Zivotnost hadic

Zivotnost hadic

Poslaťod pepa » Str 04. Sep 2013 6:44:58

Co hovorite na toto ?
http://hobby.idnes.cz/pripojna-hadice-p ... -domov_bma

Aku zivotnost maju podla vas v sucasnosti predavane hadice ? Rozmyslate nad ich preventivnou vymenou po X rokoch ?
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: Zivotnost hadic

Poslaťod ... » Str 04. Sep 2013 7:04:40

pepa píše:Co hovorite na toto ?
http://hobby.idnes.cz/pripojna-hadice-p ... -domov_bma

Aku zivotnost maju podla vas v sucasnosti predavane hadice ? Rozmyslate nad ich preventivnou vymenou po X rokoch ?


co mi vraveli vodari, zaklad je tie hadice nikde nepremacknut a nezlomit, ono totiz aj ked to na nej nezostane vidno, tak ta hadica si to "zapamata" a casom to prave tam odide....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod jan45 » Str 04. Sep 2013 7:34:59

článok je o hadiciach opletených hliníkom, tie si už nepamätám ani ja. Ale určité riziko stále ostáva.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod tienik » Str 04. Sep 2013 8:26:33

Presne z tohoto mam strach aj ja.
Uz 2x som mal tu "cest" zucasnit sa odstranovania vody po takejto poruche.
Preto u mna doma som podnikol nejake opatrenia.
A to, vsetky hadice som nakupoval len v orginalnom baleni od vyrobcu, ktory na nom deklaroval material opletu (tusim Fanski to bol). No a ako poistku mam to, ze v dobe mojej nepritomnosti mam vypnuty privod vody - takze ked uz pukne, budem aspon doma :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod joko » Str 04. Sep 2013 21:03:43

Ten článok som dostal aj od iného zdroja, zákazníka čo má v byte 6 umývadiel , a je tak trochu poverčivý.
Pravda je, že hadice praskajú, a pokiaľ je možné, tak sa im treba vyhnúť. no niekedy sa nedá, lebo je to každodennou súčasťou stojankových batérii.
Najlepšia prevencia je rukou prejsť po týchto hadiciach. Každá potenciálna prasklina sa preukáže vopred s "ihličkami" z úpletu. Prasknuté vlákna úpletu naznačia blížiacu pohromu. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí pri koródovaných a netesných hadiciach. :nie: :oops: :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod ivvan » Str 04. Sep 2013 21:55:50

ja som chcel dať zátopové čidlá napojené na alarm nech vrieskajú aj ked som doma - na podlahu pod drez/umývačku/wc, lebo aj ked je človek doma, tak ho v pohode vytopí, stačí byť na inom poschodí a kukať si veselo telku alebo spať a za hodinu vytopené celé prízemie.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod tienik » Str 04. Sep 2013 22:57:29

ivvan píše:ja som chcel dať zátopové čidlá napojené na alarm nech vrieskajú aj ked som doma - na podlahu pod drez/umývačku/wc, lebo aj ked je človek doma, tak ho v pohode vytopí, stačí byť na inom poschodí a kukať si veselo telku alebo spať a za hodinu vytopené celé prízemie.


tiez som zvazoval pripojit alarmu aj taketo cidla, ale zatial som sa uspokojil z prijatymi technickymi opatreniami :-)
Okrem hore spomenutych je to este jeden detail - vsetko okrem kuchyne je riesene tak, ze unikajuca voda by tiekla do sprchy, alebo do havarijnej vpuste.
Jedine v kuchyni by vpust vypadal divne. Takze mozno tam to cidlo nakoniec pojde.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod KoMiKo » Štv 05. Sep 2013 11:33:12

pepa píše:Co hovorite na toto ?
http://hobby.idnes.cz/pripojna-hadice-p ... -domov_bma

Aku zivotnost maju podla vas v sucasnosti predavane hadice ? Rozmyslate nad ich preventivnou vymenou po X rokoch ?

Tieto hadice nemajú rady, ak sa namontujú tak, že sa opletenie dotýka niečoho tvrdého a drsného (stena, betón...) Pri otváraní a zatváraní vody sa hadica trošku "cukne" a v mieste dotyku sa po čase vyderie opletenie a hadica praskne - vlastná skúsenosť a taktiež toto vyzerá byť aj problém hadice na obrázku.
Ak hrozí takéto vydratie, treba túto hadicu dať do nejakej chráničky, alebo použiť iný materiál.
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod MiroM » Štv 05. Sep 2013 14:05:48

Toto je moja nocna mora. Ked si clovek predstavi tie nasledky .... kedze je pod poterom urobena kvazi HI vana, tak voda , ktora tam zatecie nema kam odtiect. Riesenie: vyburat vsetky potery, vybrat vsetok podlahovy EPS, nechat poriadne vysusit. A vsetko nanovo urobit - potery , krytiny atd. Samozrejme dovtedy najst nejake nahradne ubytovanie. Ked sa to prihodi v zime, tak to je na slucku.

Stale nemam spojazdneny system, kde som so zaplavovymi senzormi ratal od zaciatku. Zmysel to ma najma v kombinacii s EVentilom ovladajucim hlavny privod vody. Myslienky mam, len ich realizacie su s nejakym dopravnym oneskorenim, to oneskorenie realizacie myslienok sa cim dalej(cim dlhsie clovek byva) zvacsuje.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod tienik » Štv 05. Sep 2013 14:13:09

vidite o co lahsi zovto maju ludia co odhlaknu izolacie? Ked natecie, tak aj odtecie :-)
Samozrejme, berte tento prispevok z rezervou.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod ... » Štv 05. Sep 2013 14:22:01

tienik píše:vidite o co lahsi zovto maju ludia co odhlaknu izolacie? Ked natecie, tak aj odtecie :-)
Samozrejme, berte tento prispevok z rezervou.


hehe, to mi pripomina casy instalacii RR zariadeni do IP55 krabic na strechach, kedy sme vzdy zospodu krabice nechali jednu dieru pre pripad, ze ked sa dnu dostane nejaka voda (ono nemusi ani natiect, staci kondenz pri zmene teploty), tak aby mala aj kadial odtiect :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Zivotnost hadic

Poslaťod tienik » Pia 06. Sep 2013 9:29:54

... píše:hehe, to mi pripomina casy instalacii RR zariadeni do IP55 krabic na strechach, kedy sme vzdy zospodu krabice nechali jednu dieru pre pripad, ze ked sa dnu dostane nejaka voda (ono nemusi ani natiect, staci kondenz pri zmene teploty), tak aby mala aj kadial odtiect :-)



vidim ze toto klasicke riesenie je velmi rozsirene :-)
Mna ale najviac prekvapila jedna nemenovana firma, co kupovala nie prave lacne krabice z nerezu IP 54 a z uvedeneho dovodu pri montazi do kazdej navrtala 3 mm dieru :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron