Pivnica ako monolit

Pivnica ako monolit

Poslaťod tienik » Pia 28. Jún 2013 11:32:42

Ahojte,

riesim taku jednu nahlu otazku a potreboval by som poradit.
Chcem si na pozemku, pod buducim altankom vybudovat malu pivnicu. Rozmery, cca 3x4x2m. Doteraz som bol presvedceny, ze vykopem jamu, nalejem podkladovy beton, nato naukladam DTcka (vzhladom na pocet radu asi zalievat 2x) a potom na vrch zasalujem a zalejem ZB deku - samozrejme z otvorom na vstup do nej.
Teraz ma ale hloda ina myslienka, dostal som ponuku na dovoz a montaz betonovej zumpy v cene 1000€ komplet. S tym, ze si mozem vrchnu dosku nakreslit z otvorom ako potrebujem.
Rozmery cca sedia +- par cm s tym co som zamyslal.
Otazka teraz je, ak uz niekto takuto malu pivnicu v zahrade robil, ked to vezmem nakladovo a narocnostou prace, oplati sa investovat tych 1000€ a mat to za den, alebo ist na to svojpomocne.
Prace sa osobne nebojim, ale ked to nie su kable, dost tazko sa mi odhaduju ceny a narocnost :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Pivnica ako monolit

Poslaťod theb » Pia 28. Jún 2013 23:37:48

Pivnicu som si robil svojpomocne, podobnych rozmerov viac (http://www.ostavbe.sk/post66219.html#p66219)...
Naklady cca:
- DT cca: 200
- Zelezo (spolu) nech: 130
- Strk povedzme: 60
- cement (odhad 25 vreciek): 65

Spolu: 455 (ale cena bola urcite nizsia)

Co som nerobil (a podla mna to nie je dobry napad, ale kazdy vie co chce mat) je podlaha, tam sa nahadzu stare tehly + piesok co sa mi tu potuluje po dvore.
Neratal som ani podsalovanie, pretoze dreva zo stavby mi ostalo dost (este ho vyuzijem na stavbu zahradneho domcurika). A samozrejme som nezaratal kvapky potu + elektrinu a vodu :)

Otvor som si pozvaral sam z odpadu, ktory som nasiel v otcovej pivnici.
Zateplenie a vykop som nedaval zamerne (i ked asi do tej ceny by sa voslo).
Este k pracnosti, 2 ludia cca 4 dni:
-DT sa zalievali 2 dni (nechcel som zalievat na 1xtaku vysku)
-deka podsalovanie a priprava roxorov (to bola nedela, tak sme sa trosku aj ulievali :oops:)
-zaliatie deky sme mali za cca 5 hodin fajront
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Pivnica ako monolit

Poslaťod Wlado » Sob 29. Jún 2013 21:35:45

aby strop tej žumoy udržal váhu altánku prenášanú do bodov cez hranoly , monolitickú vieš v týchto bodoch vystužiť lepšie
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia