Prístup k zemnemu registru

Prístup k zemnemu registru

Poslaťod opus » Pon 07. Okt 2013 13:17:57

Chystam sa na zmeny register a vychadza mi to tak ze musi byt cast neho pod garazom (5m). Mozem to takto zakopat? repsektive vy co mate zemny register mate ho tak ze v pripade poruchy sa knemu mozete dostat?
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 07. Okt 2013 15:25:39, celkovo upravené 1
Dôvod: Upresnenie nádpisu "zemny register"
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Zemny register

Poslaťod tienik » Pon 07. Okt 2013 13:29:15

No, nechcem Ta priamo odhovarat, ale mas to fakt dobre premyslene?
Ja ked som to realne ratal + teraz uz skoro rok pouzival rekuperaciu bez zemneho registra, urcite som rad ze som do toho nesiel.
Fakt neviem k comu by som to vyuzil - pri tych nakladoch a moznych problemoch z cistenim.
Aj ked, pripravu na kvapalinovy mam :-) ale to som uz rozhodnuty pouzit na vodne chladenie (leto tak ukazalo)
Takze moja rada je skusit si to este raz premysliet a prebrat + a -.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zemny register

Poslaťod opus » Pon 07. Okt 2013 13:36:19

No ked som si to dobre zratal tak rury KG 200 + kolena 200e, dlzka 30 metrov. Bez registra musim riesit jednotku s predohrevom, koli zamrzaniu.
a mozno vyuzijem slabe letne chladenie, uvidime...
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Zemny register

Poslaťod tienik » Pon 07. Okt 2013 14:20:09

este vlani by som mal realne obavy aj ja. Ale teraz, po celej zime 2012/2013 viem ze aj ked boli mrazy -15 okolo domu (meriam a mam grafy) a pocas celeho casu si jednotka vystacila v ramci protimrazovej ochrany z ubratim rychlosti a tusim len 1, alebo 2 krat kvoli namraze fakt vypla. Takze ani predohrev by sa u mna neuzivil. Ked totiz vetram v principe pomaly a skoro stale, hodinovy vypadok nema vplyv na kvalitu prostredia vnutri, takze sa nemusim triast pre maly "oddych" rekuperacie.
A vies, su tu tie klasicke 1000x na fore preberane problemy:
a) KG rura nie je urcena na privod vzduchu
b) zemny register treba cas od casu cistit - co moze byt niekedy problem.
c) skus si zratat vykon registra a potrebny vykon na chladneie domu - zistis ze zmena bude prakticky zanedbatelna.

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
jan45
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zemny register

Poslaťod MartinH » Pon 07. Okt 2013 15:24:32

Moderator: Prosim, nazory pre a proti ZR piste sem: zemny-register-k-rekuperacii-ano-ci-nie-t1125.html


Chystam sa na zmeny register a vychadza mi to tak ze musi byt cast neho pod garazom (5m). Mozem to takto zakopat? repsektive vy co mate zemny register mate ho tak ze v pripade poruchy sa knemu mozete dostat?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Zemny register

Poslaťod sup » Pon 07. Okt 2013 18:09:21

tienik píše:este vlani by som mal realne obavy aj ja. Ale teraz, po celej zime 2012/2013 viem ze aj ked boli mrazy -15 okolo domu (meriam a mam grafy) a pocas celeho casu si jednotka vystacila v ramci protimrazovej ochrany z ubratim rychlosti a tusim len 1, alebo 2 krat kvoli namraze fakt vypla. Takze ani predohrev by sa u mna neuzivil. Ked totiz vetram v principe pomaly a skoro stale, hodinovy vypadok nema vplyv na kvalitu prostredia vnutri, takze sa nemusim triast pre maly "oddych" rekuperacie.
A vies, su tu tie klasicke 1000x na fore preberane problemy:
a) KG rura nie je urcena na privod vzduchu
b) zemny register treba cas od casu cistit - co moze byt niekedy problem.
c) skus si zratat vykon registra a potrebny vykon na chladneie domu - zistis ze zmena bude prakticky zanedbatelna.

Mozem sa spytat, aku mas rekuperacnu jednotku a aku priemernu vlhkost v dome? Vdaka
sup
 
Príspevky: 76
Registrovaný: Štv 19. Apr 2012 10:44:15
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod tienik » Pon 07. Okt 2013 20:49:39

Mam Nilan eco top z vykuchanou elektronikou a vlastnym riadenim.
Ale respektujme temu, moju rekuperaciu mozeme prebrat v inej teme.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod opus » Uto 08. Okt 2013 7:59:05

Ja som o zemnom registry presvedceny ze ano, skor ma trapi to ze ked ho dam z casti pod garaz tak sa knemu uz nedostanem a ci sa mam niecoho obavat.
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod bladerunner » Uto 08. Okt 2013 8:13:54

nemyslím si, že register je niečo, čo treba každý druhý rok vykopať :mrgreen: a pozrieť, či s tým niečo nie je :nie:
čo sa môže stať so správne uloženou kanalizačnou rúrou v zemi :?:
čistenie musíš mať vymyslené tak, aby sa dalo realizovať bez vykopávania, to je jasné.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod MartinH » Uto 08. Okt 2013 10:09:47

opus píše:Ja som o zemnom registry presvedceny ze ano, skor ma trapi to ze ked ho dam z casti pod garaz tak sa knemu uz nedostanem a ci sa mam niecoho obavat.


Isiel by som na to z opacneho konca.

Keby sa nahodou aj stala nejaka necakana pohroma, vedel by si obetovat ZR pod garazou a spravit nasavanie niekde inde? Ved plno ludi ma rekuperacne vetranie uplne bez ZR.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod MiroM » Uto 08. Okt 2013 12:13:49

opus píše:Ja som o zemnom registry presvedceny ze ano, skor ma trapi to ze ked ho dam z casti pod garaz tak sa knemu uz nedostanem a ci sa mam niecoho obavat.


A rura ulozena v zemi, ale tykajuca sa kanalizacie ta netrapi? Tiez je jej cast ulozena pod domom a pri jej poskodeni by bol problem ovela vacsi. Takze ak ta netrapi kanalizacia, tak nech ta netrapi ani rura ZR-a ulozena pod garazou. Kludne ju tam daj, ale samozrejme treba dodrzat vsetky podmienky spravneho kladenia rur.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod opus » Uto 08. Okt 2013 12:57:22

MartinH píše:
opus píše:Ja som o zemnom registry presvedceny ze ano, skor ma trapi to ze ked ho dam z casti pod garaz tak sa knemu uz nedostanem a ci sa mam niecoho obavat.


Isiel by som na to z opacneho konca.

Keby sa nahodou aj stala nejaka necakana pohroma, vedel by si obetovat ZR pod garazou a spravit nasavanie niekde inde? Ved plno ludi ma rekuperacne vetranie uplne bez ZR.


ano nasavanie bude aj cez fasadu, bude moznost pouzivat register alebo fasadu
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod opus » Uto 08. Okt 2013 13:02:07

MiroM píše:
opus píše:Ja som o zemnom registry presvedceny ze ano, skor ma trapi to ze ked ho dam z casti pod garaz tak sa knemu uz nedostanem a ci sa mam niecoho obavat.


A rura ulozena v zemi, ale tykajuca sa kanalizacie ta netrapi? Tiez je jej cast ulozena pod domom a pri jej poskodeni by bol problem ovela vacsi. Takze ak ta netrapi kanalizacia, tak nech ta netrapi ani rura ZR-a ulozena pod garazou. Kludne ju tam daj, ale samozrejme treba dodrzat vsetky podmienky spravneho kladenia rur.


Kanalizaciu som presne preto riesil tak ze hlavny zvod, WC, kepelna je tak ze pod domom nieje skoro nic. Okrem kuchyne, odpad z nej ide cez cely dom ale zas kuchyna nieje wc.
Jasne budem dodrziavat spad a vsetky spoje rur lepim paskov.
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Prístup k zemnemu registru

Poslaťod MiroM » Pon 04. Nov 2013 9:34:09

opus píše:Kanalizaciu som presne preto riesil tak ze hlavny zvod, WC, kepelna je tak ze pod domom nieje skoro nic. Okrem kuchyne, odpad z nej ide cez cely dom ale zas kuchyna nieje wc.
Jasne budem dodrziavat spad a vsetky spoje rur lepim paskov.


Ano kuchyna nie je WC, je to este horsie. Pri rure od WC dochadza k lepsiemu preplachovaniu (vana , sprcha). Mastnota v rure z kuchyne urobi po case svoje. Ja by som povedal, ze je to este kritickejsia vetva.

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia