Uprava vysky schodov

Uprava vysky schodov

Poslaťod lienka » Uto 09. Jún 2009 12:02:36

Dodatocne sme menili vysku podlah na poschodi a prizemi a vysledok je, ze potrebujeme schody upravit o cca 5 cm tak, aby boli rovnako vysoke (mame problem, ze prvy schod je velmi nizko a posledny velmi vysoko). Schodisko je zelezobetonove, monoliticke a nevieme zohnat nikoho, kto by si na takuto drobnost nasiel cas. Otazka je, ako to urobit, ci z presnych tvarnic alebo dobetonovat, hlavne nech je to pevne a nech sa to povedzme neodlupne. Takze ako a z coho "nadstavbu" urobit? Dik za pomoc
lienka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 14:02:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod deko » Uto 09. Jún 2009 13:19:04

chapem to spravne, ze chcete vsetky stupne zvysit o 5 cm? lebo ak ano, tak to mate velmi jednoduche - kupte si 5 cm porfix alebo ytong, vyrezte pozadovane rozmery, nalepte pomocou lepidla a uzivajte v zdravi :)

nadbetonovat by sa to dalo. zas by ale bol potrebny salung na cele schody. takto to s tvarnicami zbuchate za jeden den - aj s par pivami :) samozrejme vonkajsie rohy budete musiet nejako ochranit, lebo ak by niekto slapol par mm od rohu tvarnice, tak ho odlupne. existuju ale take rohove listy, tie by tomu mohli zabranit... samozreme ak chcete na tie schody drevo alebo dlazbu, tak je ta ochrana rohov este viac easy :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod lienka » Uto 09. Jún 2009 14:01:30

Na schodoch bude este obklad z masivu 4 cm. Bude ten Ytong dost pevny, nebude sa casom drobit?
lienka
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 14:02:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod deko » Uto 09. Jún 2009 21:08:33

lienka píše:Na schodoch bude este obklad z masivu 4 cm. Bude ten Ytong dost pevny, nebude sa casom drobit?


neboj nic, z ytongu sa a domy stavaju a nedrobia sa :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod Grey1 » Str 04. Sep 2013 21:16:15

riešim akurát opačný stav, nepočítal som, že by som dával na schody drevo. Zaujímalo by ma, či už niekto riešil nejako zníženie schodov napr. frézovaním z betónu, prípadne nejako inak? bez tej úpravy by mi vyšiel prvý schod 21 cm a posledný 15cm. ešte ten posledný by ušiel možno, ale ten prvý sa mi zdá vysoký. ostatné by boli 17 cm.
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod mp1 » Sob 07. Sep 2013 18:19:52

pred (pod) ten "vysoký" položiť "nultý stupeň" na dlážku ...
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod emkac » Sob 07. Sep 2013 22:14:24

somarina.... nulty stupen bude trcat do priestoru a budete sa o neho potkynat a tak... aj mne to tak radili vsetci a nenechali sme sa prehovorit
nakoniec mame prvy schod vysoky a ostatny nizsie a VOBEC to nevadi.... ani o tom neviem

tiez som tu kedysi riesil, ako upravit vysku schodov, len neviem najst tu temu
a vsetci mi hovorili, ze bude zle mat rozdielne vysky prveho, posledneho a ostatnych schodov
a figu, ziaden problem

zajtra poobede zmeriam aktualne oblozene vysky a napisem to tu
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod pepa » Ned 08. Sep 2013 8:50:15

Zaujimave, ja som mal presne opacny problem. Kedze som pridal 7cm izolacie do podlahy, tak mi vysiel prvy schod zase maly. Radili mi, ze mam ostatne schody jemne do stratena dobetonovat. Nakoniec som sa na to vykaslal a nie je to ziaden problem. Chodime po tom bez toho, aby sme nad tym rozmyslali ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod emkac » Ned 08. Sep 2013 17:13:36

takze som to pomeral
spodny schod ma vysku 23 cm, druhy ma 18 cm, treti az predposledny maju 17 cm, posledny ma 12 cm

a absolutne ziaden problem... ani my, ani navsteva.... nikto sa nepodkyna, nezakopava
a vobec to na prvy pohlad nie je vidiet, cize to neposobi ani rusivo
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Uprava vysky schodov

Poslaťod Grey1 » Uto 10. Sep 2013 13:22:55

emkac píše:takze som to pomeral
spodny schod ma vysku 23 cm, druhy ma 18 cm, treti az predposledny maju 17 cm, posledny ma 12 cm

a absolutne ziaden problem... ani my, ani navsteva.... nikto sa nepodkyna, nezakopava
a vobec to na prvy pohlad nie je vidiet, cize to neposobi ani rusivo



tak to si ma potešíl :yahoo

presne takto to bude vychadzať aj u mňa

dík za info

pepa píše:Zaujimave, ja som mal presne opacny problem. Kedze som pridal 7cm izolacie do podlahy, tak mi vysiel prvy schod zase maly. Radili mi, ze mam ostatne schody jemne do stratena dobetonovat. Nakoniec som sa na to vykaslal a nie je to ziaden problem. Chodime po tom bez toho, aby sme nad tym rozmyslali ...



nič zaujímavé, nemá to s izoláciou v mojom prípade nič spoločné. Tie schody sú vybetonované pomerne presne, sam som si ich robil, kazdy ma 17 cm, len prvy ma 18, to sa tazko odhaduje, kedze som ho betonoval pred potermi a dlažbou. No v tej dobe som neriešil na moju chybu, čo na tých schodoch bude. preto ak by tam bola dlažba, tak by boli viac menej úplne rovnaké všetky, ak tam bude drevo, bude to ako u emkáča.
Grey1
 
Príspevky: 221
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:21:21
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron