Prísada do farby

Prísada do farby

Poslaťod nový prispivateľ » Ned 30. Jún 2013 11:32:14

Ahojte stavebníci!
Ideme malovať - použijeme farby značky od f. Dul.x (nechcem robiť reklamu :D )
Mám otázku: viete mi poradiť antiplesňovú prísadu do farby, ktorá pôsobí preventívne?
Farby by mali byť vodorozpustné.
Ďakujem
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Prísada do farby

Poslaťod nový prispivateľ » Str 03. Júl 2013 15:44:11

Naozaj nikto nemá skúsenosti? :(
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Prísada do farby

Poslaťod majko » Str 03. Júl 2013 16:44:34

Ak si dobre pamatam, dulux pise , ze sa nesmie do farby nic pridavat. Okrem toho ak ma byt cielom neplesnivenie steny tak je to riesenie dosledkov a nie pricin.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: Prísada do farby

Poslaťod bladerunner » Str 03. Júl 2013 18:25:18

nový prispivateľ píše:Naozaj nikto nemá skúsenosti? :(


ostavbári stavajú tak, aby žiadne plesne nevznikli, preto tu asi nikto nemá skúsenosti :mrgreen:
ale vážne. podľa mňa, ak sú vytvorené podmienky /vlhko, teplo,.../ pre vznik plesne, tak ona vznikne, napriek nejakej prísady do farby. čiže tie protiplesňové prípravky skôr asi budú mať využitie, keď už plesne boli, odstránil si príčinu vzniku /hydroizolácia, zateplenie a pod./ a potom by malo opodstatnenie premaľovať to nejakým prípravkom proti plesniam. ale keď neodstrániš príčinu vzniku, tak to asi nebude dobré. :?
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Prísada do farby

Poslaťod ... » Štv 04. Júl 2013 10:32:27

bladerunner píše:
nový prispivateľ píše:Naozaj nikto nemá skúsenosti? :(


ostavbári stavajú tak, aby žiadne plesne nevznikli, preto tu asi nikto nemá skúsenosti :mrgreen:


mna caka riesenie niecoho podobneho ale nie v dome ale v byte odkial sme sa akurat vystahovali a chceme ho prenajat; stara bytovka je postavena tak nestastne ze stropne dosky prechadzaju obvodovymi murmi az pod fasadu, dom zatepleny nie je a ked je slusnejsia zima (ako bola napriklad 2011/2012) tak mas nie ze vlhke, ale doslovne mokre steny okolo styku s podlahami/stropmi (bolo tam vidno vyslovene kvapky skondenzovanej vody), tento problem sa prejavil po vyregulovani vykurovacej sustavy a nasadeni meracov, predtym ked sa kurilo "co to da" vsade tento problem viditelny nebol... dom je plny dochodcov, ktory si pre 5 Ec nechaju aj koleno vrtat, takze v zime sa nechavaju vykurovat susedmi; a o takom nieco ako zateplenie ani pocut, ved ich to netrapi...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron