Drnčí priečka z pórobetónu

Drnčí priečka z pórobetónu

Poslaťod drivwer » Ned 14. Júl 2013 14:13:37

Ahojte, včera pri robení vnútorných rozvodov som vykružoval vertikálnu drážku na odpady, nič hrozné, dlhá cca 50cm na hĺbku nejakých 8cm. Priečka je hrubá 15cm. Po tomto navrtaní táto priečka drnčí - keď po nej udriem pasťou, tak vydá taký zvuk akoby drnčala, popravde ma to štve, pretože ak tam budú v budúcnosti osadené dvere a nezatvorím ich jemne, tak sa to bude ozývať celým domom. Zrejme sa uvoľnilo lepidlo na niektorom spoji a preto vydáva taký nepríjemný zvuk a nedá sa presne určiť, z ktorého miesta to vychádza. Skúšal som aj nabiť klinky z hora v škáre kde je purpena, ale nepomohlo to.
Stretli ste sa z niečím podobným? Ako by sa to dalo odstrániť? Prestane to - spevní sa stena, keď sa urobia omietky? Alebo mám urobiť injektáže s cementovým mliekom v podozrivých škárach???

Vďaka za každú reakciu.
drivwer
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Str 05. Máj 2010 22:45:12
Bydlisko: NO
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Drnčí priečka z pórobetónu

Poslaťod Kokxo » Ned 14. Júl 2013 22:16:48

Ked das sietku, lepidlo, tak to bude drzat jak slak. Staci ti pretriet hoblikom a lepidlom skary na prieckovke, uz to by malo teraz pomoct.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Drnčí priečka z pórobetónu

Poslaťod TomasHo » Pon 15. Júl 2013 6:19:16

Priecky, ktore sme robili so zenou poctivo (teda podla tech. predpisu ytongu) nedrncali ani pri hrubke 12,5cm. Priecky, ktore robili majstri narychlo maltou riedkou ako mlieko, davkovanou na polovicu plochy tvarnice, drncali, lebo tvarnice boli prakticky len volne na sebe polozene. Pod omietku isla vsade sietka do klebra ako pise Kokxo a to tie priecky spevnilo, takze nedrncia. Klinovanie zhora nepomoze a ta skara s penou je tam na dilataciu od stropu, takze by som tie kliny asi vybral. Cementove mlieko do skary - tie skary by tam ani nemali byt, takze cementove mlieko sa tam nedostane. Moj tip je, ze pri vysekavani drazky na odpad si narusil slabe lepene spoje.
Dvere sa daju nastavit tak, ze bezhlucne zaklapnu aj bez pouzitia velkej zatvaracej sily.
Ale nebal by som sa toho drncania po omietani.

S týmto príspevkom autora TomasHo súhlasil
jan45
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Drnčí priečka z pórobetónu

Poslaťod drivwer » Pon 15. Júl 2013 10:54:40

TomasHo píše:Priecky, ktore sme robili so zenou poctivo (teda podla tech. predpisu ytongu) nedrncali ani pri hrubke 12,5cm. Priecky, ktore robili majstri narychlo maltou riedkou ako mlieko, davkovanou na polovicu plochy tvarnice, drncali, lebo tvarnice boli prakticky len volne na sebe polozene. Pod omietku isla vsade sietka do klebra ako pise Kokxo a to tie priecky spevnilo, takze nedrncia. Klinovanie zhora nepomoze a ta skara s penou je tam na dilataciu od stropu, takze by som tie kliny asi vybral. Cementove mlieko do skary - tie skary by tam ani nemali byt, takze cementove mlieko sa tam nedostane. Moj tip je, ze pri vysekavani drazky na odpad si narusil slabe lepene spoje.
Dvere sa daju nastavit tak, ze bezhlucne zaklapnu aj bez pouzitia velkej zatvaracej sily.
Ale nebal by som sa toho drncania po omietani.


Fuu si ma potešil, že po omietkach to stenu spevní tak, že to prestane, potreboval som priamo skúsenosť niekoho, kto to tak mal. Presne ako píšeš otrasom pri vysekávaní drážok pustili slabšie lepené spoje a preto to drnčí. Tam popravde žiadne škáry ani nie sú, takže to by som musel navŕtať dierky v sklone ako keď sa robí sanácia a "niečo" tam naliať. Kliny som už von, lebo nepomohli. Keď bude čas tak to presieťkujem a uvidím. Vďaka.
drivwer
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Str 05. Máj 2010 22:45:12
Bydlisko: NO
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Drnčí priečka z pórobetónu

Poslaťod MiroM » Uto 16. Júl 2013 10:21:34

Mne sa stalo nieco podobne, ale pri malej 10cm priecke(priecka oddelujuca podschodiskovy priestor). Pri buchnuti mi priecka v urcitych bodoch rezonovala. Ja som sa nespolahol na to, ze mi to spevni sietka s lepidlom, ale som to opravil. Jednu uvolnenu priecku som mal na okraji (pri dvernom otvore) a druhu niekde v strede steny. Ta na okraji bola v pohode, jednoducho som tu skaru prepilil pilou na porobeton a vyplnil lepidlom. Ta v strede sa tazsie prerezavala, musel som to prerezavat hrotom pily, ale dalo sa. Okraje som rozsiril. Potom som skaru vyfukal, navlhcil a vtlacil tam lepidlo, co sa dalo. Po zatvrdnuti uz priecka nedrncala a hned sa mi lepsie spalo :D

S týmto príspevkom autora MiroM súhlasil
drivwer
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Drnčí priečka z pórobetónu

Poslaťod drivwer » Uto 16. Júl 2013 10:34:12

MiroM píše:Mne sa stalo nieco podobne, ale pri malej 10cm priecke(priecka oddelujuca podschodiskovy priestor). Pri buchnuti mi priecka v urcitych bodoch rezonovala. Ja som sa nespolahol na to, ze mi to spevni sietka s lepidlom, ale som to opravil. Jednu uvolnenu priecku som mal na okraji (pri dvernom otvore) a druhu niekde v strede steny. Ta na okraji bola v pohode, jednoducho som tu skaru prepilil pilou na porobeton a vyplnil lepidlom. Ta v strede sa tazsie prerezavala, musel som to prerezavat hrotom pily, ale dalo sa. Okraje som rozsiril. Potom som skaru vyfukal, navlhcil a vtlacil tam lepidlo, co sa dalo. Po zatvrdnuti uz priecka nedrncala a hned sa mi lepsie spalo :D


Super :ano: , dík za tip! Už len nájsť tú správnu škáru :roll:
drivwer
 
Príspevky: 48
Registrovaný: Str 05. Máj 2010 22:45:12
Bydlisko: NO
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia