zaseknutá ponorka

zaseknutá ponorka

Poslaťod fans » Ned 23. Jún 2013 11:17:09

poprosil by som o radu.mám vŕtanú studňu priemer 100 mm s hlbkou 23 metrov.V nej je ponorka Omnigena 3T 23 400V s priemerom 74 mm .Čerpadlo sa stále vypínalo,tak som ho chcel vytiahnuť.Nedalo sa.Zavolal som studniarov na vytiahnutie a vyčistenie ,Studnu vyčistili od piesku nad čerpadlom ,ale nedostali sa so vzduchom pod čerpadlo.Vo vrte je plno piesku,v ktorom ponorka uviazla.Je uviazaná na horolezeckom lane.Pokúšali sme sa ju vytiahnuť pomocou kladky,no bezvýsledne.Aké by ste navrhli riešenie?
fans
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob 11. Aug 2012 9:33:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod tienik » Ned 23. Jún 2013 12:10:51

Tak, ja by som na 100 mm studnu nemal odvahu a davat do nej tak natesno cerpado - to tedaani nahodou. Tato situacia je fakt tazka. Ciste teoreticky, tecuce piesky by sa mohli rozhybat nejakou vibraciou. Takze skusit naraz tahat a cimsi rozvibrovat ruru z cerpadla.
Druha vec, ci ma zmysel s tym stracat cas, lebo ta studna to urobi znova. Ci nebude lepsie zacat niekde vedla a robit to trosku normalnejsie
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod mp1 » Ned 23. Jún 2013 18:59:51

vzduch tam tlačili rúrou (cez čerpadlo)? pretože tak sa dosrtane POD čerpadlo. ak spustili hadicu, dostali sa iba NAD čerpadlo.
PS domnievam sa, že ponorka nemá spätný ventil, klapku, ktorá nepustí vzduch, vodu.
PPS za federácie som mal v pražskej pobočke kolegov, ktorí v takýchto podmienkach (piesky) vedeli vypočítať, zhotoviť a realizovať v studni kavernu (výbuch).
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod fans » Ned 23. Jún 2013 21:47:20

presne tak,vzduch tlačili kompresorom cez hadicu ,ale len po ponorku.Popod ňu sa nedostali.Možno ak by sa dala odkrutit plastová hadica a dostal by som dolu výkonné iné čerpadlo na odčerpanie piesku..Alebo sa dostať po čerpadlo pomocou tenkej tlakovej rúrky s vonkajším priemerom 10 mm.Len či taká vobec existuje a to ešte musí mať cca 20 m .
fans
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob 11. Aug 2012 9:33:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod pepa » Ned 23. Jún 2013 22:01:29

Ja som minuly rok nevedel dostat zo studne to lacne vibracne tesco cerpadlo. Nechapem ako sa mohlo dostat do piesku, zavesil som ho minimalne 1.5m odo dna. A kedze viselo na tom dodavanom 3mm umelom lanku, tak hrozilo lahke pretrhnutie. Bud sa ten piesok zdvihol, alebo sa to lanko natiahlo. Nakoniec sa ale vyhrabalo, nechal som ho pustene a opatrne som ho tahal, po asi 10 minutach bolo vonku. Ale s nevibracnym cerpadlom to asi tak lahko nepojde ...

Dufam, ze sa mi to nestane aj s novym cerpadlom, asi by som ho mal ist pre istotu skontrolovat ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod joko » Ned 23. Jún 2013 23:43:08

Vyprostenie záleží iba na množstve vody a kapacite studne. Ak je dosť vody tak vyprostenie je len otázka (krátkeho) času. Používa sa na to "Mamut", - sacie čerpadlo. Stačí malí kompresor, hadice, a a miesto, kam pieskovú vodu tlačiť. Ak si z blízka zavolaj mi. Kontakty máš v rubrike "Ponúka práce"

ponukam-vodoinstalaterske-prace-t156.html
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod bigben » Pon 24. Jún 2013 10:46:45

Umelohmotné lanko sa vo vode natiahne. To mi povedali v predajni ked som ho kupoval na zavesenie ponorky. Neviem o kolko, ak sa nepletiem tak 10%.... Aj piesok mi stupol, ale iba v cerstvo vyvrtanej studni, asi 30cm za rok. Uz asi 5-6 rokov mam dno studne stabilne, co sa vysky tyka. Mne ked vyvrtali studnu, tak tam nechali na vycistenie AL-KO neviem ake kalove-tlakove (dno studne 20m) a bolo zle uviazane na lane. Lano vecer povolilo a cerpadlo neslo von vytiahnut za hadicu, tak som nechal tak a rano uz celkom v pohode za hadicu islo von.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod joko » Pon 24. Jún 2013 19:08:08

bigben píše:Umelohmotné lanko sa vo vode natiahne. To mi povedali v predajni ked som ho kupoval na zavesenie ponorky. Neviem o kolko, ak sa nepletiem tak 10%.... Aj piesok mi stupol, ale iba v cerstvo vyvrtanej studni, asi 30cm za rok. Uz asi 5-6 rokov mam dno studne stabilne, co sa vysky tyka. Mne ked vyvrtali studnu, tak tam nechali na vycistenie AL-KO neviem ake kalove-tlakove (dno studne 20m) a bolo zle uviazane na lane. Lano vecer povolilo a cerpadlo neslo von vytiahnut za hadicu, tak som nechal tak a rano uz celkom v pohode za hadicu islo von.

Lebo ráno si bol vyspaný a silnejší :lol:
Neodporúčam silonové laná, lebo menia svoju dlžku, ako si písal, a pri zapnutí čerpadla celá váha systému visí na hadici, prípadne kábli. Odporúčam materiál, ktorý pri danej váhe nemení svoju dlžku. :drink
Pokiaľ sa studňa nepoužíva, tak sa môže stať (na Záhorí), že sa studňa po čase sa neplní tekutými pieskami. Rekord o čom viem, že v 10 m hlbokom vrte - studni ostala iba 4 m hlboká dutina.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod fans » Uto 27. Aug 2013 18:36:44

tak dnes je ponorka vonku.prišli studniari ,čo je vrtali s velkým kompresorom a bola vonku.
Otázka:prevdepodobne je ponorka zadretá a je dole veľa piesku.Aké čerpadlo do 10 cm rúry ,aby aj piesok zobralo?
dík
fans
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Sob 11. Aug 2012 9:33:54
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod vlado.sk » Str 28. Aug 2013 10:03:15

ak cerpadlo ktore znesie trosku piesku tak neaku vretenovku ;) ak sa aj pokazi oprava je lacna a rychla... :ano:
neviem ci EVGU existuje aj 3" ale myslim ze GSK su aj 3" cerpadla.
Nevyhoda je ze vretenovky davaju malo vody, na neaky dom+zavlahy to nebude.... :nie:
vlado.sk
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Štv 06. Jún 2013 21:20:59
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: zaseknutá ponorka

Poslaťod sigma » Pon 02. Sep 2013 15:55:18

Ano, mam 9 sekcii na zavlahe. Prakicky 50l/min pri tlaku 2bary... Takze treba s tym ratat.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron