Individualny projekt domu laci

Individualny projekt domu laci

Poslaťod laci » Sob 25. Aug 2012 9:08:42

Dobry den,
poprosim Vas o posudenie individualneho navrhu rodinneho domu ako podklad pre projektanta.
Dom bude umiestneny na miernom svahu, pokles asi 1m na 10m dlzky. Severny roh domu je v najvyssej vyske, kde je aj vstupna brana na pozemok z cesty. Pri obrazku ktory popisuje umiestneie domu na pozemok som nakreslil "letokruhy" so vzdialenostou 1m.
Obmurovka podkrovia bude do vysky 220cm.
V projekte som este nenakreslil okna, ale v tomto momente to nie je asi velmi podstatne.
Tiez neviem odhadnut, ci je funkcna statika, ale priblizne v strede domu - stena vedla schodistia bude nosna.
Laci.
Prílohy
dom_okolie_20120825.jpg
umiestenie domu na ulici
dom_okolie_20120825.jpg (36.29 KiB) Zobrazené 4575 krát
laci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 9:20:37
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod MartinH » Sob 25. Aug 2012 11:37:16

Venoval som tomu len par minut, celkovy dojem pozitivny :ano:

Keby to bol moj dom, zrusil by som balkony. Kedy pojdete v rodinnom dome s terasou na balkon a co tam budete robit? Stoji to za tie stavebne komplikacie?

Dalej by som vratil na prepracovanie priestor chodba - obyvacka - kuchyna. Bez ohladu na to, ci chcete otvorenu alebo uzavretu dispoziciu, toto je take nejake nedokoncene.

Casto pisem, ze dvere v rohu izby iba v najnevyhnutnejsom pripade a tu sa da aj inak.

Ak mozem poradit, jedna velka garazova brana je praktickejsia ako dve male.

Orientaciu na svetove strany uz zo zvyku neriesim.

Dve izby hore vyzeraju extra velke, mate predstavu o zariadeni?

Ako som zacal, celkom pekny projekt. Ked budu okna a dokresli sa zariadenie, iste sa este ukaze viac detailov.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod mimo » Pon 27. Aug 2012 13:15:10

podčiarkujem už spomenuté tri veci:

1. balkóny či terasy na poschodí rodinného domu so záhradou je plytvanie peniazmi a priestorom. pre mňa číslo 1 v rebríčku zbytočností či hlúpych riešení pri stavbe domu
2. dvojgaráž určite bez stredového stĺpa a dvoch brán - sused permanentne nadáva na seba, aký bol magor
3. dom, kde spoločenský priestor je rozsekaný, a navyše obývačka nie je ani najväčšou izbou v dome, mi prichodí hodne zvláštny
Obrázok užívateľa
mimo
 
Príspevky: 367
Registrovaný: Pon 30. Mar 2009 18:59:39
Bydlisko: Kvetoslavov
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod bladerunner » Pon 27. Aug 2012 15:21:36

mimo píše:....1. balkóny či terasy na poschodí rodinného domu so záhradou je plytvanie peniazmi....

s týmto jednoznačne súhlasím a pridávam, že je to zbytočná komplikácia pri stavbe- tepelný most, potenciálne riziko zatekania a pod.
viem o čom hovorím- balkón mám :mrgreen: a poriadne veľký, rohový :dash
ešte tam nebývam, ani tak skoro nebudem, ale jediná pozit. vec môjho balkóna je čiastočne tienenie veľkých franc. okien na prízemí /JV a JZ/. ale teda poriadne drahé tienenie to bude a navyše nedostatočné :roll:
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod jana » Sob 27. Okt 2012 16:42:02

nam balkon dobre tieni v lete - zatieni cele terasove dvere a v zime zase nizsie slnko netieni. a ja som na 1 balkone napriek tepelnym mostom a moznym problemom trvala preto, ze aj periny treba vetrat - aj v zime, a vetrat ich hodinu-dve na otvorenom okne je mrhanie teplom! navyse ti moze na to aj hmla napadat, takze zvlhnu. alebo ich znasat z poschodia dole - tak to ani nahodou. a v zime ho mozem pouzivat na susenie pradla - mat to na terase, kde chodi navsteva fajcit a zadymia mi to a z terasy to dat doschnut do obyvacky - sorry, ale v obyvke obchadzat susiak nemienim! takze laci, ak zvazis, ze balkon chces, tak ho daj.
na moj vkus je to velmi velky dom, hore su 2 "obrovske" izby a podla mna ja zbytocne vela miesta pre chodbu so schodami. ale ak chces iba 1 rameno, tak asi inak sa to riesit neda... do obyvacky vchadzas 2-metrovou "chodbou", ktoru chces este zuzit pecou , ku ktorej musis este priratat aj miesto na komin... dvere medzi kuchynou a obyvackou v rohu sa mi tiez nepacia. skus pouvazovat, ako rozmiestnis nabytok a zariadenie, mozno viac veci zmenis
jana
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 14:39:55
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod Palino007 » Sob 27. Okt 2012 23:16:25

Na moj vkus mimoriadne neefektivne vyuzity priestor. Na dom ktory ma odhadom 300m2 obytnej plochy toho v nom moc nie je.
Mne to vyzera tak ze si toho nacpal vela na prizemie a dosledkom su prilis velke izby hore. Poschodove domy by mali byt o tom ze mas malo chodieb, ty ich vsak mas strasne vela.
Beriem ze chces mat separe kuchynu a obyvacku.

Ja by som navrhol
- vytlac garaz von z domu, o ten priestor zmensi cely dom -> mozes mas mensie izby hore, kratsie chodby
- balkony zrusit
- tiez asi privelke kupelne
Palino007
 
Príspevky: 187
Obrázky: 4
Registrovaný: Uto 19. Apr 2011 9:50:52
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod laci » Pon 05. Nov 2012 23:24:46

Dakujem za vase nazory, uz coskoro tu uploadnem aktualizovany navrh.
laci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 9:20:37
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod laci » Pia 04. Jan 2013 18:10:18

Dobry den,
myslim ze vela z vasich rad som zapracoval do novej verzie navrhu. Poprosim o posudenie tohoto aktualizovaneho navrhu.
Laci.
Prílohy
laci
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon 20. Aug 2012 9:20:37
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod Mongol » Štv 10. Jan 2013 15:30:37

Ked je to uz tak pekne nakreslene v sketchupe, odporucam dokreslit aj vybavenie - skrine, postele, sedacku, nabytok, kuchynsku linku, zariadenie kupelne... Urcite to pomoze pri predstavach a este nieco sa doladi mozno... posunie a pod.

Ja som toto nespravil dokonale pri nakrese, a teraz mam problem , kedze sedacky takych rozmerov ako ja mozem mat max. nevyrabaju :-(

S týmto príspevkom autora Mongol súhlasili - 2
joko, MartinH
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod laco » Pia 16. Aug 2013 1:10:20

odporucam pozriet
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


emkac: odkazy na komercne stranky su od novych prispievatelov zakazane
laco
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob 19. Sep 2009 8:05:35
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod deborah » Sob 17. Aug 2013 10:12:25

Ahoj
tak trosku som sa na to kukla a tu je par veci nad ktorymi by som sa este zamyslela:
Prízemie:
- kuchyňa má síce krásnych 15 stvorcov,ale keďže má na každej stene okno alebo dvere bude veľmi ťažko zariaditeľná, a tvoja žena/priateľka má isto predstavu o linke, tak to skúste aj zariadiť, a nezabudnite na poriadny stôl (ak ho teda nechcete mať v obývačke)
- čo sa týka obývačky platí to isté ako kuchyňa, ak si budeš chceť dať veľký rohový gauč oproti telke budeš mať troška problém to umiestniť (jedine ak ti nebude vadiť že ti gauč trčí do zasklenej steny resp. okna a pod.)
- na mňa tam je veľká plocha chodieb, čomu sa, ale dá veľmi ťažko vyhnúť pri štvorcovom pôdoryse,a možno by som skúsila zarovnať tie rohy na chodbe a v kuchyni. hlavne tá uskočená špajza mi príde v kuchyni zbytočná (do toho rohu nič užitočné neumisetniš, aj keď si predĺžiš linku keď ju dáš popod okno, ale stále sú tam dvere a zbytok priestoru proste nevyužiješ)
Poschodie:
- osobne sa mi nepáči, že kanalizácia zo záchoda ti pôjde cez kuchyňu (ono je celkom praktické dávať v poschodových domoch toaletty zhruba nad seba :))
- a v prípade takých veľkých izieb by som si vždy nechala miesto za dverami na vstavanú skriňu (budeš mať v dome dosť úložného priestoru a aj sa ti budú lepšie zariaďovať izby)
- na podkroví ma ešte zaujala výška nadmurovky, pri tak vysokej nadmurovke sa už berie podkrovie ako ďaľšie nadzemné poschodie
deborah
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 16. Aug 2013 14:48:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod MartinH » Sob 17. Aug 2013 17:54:45

deborah píše:tak trosku som sa na to kukla a tu je par veci nad ktorymi by som sa este zamyslela:

Toto je rok stara tema, pravdepodobne uz bude neskoro.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Individualny projekt domu laci

Poslaťod deborah » Ned 18. Aug 2013 9:20:09

MartinH píše:
deborah píše:tak trosku som sa na to kukla a tu je par veci nad ktorymi by som sa este zamyslela:

Toto je rok stara tema, pravdepodobne uz bude neskoro.


sakra datum som si kukla len ten blby poslednyprispevok :) (stava sa)
deborah
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 16. Aug 2013 14:48:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron