Venkovni parapety

Venkovni parapety

Poslaťod Alda » Pia 25. Nov 2011 13:14:37

Zdravim,
mam takovy maly problem s kterym bych potreboval prosim poradit. Nechal jsem si namontovat do novostavby plastove okna od Sulka a krome toho ze my dodali zle sitky proti hmyzu na francouzke balkony otvirave namisto rolovaci (zabradli) tak mi take osadili balkonove dvere na podkladovy profil (na zakl. desku a strop) tak, ze nenechali drazku pro nasazeni nosu venkovniho parapetu. Timto jim pekne dekuji :kill a davam v pozornost ostatnim, kteri budou instalovat okna.

Potreboval bych poradit jakym zpusobem uchytit venkovni parapety na podkladovy profil tak, aby mi za neho nezatekalo. Je mi jasne ze jinak nez natvrdo prisroubovat do profilu to nepujde, ale jak zajistit aby voda nezatekala za nos parapetu a nedelala paseku v izolaci. Vzhledem k tomu ze
parapety jsou hlinikove a okna plastova jina tepelna roztaznost by asi casem nerusila pripadne pouzity silikon, ci jiny tmel.

Predem dekuji za vase rady
Alda
 




Re: Venkovni parapety

Poslaťod jepeto » Str 19. Jún 2013 14:53:28

Len pre informaciu,
ako ste riesili montaz vonkajsich parapetov.
Na nete som davnejsie cital, ze medzi plech parapetu a kovovou koncovkou sa dava tmel - robili ste nieco take ?? Ak ano, aky druh doporucujete ??
Co sa tyka samotneho parapetu, ak ich budem davat tak, ako su pripravene zarovna ramu okna tak na ostenie mozem dat maximalne cca 2,5 cm EPS - dost malo :nie:
Pohravam sa s myslienkovu, ze ich skratim o nejaky ten centimeter a tym padom mozem dat viac EPS na ostenie - takto by to vychadzalo cca 4 cm. Konzultoval som to aj s firmou, ktora mi dodatocne upevni parapety, ale podla ich slov mam pozerat nielen na izolacne vlastnosti ale aj na VIZUALNE - moc prekryty ram okna vraj pekne nevyzera. Ako ste vy uvedene riesili - kolko mate prekryty ram EPS ?
Prílohy
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Venkovni parapety

Poslaťod Kokxo » Str 19. Jún 2013 22:24:49

Skoro cely, ostalo mi cca 1,5 cm z ramu.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Venkovni parapety

Poslaťod ... » Str 19. Jún 2013 22:28:20

jepeto píše:Len pre informaciu,
ako ste riesili montaz vonkajsich parapetov.
Na nete som davnejsie cital, ze medzi plech parapetu a kovovou koncovkou sa dava tmel - robili ste nieco take ?? Ak ano, aky druh doporucujete ??
Co sa tyka samotneho parapetu, ak ich budem davat tak, ako su pripravene zarovna ramu okna tak na ostenie mozem dat maximalne cca 2,5 cm EPS - dost malo :nie:
Pohravam sa s myslienkovu, ze ich skratim o nejaky ten centimeter a tym padom mozem dat viac EPS na ostenie - takto by to vychadzalo cca 4 cm. Konzultoval som to aj s firmou, ktora mi dodatocne upevni parapety, ale podla ich slov mam pozerat nielen na izolacne vlastnosti ale aj na VIZUALNE - moc prekryty ram okna vraj pekne nevyzera. Ako ste vy uvedene riesili - kolko mate prekryty ram EPS ?


pozri si napriklad tu:
konzola-zaluzie-a-tepelny-most-t5697-15.html
tam som dal nejake fotky a na tej poslednej v serii je aj vidno ako vyzera okno kde je cely ram prekryty izolaciou... pripadne ak chces mozem ti postnut aj nejake dalsie fotky....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron