podbitie presahov strechy

podbitie presahov strechy

Poslaťod markokomar » Ned 28. Mar 2010 9:40:22

Nemá niekto foto konštrukcie podbitia strechy z CD profilov alebo na koníky? Pripadne nejakú adresu kde je návod ako sa to robí?Dík.
markokomar
 




Re: podbitie presahov strechy

Poslaťod jepeto » Uto 09. Júl 2013 13:02:52

Viete poradit, ako sa robia presahy strechy v SIKMNINACH v pripade, ze je "vonku" len jedna krokva ??
Ako spravit rost - pomocnu konstrukciu, aby som OSB dosku uchytil aj pri mure (kde krokva nie je)
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: podbitie presahov strechy

Poslaťod steve33 » Uto 09. Júl 2013 13:22:44

Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: podbitie presahov strechy

Poslaťod Mongol » Uto 09. Júl 2013 14:49:07

jepeto píše:Viete poradit, ako sa robia presahy strechy v SIKMNINACH v pripade, ze je "vonku" len jedna krokva ??
Ako spravit rost - pomocnu konstrukciu, aby som OSB dosku uchytil aj pri mure (kde krokva nie je)


Riesili sme to aj my... a dospeli sme k rieseniu ktore celkom fungovalo.
- na stenu sme cez hmozdinky priskrutkovali fosnu, ktora presne vyskovo licovala s krokvou. Vyrobila sa tak fakosna krokva, o ktoru sme potom upevnovali konstrukciu podbitia..

V nasom pripade (Ytong steny) teda hmozdiny pre Ytong priem.12, skrutky do hmozdin so 6 hrannou hlavou, myslim ze sme tie hmozdiny este aj sadrovali. Upevnili sme tam fosnu tusim 10x5cm. Na to sme davali priecne este dosky kazdeho cca 0,5m a na to uz OSB 12mm. Samotnu OSB nam dost prehybalo...
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: podbitie presahov strechy

Poslaťod cenrino » Str 10. Júl 2013 22:49:39

ja som to urobil z cd profilu nasledovne.
narezal som si ich na potrebné dĺžky, zoskrutkoval samoreznými šróbami a vytvoril pravý uhol do uhla z vonka vložil upevňovací strmeň a znova samorezkami spevnil.(vznikol koník) tak pevný, že som sa skúsil po upenvení zavesiť a žijem!

do steny vyvrtal dve diery - hmoždina a prišroboval som tam znova upevňovači strmeň.
Potom už len chytiť vretko do vodováhy a prišrobovať koníky o stenu a krovy.

Všade som dal tatranský.

Viem,všade kde je koník uchytený o stenu je tepelný most ale je to už nad dekou a pod strechou no čo už! Nabudúce to vylepším :-)
Prílohy
cenrino
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto 21. Jún 2011 16:49:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron