Aký anhydrit

Aký anhydrit

Poslaťod andrei » Ned 30. Okt 2011 17:44:39

Ahojte stavebníci. Mám takú dilemu aký anhydrit mam dať. Či si nechať priviesť suchú zmes a zárábať na mieste, alebo nechať priviezť z betonárky. Na betonárkach totiž dávajú retardéry tuhnutia a neviem, či by to nemalo nejaký nežiadúci vplyv na výsledok???
Prosím poradťe

Ďakujem
andrei
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Str 03. Feb 2010 21:16:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Aký anhydrit

Poslaťod bladerunner » Ned 30. Okt 2011 18:24:26

ak môžem ešte doplním podotázku - ak suchá zmes, tak zo sila alebo vrecovaná?

ja som dával nakoniec strojový cementový poter, zarábaný na mieste, ale predtým som rozmýšľal aj nad anhydritom. mal som kontakt na firmu, čo robí zo sila aj na takú čo robí z vrecovanej zmesi. u tej vrecovanej je asi lepšia kontrola spotreby materiálu - privezú si vrecia na paletách, urobia poter, zvyšné odvezú, zaplatím len spotrebované množstvo. pri použití sila nie som si celkom istý, či by som vedel presne skontrolovať spotrebované množstvo.
čo sa týka betonárky, tak neviem či u nás /ďaleký Východ/niekto ponúka anhydrit.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Aký anhydrit

Poslaťod pepa » Ned 30. Okt 2011 18:27:36

nevymyslaj a objednaj si to priamo z mixu ... pridu, napoja sa iba na vodu a o 2 hodiny nemaju co robit ... cim kratsie je robotnik na stavbe, tym menej veci pokazi ... a ta kvalita je uzasna ... taku rovinu som este nikdy nikde nevidel ... ja nelutujem ... a hlavne tam asi nemam ziadne retardery ci co to je :-))))


http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... c4a4d37acf
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Aký anhydrit

Poslaťod yoyo » Pia 26. Júl 2013 9:48:05

bladerunner píše:ak môžem ešte doplním podotázku - ak suchá zmes, tak zo sila alebo vrecovaná?

ja som dával nakoniec strojový cementový poter, zarábaný na mieste, ale predtým som rozmýšľal aj nad anhydritom. mal som kontakt na firmu, čo robí zo sila aj na takú čo robí z vrecovanej zmesi. u tej vrecovanej je asi lepšia kontrola spotreby materiálu - privezú si vrecia na paletách, urobia poter, zvyšné odvezú, zaplatím len spotrebované množstvo. pri použití sila nie som si celkom istý, či by som vedel presne skontrolovať spotrebované množstvo.
čo sa týka betonárky, tak neviem či u nás /ďaleký Východ/niekto ponúka anhydrit.

Sucha zmes zo sila je presne to iste co vrecovana.
O kontrolu spotreby zo sila nemusis mat obavu, lebo pred tym, ako ti pride silo na stavbu tak bolo odvazene. Potom ide na vahu tiez ked odchadza zo stavby. Z toho sa teda urci presna spotreba. To plati v pripade ked ti prinesu naplnene silo resp. sila. Existuje este moznost, ked ti donesu poloprazne silo a potom chodi dofuk, ktory doplni silo do plna. Dofuk je vacsinou 16m kamion/cisterna so suchou zmesou.
Pri tych silach sa este robi skusobna vzorka - teda na vyziadanie by si mohol dostat informacie o tom ake su cisla z kontroly zo sila, ktore islo ku tebe (neviem co vsetko okrem skusky na tlak a konzistencie sa tam este testuje... )

Betonarka vyraba/dodava tzv. anhyment .. nie anhydrid. Je to v podstate to iste, len ten anhyment ma vacsiu frakciu kameniva a teda k tomu potrebuje firma aj iny stroj ako bezne pouzivany na anhydrid (potrebuju vasci snek).

Na vychode tiez ponukaju ten anhyment ('anhydrid' z betonarky) - napr. firma Zapa, Doprastav... .
technicky list pre anhyment od doprastavu: http://tbgdoprastav.sk/katalog/anhyment/index.html

Inak myslim, ze prave pri domiesavaci je velmi problematicke urcit presny objem materialu ktory potrebujes. Vzdy musis objednat (zaplatit) nejaku rezervu. Co potom so zvyskom? Pri sile/vreciach toto odpada. Ale ako to uz byva - kazda z tychto moznosti ma svoje pre a proti.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia