Odstrnenie folie zo zvodov

Odstrnenie folie zo zvodov

Poslaťod jepeto » Str 11. Sep 2013 11:41:06

Viete mi poradit, ako odstranit ochrannu foliu zo zvodovych rur KJG ???
Nechaval som ju tam z dovodu ochrany pred poskodenim a teraz po cca 3 rokoch "akosi" sa jej nechce ist dole :dash
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Odstrnenie folie zo zvodov

Poslaťod venant » Str 11. Sep 2013 12:10:23

S tymito ochrannymi foliami je asi vo vseobecnosti viac skody nez uzitku. Nechaval som ich na oknach s tym, ze nech sa okna neposkodia (ani neviem pred cim som ich vlastne chcel chranit).
Ale kedze som vedel, ze tie folie slnko moze "vpalit" do okien, tak som to kontroloval - na juznej strane som tak raz za 3 tyzdne skusil 1 foliu dat dole, ci to este dobre ide. A slo, az raz to slo horsie. A tak som ich vtedy zacal strhavat dole vsetky, ale aj tak asi 5 folii neslo!!!! :dash
Potom pomohlo, ked som to daval dole skoro rano, kym este nebol ten povrch rozpaleny (ked je to rozpalene, tak to nejde vobec) a umyval som to nejakym tekutym praskom na riady z Drogerie Marktu (predavaju to v zltej flaske, nazov si nepamatam). Slo to pomalsie, nez by som chcel, ale slo, ramy okien to neposkodilo.
Skus to na tie odkvapove rury. Aj ked ak si teraz predstavim, aka je to robota, tak by som tie rury mozno radsej vymenil.... ved skus.

Este k tym oknam, pocul som ze su ludia, co to tam nechali aj par rokov, kym dostavali, a uz sa im to dole dat uz nikdy nepodarilo. Ale na vlastne oci som to nevidel.
venant
 
Príspevky: 38
Registrovaný: Pon 07. Jan 2013 9:32:07
Bydlisko: zap.SK
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Odstrnenie folie zo zvodov

Poslaťod ziletka » Str 11. Sep 2013 12:29:35

ja som pasky z okien dal dole vcas. a tak isto aj pasky z odkvapovych rur. Jeden odkvap som vsak nemal dokonceny. po dlhsej dobe som napojil posledny asi metrovy kus, na ktorom som mal tu ochrannu foliu. cely cas bol vonku na slnku, dazdi, mraze. Ta folia sla dole ale takym stylom ze sa strasne trhala, takze som ju odliepal po malych kuskoch. Nepamatam si kolko som sa hral s tym metrovym kusom, ale bolo to minimalne hodinu. ak to teraz potrebujes dat dole zo vsetkych rur, tak to bude asi riadna prplacka. skusil by som na to nejaky pripravok. popripade sa skus opytat priamo predajcov, ci na to nemaju nejaku fintu/pripravok.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Odstrnenie folie zo zvodov

Poslaťod jepeto » Str 11. Sep 2013 12:39:28

ziletka píše:popripade sa skus opytat priamo predajcov, ci na to nemaju nejaku fintu/pripravok.

skusal som, doporucili kupit nove
Na nete som nasiel HG odstranovac nalepiek http://www.farbyshop.sk/detail/309/hg-o ... 25l/cat/31
Skusim to s tym
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Odstrnenie folie zo zvodov

Poslaťod Jookie » Str 11. Sep 2013 12:48:22

jepeto píše:Na nete som nasiel HG odstranovac nalepiek http://www.farbyshop.sk/detail/309/hg-o ... 25l/cat/31
Skusim to s tym


Ja som mal podobny problem (a podobnu temu) tuto kdesi ohladom vchodovych hnedych plastovych dveri, skusal som na to rozne rozpustadla, nic nepomahalo a to HG odstranovac nalepiek vonal len ako zmes tych rozpustadiel (aceton, benzin, lieh) a tiez nezaberal. Este u kamaratky v labaku sme skusali rozne kyseliny, ale ta mrcha folia toho vydrzala fakt hodne (a kto vie ci by to vydrzali aj tie plastove dvere ;) ). Nakoniec sme tie dvere lupali styria naraz (kazdy svoj kusok), slo to miestami po milimetrovych kuskoch ktore sa odtrhavali, niekde sa to potom darilo aj po 10 mm naraz odlupnut, a len sme to macali cistou vlaznou vodou - zdalo sa nam, ze obcas to trochu pomahalo. Skusali sme rozne cistiace prostriedky, nemali lepsi efekt ako ta voda (a ani ta voda nemala bohvieaky efekt). Asi ta cakaju chvile dlheho skrabkania, ale lepsie ti to pojde ked si zozenies par kamaratov :)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron