Škárovanie kamenných obkladov

Škárovanie kamenných obkladov

Poslaťod jezo » Pon 17. Jún 2013 12:48:06

Zdravim, presiel som celu tuto sekciu, ale nenasiel som tu skusenosti s praktickou realizaciou. Oblozil som si stlp v podkrovi (komin 40x40 cm) "kamennymi" tehlickami. V podstate skoro same krajovky. Spary maju sirku okolo 10mm. Skarovacku som kupil Ceresit CE43. V technickom liste ma 3 sposoby aplikacie, ale ani jeden na takyto ucel vhodny nie je, kedze tu sa povrch nesmie zagebrit. Niekde na nete som natrafil na metodu vytlacania z igelitoveho sacku, podobne ako sa zdobia torty. Moc ma to nenadchlo, ale prinajhorsom skusim. Napadlo ma, ci by sa nedala pouzit klasicka pistol na tmely v "crievku". Dobu spracovatelnosti pisu 60 minut, co by mohlo stacit. Pipadne nema niekto osvedcenu metodu?
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat




Re: Škárovanie kamenných obkladov

Poslaťod Mongol » Pon 17. Jún 2013 15:31:41

Pokial "tehlickami" myslite klinkery, resp licove obkladove pasiky, a pod. Tak tam asi bezna sparovacka nebude vhodna, kedze ju musite umyvat, a rozotierat.

Skor nieco taketo:
http://www.klinker.sk/sortiment/malty.php
http://www.fabrick.sk/sk/quick-mix---ma ... _17-c.html

Robi to skoro kazdy vyrobca malt, toto su prve dve co ujo G vyhodil...
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Škárovanie kamenných obkladov

Poslaťod jezo » Pon 17. Jún 2013 20:56:55

Nie, nie. Tehlicky som pisal preto, ze to ma pravidelny tvar 10x20cm, ale tvari sa to ako kamen, vraj zula. Teda nepravidelny hrbolaty povrch. Urcite sa to nemoze rozotierat po povrchu, musi sa vtlacit len do spary. CE43 je v poriadku, zaujima ma len sposob "aplikacie", ak by mal niekto skusenosti.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Škárovanie kamenných obkladov

Poslaťod Ludo » Pon 17. Jún 2013 21:39:50

mne to špárovali to presne tými velkými pištolami
k tomu štetec zárohák,
namočiť a upraviť
a aj ked trocha kamen pošpiníš, s mokrým štetcom v tej chvíli to ešte ide dole v pohode
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Škárovanie kamenných obkladov

Poslaťod jezo » Pon 17. Jún 2013 22:06:43

Super, dakujem! Tesi ma, ze to pojde. Predchvilou som skusil vzorku natlacit sackom a na to by som veru nervy nemal...
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Škárovanie kamenných obkladov

Poslaťod hinault » Pon 17. Jún 2013 22:12:40

Skaroval som tehlickove pasiky v interiery, podobne ako klinkery. mal som na to extra skarovacku urcenu k tym tehlickam. tehlicky sme nalepili klasickym flexilepidlom. Vytlacna pistol na skarovanie bola na nic, lebo hmota bola zrnita a piest sa tym padom zadieral. najlepsie boli prilozene sacky. zaklad bol odstrihnut roh na vhodnu dieru (ani velka ani mala, zavisi to od hustoty hmoty. sirky skar, dobre je postupne odstihavat zo sacku az na vhodnu velkost). so sackom to islo ako po masle, lahko sa regulovala rychlost vytlaku len znizovanim/zvysovanim tlaku pri stlacani sacku v ruke.

Na zacistovanie som pouzival plochy stetec asi 2 - 3 cm siroky (dost zalezi od sirky spary). len som vyhladzoval spary po tom, ako hmota mierne zavadla. robil som to po plochach asi 2 x1 m. Zaklad bol, aby sa hmota dostala presne do skary, tehlicky sa dotykala len tam kde treba a zavadla. uz zavadnuta sa aj pri rozmazani na tehlicku nechytila, resp. lahko sa dala ocistit. celu stenu som po zaschnuti natrel dakym priehladnym naterom (nepamatam nazov, ale v obchode urcite poradia, ktory ma vraj odpudzovat prach a necistoty. na obklade ho nevidno, ucinok preveri cas).

Pred sparovanim som zlahka spary prebehol vlhkym stetcom aby sparovacka lepsie chytila kde mala.
hinault
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pia 28. Jan 2011 23:40:22
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Škárovanie kamenných obkladov

Poslaťod cenrino » Pon 17. Jún 2013 23:33:44

quik mix škárovka majú asi 10 odtieňov.

nalepiť flexom na kríž ak je spodná strana obkladu lesklá teda je tam taký hladký film tak pár krát prebehnúť oceľovým kartáčom a otrieť namočeným štetcom vo vode
na škárovanie sa používa špeci špachtla a obyčajný plechový hoblíkta, špachtla má rôzne rozmery podľa toho akú širokú špáru chceš ja mám 1cm
nalepiť prvý rad a počkať kým zaschne
kúp si dve latky 1x2cm a dĺžka podla toho čo ideš obkladať
ta latka ti vytvorí pekne rovnú medzeru a špachtľou tam natlačíš škárovačku
keď ti škárovka trocha zaschne prekefuješ to kartáčom aby ti ostala špárovka ostala pekná

obklad je vhodné ešte pred nalepením napenetrovať ja som dával betónovú imitáciu tehly a penetroval som to modrým duvilaxom -ostalo to pekne matné

robí sa mi to úplne jednoducho cca 50m2 už som v polovici a hlavne tá špárovka je úplne super. čakal som že to pôjde hrozne ale... :-)
cenrino
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Uto 21. Jún 2011 16:49:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron