Ako vyriesit slaby tlak vody

Re: Ako vyriesit slaby tlak vody

Poslaťod ... » Štv 25. Apr 2013 14:56:27

xma píše:Ok, čiže niečo takéto?

http://www.domintex.sk/domace-vodarne+1 ... m-menicom/

ale tiež je tam cena okolo 700 €, alebo skúste niečo poradiť ...


co si pamatam tak na menic, tlakovu nadobu a veci okolo som mal cenu okolo 500e a to v tom nebolo cerpadlo (kedze to je ponorne), takze ta cena moze byt +- zodpovedajuca (akurat ze cerpadlo mam trojfazove, takze ak ma tamta sranda len jednofazovy motor, mohol by byt aj menic trocha lacnejsi)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




Re: Ako vyriesit slaby tlak vody

Poslaťod joko » Štv 25. Apr 2013 15:02:02

Nechcel som sa opakovať s tým istým v jednej téme,lebo veľa nového už nenapíšem, ale:
Budeš mať samonasávacie čerpadlo, alebo ponorku, lebo ak aj celý dom, tak aj kvalitnejšia voda, a tá v 6 - 8 metroch málokde býva. Samonasávacie však z väčšej hlbky je niekedy problém.
Nádoba - pri každom systéme je to " treba " je keď výrobca priamo nepredpisuje. A zas, čím menší, tým menej pomôže celému systému. Ako Tienik písal, najmenej je 8 -10 litrov, ideálne nad 50 l.
Úbytok tlaku. Tak ako bolo písané, jeden dôvod je poddimenzovaná rúra a pri súčasnom odbere prietok rozdelíš na viac odberových miest, alebo nízky tlak v systéme.
Ja osobne neodporúčam - nevidím opodstatnenie v regulátore tlaku pri tlakovom spínači , resp. frekvenčnom meniči. Regulátor totiž tlak nenavýši, ak mám na tlakovom spínači nastavený spínací tlak 2,0 Bar, tak mi z toho 3 bary nevykúzli, a zas úprimne koľko krát je tlak a na akú dobu nad 3 bary pri vodárničkách , aby bolo treba regulovať horný tlak. Takže podľa mňa regulátor je vyhodený peniaz. Všetko sa dá prispôsobiť na ovládaní čerpadla.
Najideálnejšia zostava: čerpadlo - pätotvorová tvarovka - filter (Prípadne upravovač vody) - Tkus - ventily s odvodnením. Do pätotvorovej tvarovky napojiť Expanz a manometer, prípadne tlakový spínač, - a ak menič tak tú prepojiť za pätotvorovou tvarovkou. Za ventilmi už môžeš napájať jednak dom a jednak závlahy. Ak ponorka, tak výtlak z nej 32 mm ak samonasávací, tak sanie 40 mm.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako vyriesit slaby tlak vody

Poslaťod cmelo » Ned 25. Aug 2013 20:35:37

Ja by som tiež potreboval pomôcť, máme samospád s malým tlakom vody, na prívodnej hadici je Tčko z ktorého sú napojené dva domy, ani na jednom potrubí nieje spätná klapka. Je možné nejako zvýšiť tlak len v jednom dome bez toho aby v druhom dome nezaznamenali úbytok tlaku?
cmelo
 
Príspevky: 175
Registrovaný: Sob 01. Aug 2009 17:20:56
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako vyriesit slaby tlak vody

Poslaťod joko » Pon 02. Sep 2013 14:22:12

cmelo píše:Ja by som tiež potreboval pomôcť, máme samospád s malým tlakom vody, na prívodnej hadici je Tčko z ktorého sú napojené dva domy, ani na jednom potrubí nieje spätná klapka. Je možné nejako zvýšiť tlak len v jednom dome bez toho aby v druhom dome nezaznamenali úbytok tlaku?

Dá sa na jednu vetvu napojiť domáca vodárnička, a tak natlakovať iba jeden dom. Súčasťou systému bude aj klapka, takže samospádom už viac nepotečie, iba tlakom z vodárničky.
Problém však môže nastať v druhom dome počas nasávania, lebo ak nebude dostatok vody v potrubí so samospádom, môže sa stať, že vytiahne aj vodu zo susedovej sústavy. A tak takéto riešenie prináša možné komplikácie.
Riešením by bolo tlakovať oba domy súčasne.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť