Podpivnicenie drobnej stavby

Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod chefotm » Str 25. Sep 2013 13:15:18

Ahojte. Prosim vas o radu pri ohlasovacej povinnosti (nikde som to tu na fore zatial nenasiel). Chcem si postavit letnu kuchynu ku svojej chate ktora bude mat 24.9m2 v prizemi. Chcel by som ju podpivnicit cca 1m do hlbky a vymere cca 3m2 a nikde som sa nedocital, ci je to mozne v jednej stavbe (a jednom ohlaseni). Zakon definuje len pivnicu a letnu kuchynu ako dve samostatne stavby, ale ich vzajomny navrh v jednej stavbe som zatial nenasiel. Zo stavebneho uradu mi odpisali, ze mi nemienia vykladat zakon a ze si mam podat oznamenia a az potom (po zaplateni poplatkov) mi vraj odpovedia, ci ano alebo nie (z mojej strany to povazujem za totalnu neochotu verejneho uradu, nuz sme na Slovensku, chcu zarobit). Dalej zakon pre drobnu stavbu nedefinuje podkrovie, iba moznost postavit jednopodlaznu stavbu. Neviem ci to mam chapat, ze nemoze mat podkrovie, alebo ano... Preto Vas prosim o Vasu skusenost s postupom uradov v takejto situacii, ak tak niekto konal. Dakujem a prajem pekny den. Jaro.
chefotm
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str 25. Sep 2013 12:48:57
Bydlisko: Brezno
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod jan45 » Štv 26. Sep 2013 17:55:05

drobná stavba podliehajúca ohláseniu nepodlieha kolaudačnému konaniu. Nakreslíte jednoducho, zachováte vonkajšie rozmery, postavíte zložito. Oznámite ukončenie.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod chefotm » Štv 26. Sep 2013 21:46:31

Dakujem, myslim, ze keby to na urade aspon nacrtli takto, neodpadlo by im z tela.
chefotm
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str 25. Sep 2013 12:48:57
Bydlisko: Brezno
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod bigben » Štv 26. Sep 2013 22:03:01

Neohlasit, postavit, tvarit sa ze nie je....
Ja som zvolil tento postup. Mozu mi nieco? Asi hej, ale ako a do ake vysky (€) ma mozu trestat??? Alebo az ked ma susedia "natru" uradu???
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod theb » Štv 26. Sep 2013 23:08:42

Ked si fyzicka osoba, tak sa mi mari, ze okolo 300 evrosikov by ti mohli vytiahnut z kapsy. Ak by si to staval ako pravnicka osoba, tak tusim je to o kustik viac - do 50 000.

Ono uz aj ked je to postavene, tak sa oplati to ohlasit na stavebnom urade. Nejde o nic zlozite, obycajna drobna stavba je takmer bez papierovacky, vecer straveny pri skicary a je to. Nestoji to za tie prachy.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod bigben » Pia 27. Sep 2013 10:04:12

O.K. dakujem za info, no asi budem musiet ten jeden vecer obetovat, 300€ sa mi zda byt drahy spas... Su nejake maximalne rozmery? Ja mam zahr. domcek a pred nim altanok. Zahr. domcek normal murovany a altanok len 4stojky a krov. Strecha je spolocna altanok+domcek. Rata sa to spolu? Alebo altan je mimo, aj ked strecha je iba jedna?
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod joko » Pia 27. Sep 2013 21:13:04

Moja múdrejšia polovička tvrdí, že stavba nesmie prekročiť výšku 5 m od terému. Ak Ti tam vlezie 1 m z pivnice, 250 cm prízemie a 150 cm podkrovie, tak si v norme. Hranicu máš 500 cm od terénu na drobnú stavbu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Podpivnicenie drobnej stavby

Poslaťod theb » Sob 28. Sep 2013 1:14:25

Presne tak. Definicia drobnej stavby:
(6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

Ja mam zahr. domcek a pred nim altanok.

Ak prekracujes velkost 25m2, odporucam to nahlasit ako 2 rozne drobne stavby ;) Ziadny iny parameter to nema. Mozes si cisto teoreticky postavit 1x25 m budovu o vyske 5 m.
Len to musis ohlasit ako drobnu stavbu.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia