Docasne osadenie zumpy

Re: Docasne osadenie zumpy

Poslaťod jan45 » Str 07. Aug 2013 10:07:13

pri RD nie je žiadny dôvod ísť nad priemer 125, to, že to projektanti nevedia, je iný problém. Že je to hraničný spád na krátkych úsekoch súhlasím, ale končí to tak, že projektant je schopný pre pár metrov menšieho spádu navrhnúť prečerpávaciu šachtu za 2000€.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Re: Docasne osadenie zumpy

Poslaťod tienik » Str 07. Aug 2013 12:24:09

jan45 píše:pri RD nie je žiadny dôvod ísť nad priemer 125, to, že to projektanti nevedia, je iný problém. Že je to hraničný spád na krátkych úsekoch súhlasím, ale končí to tak, že projektant je schopný pre pár metrov menšieho spádu navrhnúť prečerpávaciu šachtu za 2000€.


nepoznam do detailov vodarske normy, ale myslim ze dobry projektanti aj pri vode vedia co robia.
Mozno je 160mm uz velka rura - ale ako pise Joko, ma zmysel ist na minimum? Nevidim jeden dovod preco by som to tak osekal. Cenovo 125 -160 je nic moc rozdiel.
Analogicky vztiahnute k nam na droty, hlavne domove vedenie, davame ho CYKY 4x10 minimalne, hoci papierovo je to na 60A, co v RD asi nebude, ale proste mame ine - doleztejsie dovody to tam davat, aj napriek nevyuzitej "kapacite"
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Docasne osadenie zumpy

Poslaťod Majo 2 » Str 07. Aug 2013 22:18:21

Mam z domu odpad priemeru 160 mm, spad 2 cm/m.
Pri kontrole reviznej sachty som sledoval ako napriklad pri splachnuti voda malym pomalym potocikom sem pritecie a pomaly sa prediera kanonom vselicoho v asi 2 cm hlbokom dne.
Zatial nemam osadenu vanu, lebo hadam iba ona dokaze spravit trochu prievan.
To je normalne ze v dne sachty vselico je ?
A ze to co sem priplava tu zostane a odplava to co tu bolo napriklad od predvcera ?
Mam pocit ze 125 mm odpad by reagoval trochu dynamickejsie.
:netusim

S týmto príspevkom autora Majo 2 súhlasil
boro
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Docasne osadenie zumpy

Poslaťod ziletka » Štv 08. Aug 2013 6:11:52

Majo 2 píše:To je normalne ze v dne sachty vselico je ?
A ze to co sem priplava tu zostane a odplava to co tu bolo napriklad od predvcera ?
Mam pocit ze 125 mm odpad by reagoval trochu dynamickejsie.
:netusim

ja mam pripojku 160mm. ked sme sa napojili tak tiez na dne sachty ostavala hladina cca 3cm. zavolal som na vodarne, prisli s autom a precistili to takym riadnym prudom vody s tym ze to mam odsledovat ci to stale robi, lebo tam mohla byt nanesena nejaka hlina, alebo kamen...
po chvili sa stalo to iste tak som im tam zavolal a kedze to uz precistovali tak 2. krat prisli s kamerou a zistili ze od sachty do hlavneho kanala je maly protispad. nahlasili to ako poruchu ale povedali mi ze nemam cakat ze to pridu opravit. :dash
ale to nic nemeni na veci ze aj s tymto protispadom to funguje stale (3 roky) tak ako pises.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Docasne osadenie zumpy

Poslaťod ... » Štv 08. Aug 2013 8:06:18

ja mam z domu vytiahnutu 125ku a az potom pod cestou ide 160ka, nejakeho upchavania alebo usadzania sa necistot sa ale neobavam, pri tych sklonoch co na tom mam (10-30cm/m) mi tadial vsetko len tak preleti :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Docasne osadenie zumpy

Poslaťod joko » Štv 08. Aug 2013 17:24:39

Takmer kazdy normalny projektant pod zemou projektuje pripojovacie vetvy zo 110 mm rur a hlavnu vetvu pod domon projektuje zo 125 mm kam jednotlive vetvy zaustia. 125 mm rura postacujena cely dom. ak vsak na prupojke je revizna sachta, tak ta byva uz 160 mm, a tak sa dalej pokracuje 160 mm rurou az po ulicny zberac. ak si kupis pozemok s kanaluzacnou pripojkou, tak tam zpravidla je 160 mm potrubie.
co sa vycistenia a preplachvania tyka, v laboratornych podmienkach unzinieri pre hydrodinamiku vypocitali, ze najidealnejsie sa preplachne potrubie po splachnuti wc pri priemere 90 mm, vtedy kal sa rovnomderne posuva s vodou, ktora ho splachla. ale to neznamena ze by sa mali projektovat lezate kanalizacie na 90 mm. tych 125 pod domom je idealne.
za chore vsak povazujem za projekty, kde projektant naprojektuje do zeme napr 63 alebo 75 mm pripojku napr. z kuchyne , a niektori ( blbci ) to aj tak spravia.ved do zeme patry KG alebo PE rura a tam je minimakny priemer 110 mm.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť