Komín schiedel uni plus

Komín schiedel uni plus

Poslaťod trapalo » Pon 26. Aug 2013 22:55:26

Zdravím majstrov.Mám postavený nový komín schiedel uni plus 200mm a potreboval by som naň dočasne napojiť peterky.Neviem ale správny postup.V návode sa píše použiť redukciu na rozptýlenie spalin,na celý prierez dymovodu. Nevie mi niekto poradiť ,aký je správny a bezpečný postup, aby nepraskla vložka?Dik.
trapalo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 26. Aug 2013 22:41:28
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Komín schiedel uni plus

Poslaťod ziletka » Uto 27. Aug 2013 14:15:21

uz sa to tu niekde riesilo. Ja som peterky napojil starym dymovodom ktory som vopchal do samotoveho sopuchu a priestor medzi dymovodom a sopuchom som vyplnil nehorlavou vatou ktora mi zostala z komina. netreba na docasne riesenie kupovat redukciu ktoru potom nevyuzijes.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasil
trapalo
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Komín schiedel uni plus

Poslaťod theb » Uto 27. Aug 2013 14:19:10

Bezpecne zrejme v tomto pripade znamena nesuchnut tam kovovu ruru natesno. Kov ma vacsiu roztaznost ako keramicka vlozka komina, preto v tomto pripade hrozi prasknutie.
Mozes vyuzit vatu, alebo sa predava za par drobnych kachliarska snura, ktora ti pomoze uplne rovnako.

S týmto príspevkom autora theb súhlasil
trapalo
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Komín schiedel uni plus

Poslaťod ... » Uto 27. Aug 2013 14:53:35

ja som minulu zimu mal spravene tak, ze som len navolno zasunul ruru z peteriek do vstupu do komina a proti falosnemu tahu som to obalil alobalom, fungovalo bez problemov :-)
teraz tam uz stoji krb...

S týmto príspevkom autora ... súhlasil
trapalo
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Komín schiedel uni plus

Poslaťod trapalo » Uto 27. Aug 2013 19:42:57

Práve ta rúra vopchatá v dymovode je príčina prasknutých komínov aj keď je tam vôľa a niť.Horúci vzduch z peteriek by mal vraj ísť do dymovodu od začiatku.Preto som sa pýtal na správny postup, až niečo nepokazím.
trapalo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 26. Aug 2013 22:41:28
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Komín schiedel uni plus

Poslaťod ... » Uto 27. Aug 2013 23:17:23

trapalo píše:Práve ta rúra vopchatá v dymovode je príčina prasknutých komínov aj keď je tam vôľa a niť.Horúci vzduch z peteriek by mal vraj ísť do dymovodu od začiatku.Preto som sa pýtal na správny postup, až niečo nepokazím.


ked som mal vopchatu cca 110ku plechovu ruru do 200ky z komina, tak to by som skor tu plechovu ruru roztavil ako by sposobila prasknutie dymovodu... :-)

PS: v zime ked sa robili omietky a kurili sme v tom ciernym uhlim, tak prve (plechove) kolienko za peterkami aj dostalo pekne zabrat a trosku zmenilo tvar ked bolo take cele cervene :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron