Aky nater na drevene terasove dosky ?

Aky nater na drevene terasove dosky ?

Poslaťod Slavo_T » Pon 09. Máj 2011 21:55:09

Zdravim , zhanam nejaky ochranny nater na drevene terasove dosky . Mate niekto skusenosti s nejakym lakom ,lazurou alebo olejom ? Co je najlepsie pouzit na ochranu terasovych dosiek a co ste pouzili vy ? Terasove dosky su - Smrekovec sibirsky .
Predpokladam , ze to budem musiet osetrovat kazdy rok , tak sa chcem opytat na vase skusenosti a rady ohladne ochrany dreva , co ste pouzili ( aky nater ) , ako casto je potrebne osetrenie dreva , ..... ? Oplati sa investovat do drahych olejov , alebo postaci aj obycajna lazura , ktora sa kazdy rok nanesie na drevo . Chcem pouzit nater s odtienom Teak . Dakujem za kazdu radu , postreh a doporucenie . Dik .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat




Re: Aky nater na drevene terasove dosky ?

Poslaťod tomas g » Pon 09. Máj 2011 22:56:11

Ja som tiez chcel dat sibirsky smrkovec na terasu (mam ho na fasade ako termodrevo), ale varovali ma, ze je makky. Nakoniec som dal borovicu, jej vyhodou a nevyhodou zaroven je, ze je velmi zivicnata. Zivica predlzuje jej zivotnost, ale za horucich dni "slzi". Pouzil som obycajnu lazuru chemolux, takisto odtien teak, 3 vrstvy. Daval som tenkovrstvovu lazuru, ktoru staci pretriet - hrubovrstvovu by bolo treba oskrabat. Po prvej zime v pohode, ale asi ju v lete pretriem, ak bude cas a chut. Pred domom mam rovnako riesene vstupne schody, po dvoch zimach je lazura bez viditelnych zmien - a to su schody denne pomerne intenzivne namahane.
Treba si uvedomit, ze akekolvek makke drevo v exterieri, zvlast na terase a schodoch, ma velmi obmedzenu zivotnost. Ked budem velky, vymenim to za ipe (lapacho). Zatial sa mi borovica + lazura javi ako prijatelne riesenie, napriek tomu, ze pravidelny nater kazde 2-3 roky tiez nieco stoji.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Aky nater na drevene terasove dosky ?

Poslaťod Slavo_T » Pon 06. Jún 2011 22:34:41

Tak som nakoniec pouzil lazuru na terasove dosky od firmy Sadolin http://www.efarby.sk/kategoria/lazury-l ... e-podlahy/ , uvidime ako to dlho vydrzi a ako sa to bude spravat .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Aky nater na drevene terasove dosky ?

Poslaťod lemravec » Pia 05. Aug 2011 22:29:59

ja som dal z lidla. je to nejaka nemecka firma ale lidl to predava pod vlastnou znackou.
lemravec
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 01. Sep 2009 8:34:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aky nater na drevene terasove dosky ?

Poslaťod Lendo » Uto 13. Aug 2013 12:00:40

to Slavo_T & tomas g:
Ak vas mozem poprosit, ake mate s odstupom casu skusenosti s tymito drevinami. Prave sa rozhodujem co dat ku bazenu a na ploche 73m2 nechcem riesit ziadnu exotiku, preto som uvazoval o niecom pristupnejsom ako mate vy. Cize Sibirsky Smrekovec a Borovica. Ako sa o to starate a ake ta terasa vyzera teraz, Pripadne pomoze aj nejaka foto,
Dakujem velmi pekne.
Lendo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv 02. Feb 2012 15:05:45
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron