CD profily-porovnanie

CD profily-porovnanie

Poslaťod Bob » Sob 24. Jan 2009 21:55:48

Ahoj, prosim vas su aj iny vyrobcovia CD profilov ako Knauf a Rigips?
Dnes sa mi dostal do ruky kusok, asi 0,5 m CD profilu, vrajto bol polsky vyrobok.
Nebolo na nom nic napisane, ale pocitovo, ked som ho mal v rukach, tak sa mi zdal ten plech maksi, resp. tensi ako vyssie uvedene znackove.
Nemate niekto skusenost s takymito neznackovymi CD profilmi?...cena tam vraj bola cca 70-80 SK za 4m kus.
Dakujem.
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod tomas g » Sob 24. Jan 2009 22:57:30

Knauf a Rigips mas v podstate jedno - pokial ti nejde o dodrzanie systemu, napr. ked chces potvrdenie od jedneho alebo druheho (to potrebuju vacsinou velke stavby kvoli kolaudacii). Obaja pouzivaju plech 0,6 mm, Knauf vozi profily z Rakuska, pre Rigips ich vyraba na Slovensku firma Forman.
S tymi polskymi profilmi mas pravdu. U nas sa najcastejsie objavuju vyrobky firmy Metpol - je to Polsky vyrobca, ale uz maju vyrobu aj na Slovensku. Aby znizili cenu, pouzivaju plech hrubky 0,5 mm. Dalsim problemom je mala hrubka pozinku. Oba parametre sa daju posudit aj laicky - presne ako si si vsimol profily su citelne maksie a uz v predajni sa na nich casto objavuje jemna korozia (co to potom musi robit po par rokoch?!)
A este jeden detail: Niektori vyrobcovia si ani nedali robotu oznacovat profily znackou CE, stale pouzivaju Csk : nesplnaju poziadavky europskej normy (CE) tak pouzivaju slovensku znacku (Csk), ale pritom slovenska norma pre profily uz davno neplati.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod gugel » Pon 09. Feb 2009 17:05:20

Sadrokartónove aj okenné profily sa robia snáď už desať rokov v Dobšinej.
gugel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Uto 13. Jan 2009 14:31:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod tomas g » Pon 09. Feb 2009 18:52:19

gugel píše:Sadrokartónove aj okenné profily sa robia snáď už desať rokov v Dobšinej.

okrem ineho aj tam. urcite su kvalitnejsie, nez polske.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod gugel » Pon 09. Feb 2009 19:29:21

Takto,nápis na profile môže mať približne jeden meter,niekedy viac,niekedy menej a záleži aj od toho,pre koho sa ten profil vyrába.Vám sa mohol dostať do rúk práve ten kus profilu,kde už popis nesiaha.
gugel
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Uto 13. Jan 2009 14:31:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod MiroM » Uto 10. Feb 2009 0:24:59

Rozdiel tam urcite je. Mne predajca medzi Knauf profily zamiesal zopar inych(nevravim ze Polskych). Odlisovali sa tym, ze boli evidentne z tensieho plechu, boli ako keby povrchovo upravovane. Profily som nacvakaval na krokvove zavesy a s tymi notKnaufovymi to islo ovela jednoduchsie, kedze boli zo slabsieho plechu.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod tomas g » Uto 10. Feb 2009 1:01:38

MiroM: K tomu nacvakavaniu - viem, ze clovek si v obchode moc nevyberie, ale je velmi vhodne mat zavesy a profily od jedneho vrobcu. Vzdy su tam male rozdiely v profilacii, ktore vedia pracu znacne skomplikovat.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod MiroM » Uto 10. Feb 2009 9:34:27

tomas g píše:MiroM: K tomu nacvakavaniu - viem, ze clovek si v obchode moc nevyberie, ale je velmi vhodne mat zavesy a profily od jedneho vrobcu. Vzdy su tam male rozdiely v profilacii, ktore vedia pracu znacne skomplikovat.


Vyznelo to mozno ako vyhoda, ze som spomenul, ze s tymi "tensimi" profilmi to islo jednoduchsie. Ale bolo to myslene tak, ze islo to jednoduchsie preto, ze boli z tensieho plechu. A ako vyhoda to urcite nebola, lebo tie profily po nacvaknuti neboli take tuhe, dalo sa s nimi mierne hybat, kdezto tie Knauf profily po nacvaknuti drzali na CDckach vyborne. Profily som medzi sebou nemiesal. Predajca mi dodal tie tenke profily v dlzkach 3m a tie isli iba do jednej miestnosti, takze v tomto problem nebol.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod Miro Ke » Uto 10. Feb 2009 12:28:15

mohli by sa CD profily pouzit na ukotvenie superizolu do teplo.vzdusneho krbu?. Potrebujem dokoncit krb, s tym ze bude zapusteny medzi komin a bocnu stenu a nechcem murovat/lepit. Takze superizol by sa kotvil na profil ako sadrokarton.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: CD profily-porovnanie

Poslaťod Bob » Uto 10. Feb 2009 13:01:54

Kupil som profily rigips, uz su nahodene...
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron