Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod mirecc » Pia 07. Máj 2010 22:40:48

Zdravim Vas, chcel by som vas poprosit o vas nazor pri urceni vysky prechodky pre lezatu kanalizaciu v zakladoch podla prilozeneho nakresu. Problem je v tom ze kvoli ceste ktora bude dost vysoko nad terenom budeme
dvihat aj dom aby sme nezostali utopeny asi 40 cm nad cestu a teraz nam vychadza dost vysoky schod medzi urovnou podlahy +-0,00 a existujucou kanalizacnou pripojkou. Ako by ste riesili prechod kanalizacie cez zaklady.
Zaujima ma hlavne v akej vyske, cez zakladove pasy urobit prechodku. Riesenie ktore mi navrhuje jeden vodar ist az cez DT sa mi moc nepozdava, aj ked je pravdepodobne ze teren sa po vybudovani domu aj cesty asi
vyrovna z cestou a kanalizacia by bola v hlbke cca 50 cm a z jeho skusenosti to nezamrzne... Mne sa to nepozdava, podla mna chce ist len cestou jeho mensej namahy. Dakujem za vsetky Vase rady.

osadenie kanalizacie1.jpg
osadenie kanalizacie1.jpg (21.36 KiB) Zobrazené 2551 krát


kanalizacia RD1.jpg
kanalizacia RD1.jpg (25.92 KiB) Zobrazené 2551 krát
Prílohy
zaklady kanalizacia1.jpg
zaklady kanalizacia1.jpg (51.28 KiB) Zobrazené 2551 krát
mirecc
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 15:42:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod hipi » Ned 09. Máj 2010 21:56:42

ty to mas este super, ja som bol v rovnakom stave ako ty a mne to tahali cez DT durch cez cely dom(asi 13m. robili mi to tak, ze tie DT vyhodili. Ja som tam navrtal roxory a ked mi zalievali zakladovu dosku 20cm, tak som ratal s tym, ze mi to spoji DT.
Co ma ale nastvali vtedy je to, ze mi tu hlavnu vetvu kanalizacie urobili cik cak hore a dole kopom. Este ze napadlo kamosa to otestovat a nalial liter vody do odpadu, vyliezol von asi 1dcl po dost dlhej chvili. Ja vtedy vobec neznaly stavbariny by ma nenapadlo taketo nieco skusat. A teraz by som mal kazdu chvilu zapchaty odpad.
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod joko » Pon 10. Máj 2010 17:27:00

To Mirecc:
Máš iba dve možnosti, uveriť vodárovi a zdvyhnúť celú kanalizáciu o 40 cm, alebo nechať v tej hlbke ako je projekt a kopať o 40 hlbšie. Nepredpokladám, že vodár to bude kopať.
Podľa tvojho projektu je prípojka pri dome - 160, nech terén je -40, tak ešte stále si cca 50 cm pod nepísanou normou a +70 cm pod terénom.
Ak by som Ti ja mal robiť kanalizáciu, tak Tiež by som navrhol to čo Tvoj vodár. Pri vstupe do domu to dať 50 cm pod hotový terén, a odtial to spojiť s prípojkou. Pred pripojením dať prípadne revíznu šachtu ( môže, ale nemusí), keďže máš tam odbočku na trase a etážou dorovnať výšky. To že ti navrhuje prejsť cez DT, v tom nevidím nič zlého. Treba tam pred betonovaním dať chráničku cez DT a až následne roksory a to vyliať. Chránička slúži na ochranu rúry pri sadaní domu či kanála, ale neoslabuje stavbu.
Predsa aj cez základový pás by si to robil. Statik by s tým nemal mať problém.
Alternatíva, nechať prípojku v pôvodnej hlbke a až pod samotnou stavbou to dvinúť o tých 40 .
Rozhodnutie je na Tebe, možno chcel si uľahčiť svoju robotu, možno Ti chcel ušetriť peniaze. Predsa aj výkop -40 niečo stojí.

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod mirecc » Uto 11. Máj 2010 20:59:19

dakujem Joko za vyjadrenie. Len som sa chcel ubezpecit ze vodar rozmysla spravne a nie je v tom len ulahcenie jeho prace.
Nakoniec sme sa predsa dohodli ze prestupy pojdu cez zakl. pasy.
mirecc
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Str 31. Dec 2008 15:42:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod martin.melisek » Ned 13. Mar 2011 22:13:43

na to by som sa chcel opytat ja, ze ako hlboko pod konecným terenom by mala byt prechodka pre kanalizaciu pri prechode cez zaklady resp, DT, a ako hlboko by mala byt prechodka pre vodu????? Ja by som dal kanalizáciu aspon 50 cm pod terena a vodu aspon 70 cm pod teren a riesil by som to polozením prechodiek pri betonovani zakladových pasov. BTW z coho tie prechodky??? staci novodurova trubka???
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod joko » Ned 13. Mar 2011 23:48:05

S kanálom súhlasím, vodu radšej pod -80 cm , a chráničky na vodu HT 50 mm a na kanál KG PVC oranž, o jednu dimenziu väčšiu ako bude kanalizačná rúra. ;)

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod xclaymanx » Str 02. Okt 2013 14:46:36

Potreboval by som poradit. Mam vykopany zaklad pod mur do hlbky cca 90-100 cm pod urovnou terenu. Zaklad sa chystam zalievat v piatok. Pod tymto zakladom cca 20cm mi ide prestup kanalizacnej rury KG110. Rura je obsypana v zemine, ziadny piesok. Otazka znie, ci nehrozi sadanim zakladu toho betonoveho muru poskodenie tejto rury? Da sa to neako eliminovat? Alebo moje obavy su uplne zbytocne? Dik za kazdu radu.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod joko » Str 02. Okt 2013 18:56:38

ak mas pochybnosti tak navlec na kanalizacnu ruru chranicku. vtady mas vacsiu prevdepodobnost ze sa rura uchranis. pri prechdoch cez zakladove pasy, tak je chanicka podmienkou. preto navrhujem pod pasmi dat chranicku na kanal.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod xclaymanx » Str 02. Okt 2013 19:16:13

Aku chranicku mas na mysli? Ja rozmyslam nad tym, ze na dno zakladu polozim 5cm EPS. Ak by to sadlo, skor by sa zdeformoval ten polystren.
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod ... » Str 02. Okt 2013 19:20:24

xclaymanx píše:Aku chranicku mas na mysli? Ja rozmyslam nad tym, ze na dno zakladu polozim 5cm EPS. Ak by to sadlo, skor by sa zdeformoval ten polystren.


hocaku ruru vacsieho priemeru v ktorej bude s volou ulozena ta rura v ktorej ti pojde voda/kanalizacia
v pripade ze dojde k pohybu, tak ta vola medzi tymi rurami zabezpeci to, ze deformacia nebude prenesena na prevadzkove rury....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Rada pri lezatej kanalizacii v zakladoch

Poslaťod xclaymanx » Str 02. Okt 2013 20:03:37

... píše:
xclaymanx píše:Aku chranicku mas na mysli? Ja rozmyslam nad tym, ze na dno zakladu polozim 5cm EPS. Ak by to sadlo, skor by sa zdeformoval ten polystren.


hocaku ruru vacsieho priemeru v ktorej bude s volou ulozena ta rura v ktorej ti pojde voda/kanalizacia
v pripade ze dojde k pohybu, tak ta vola medzi tymi rurami zabezpeci to, ze deformacia nebude prenesena na prevadzkove rury....


No kanalizacia je uz davno spravena, takze navliekat ruru vecsieho priemeru by to trochu skomplikovalo. Musel by som viac kanalizacie odkopat a rozobrat, aby som to navliekol. Hladam skor neake rychlejsie a komfortnejsie riesenie. Ten EPS nie je dobry napad? Pripadne prestup rury odkopat, a zasypat pieskom?
xclaymanx
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Štv 26. Feb 2009 9:53:46
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron