Ako hydroizolovat balkon?

Poslaťod jkohut » Str 23. Okt 2013 22:06:58

Ahojte, vedeli by ste mi poradit serioznu kvalitnu firmu/jednotlivca na realizaciu dlazieb, hydroizolacie, okapoveho profilu terasy novostavby RD: 2NP - 45m2 vacsia cast nad garazou.
Sucasny stav a uz zrealizovana skladba:
1. ZB doska
2. penetrak
3. natavene asfaltove pasy po celej terase az do vysky 50cm
4. PE folia
5. 10 cm Perimeter
6. 5-6 cm betonovy poter spadovany

mozne problemy-chyby:
1. nerezove zabradlie uz realizovane a kotvene zvrchu nie zboku
2. pod poterom nie je distancna/odvodnovacia folia

Dakujem!
jkohut
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv 06. Sep 2012 22:30:09
Bydlisko: Chorvatsky Grob - Cierna Voda
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron