VEKA Alphaline 90 PLUS

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod kompakt40 » Štv 29. Jan 2009 19:44:19

Marian H píše:to kompakt40: Da sa nejako preverit, ze v tom profile ja skutocne ta penova izolacna vlozka?
Stale sa rozhodujem do finale sa u mna dostali profily: VEKA Alphaline 90 PLUS (Okna MACEK)a REHAU GENEO (Fenestra).



:-) tiež nad tým uvažujem či tam je ta izolácia , aj som chcel navŕtať dierku niekde ,ale zatiaľ odolávam zvedavosti :-)
kompakt40
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 22. Jan 2009 13:54:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod kompakt40 » Štv 29. Jan 2009 19:55:09

scott01 píše:
kompakt40 píše:Mne práve dnes osadili oknamacek profil VEKA Alphaline 90 PLUS ,tak uvidím neskôr. Zatiaľ vyzeraju OK. Ešte čakám na vchodove dvere od ních .

ja asi tiež idem brať okná od tejto firmy, zajtra idem osobne do Frýdku pre upresnenie niektorých detailov.....osádzali ti to pomocou pások alebo obyčajná montáž na penu?...ak to nie je tajnosť pre aké dvere z tej širokej ponuky si sa rozhodol..plast,hliník drevo ???.....typ??...montáž z tvojho hľadiska ok???....díky za info


Pena a pásky len z interieru z exterieru si už dám sám lebo okna sú zarovno múru tak by to nemal byť problém. Montáž ok ale teraz by som skúsil dohodnúť večšiu zľavu bez montáže , lebo asi by som sa vedel s tým lepšie pohrať . Ale to je pri všetkom ak si to robíš pre seba tak sa stým pohráš poriadne. Dvere som objednal AL typ Heroal 090S
kompakt40
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 22. Jan 2009 13:54:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod ziletka » Štv 29. Jan 2009 20:01:44

kompakt40 píše:...... Montáž ok ale teraz by som skúsil dohodnúť večšiu zľavu bez montáže , lebo asi by som sa vedel s tým lepšie pohrať ...........

to nie je zly napad
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod Marian H » Štv 29. Jan 2009 22:25:26

kompakt40 píše:
Marian H píše:to kompakt40: Da sa nejako preverit, ze v tom profile ja skutocne ta penova izolacna vlozka?
Stale sa rozhodujem do finale sa u mna dostali profily: VEKA Alphaline 90 PLUS (Okna MACEK)a REHAU GENEO (Fenestra).



:-) tiež nad tým uvažujem či tam je ta izolácia , aj som chcel navŕtať dierku niekde ,ale zatiaľ odolávam zvedavosti :-)


Zostava len dufat... Je to ako s tym argonom medzi sklami, kazdy dufa ze tam je ale isty si neni nikto... :D
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod scott01 » Pia 30. Jan 2009 16:16:42

...takže sme sa rozhodli nakoniec pre Veka Alphaline 90 plus trojsklo (mahagon), a to som nechcel ešte pred mesiacom o trojskle ani počuť :) ,profil som si omakal pri osobnej návšteve na pobočke vo Frýdku, je to kvalitný masívny profil s izolačnou vložkou, 3 tesnenia( dvojsklo by sa mi tam zdalo také utopené, ale aj tak vrelo odporúčam), pásky si nechám osadiť len z interiéru, z exteriéru bude okno zarovno múrom a preložené EPS, tam si nastrihám pásky z difúzne-otvorenej fólie Delta vent N čo mi zostala zo strechy a prilepím to nejakým kvalitným tmelom a nakoniec to prekryje aj tak EPS...takže vďaka výbornej ponuke, nadštandardnému jednaniu(aj výzoru :o ), montáži v cene, získame kvalitné trojsklá :ano: . K tej montáži len toľko, ja by som to sám nemontoval už len z hľadiska prípadnej reklamácie. Keby mi mali prasknúť z hocijakého dôvodu napr. terasové dvere na obývačke....prídu, odfotia,vymenia. Slovaktual mi nacenil montáž 900eur, a už som rozmýšľal ako to budem sám montovať :roll: , ale v prípade reklamácie ruky preč!!
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod mix » Ned 01. Feb 2009 9:51:26

ziletka píše:
mix píše:
mix píše:Nemam tam sice cenu za montaz-teda mam, ale je to 0,- (montaz a dopravu maju zdarma).
No ponuka je podozrivo lacna! Skoda, ze tu nie je nikto kto pozna tu firmu.

Ma s nimi niekto nejaku skusenost? Resp. nasli ste na nich nejake referencie z webu?

Od nich mam druhu najlacnejsiu ponuku. Hladal som referencie na ceskych a slovenskych forach ale nic som nenasiel. Ani zle ani dobre. Tak neviem. Ale vyzera to byt velka a solidna firma. Pockam este na dalsie ponuky, ale zatial vyhravaju. Ak budu ochotni splnit moje poziadavky, tak do toho asi pojdem, a dam tu referencie casom.

Ak hladate referencie na nich, tak zmenili svoj obchodny nazov z http://www.euroklima.cz ---> oknamacek..., ale ani pod tymto nazvom som zatial referencie nenasiel.

scott01 píše:..izolačná vložka tam určite je, dokonca na moje prekvapenie ju dávajú aj štandardne pre profil Alphaline 90 basic s dvojsklom.....čo som overoval len mailom

to scott01: Ja som bol osobne na pobocke a tu izolacnu vlozku v profile Basic nemali. Mailom mi dokonca nacenili aj terasove posuvne dvere so znizenym prahom-pri zamerani to zrazu uz nebolo mozne... Tiez som sa rozhodol pre nich, ale tie terasove dvere dam spravit inej firme-dufam, ze to potom bude farebne ladit :( .

kompakt40 píše:Mne práve dnes osadili oknamacek profil VEKA Alphaline 90 PLUS ,tak uvidím neskôr. Zatiaľ vyzeraju OK. Ešte čakám na vchodove dvere od ních .

to kompakt40: Preco ti to nenamontovali naraz? Ja ocakavam, ze mi to vsetko spravia naraz, aby som mal pekne uzavretu stavbu.

A co poviete na garazove brany od nich?
mix
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Ned 04. Jan 2009 15:26:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod scott01 » Ned 01. Feb 2009 10:48:57

...izolačná vložka je aj v Basicu (bola aj vo vzorke na pobočke), ale asi by bolo veľkou chybou ísť pri tomto profile do dvojskla!!!....išiel som tam práve preto aby som to videl, ja som o trojskle nechcel ani počuť!!!!!...ale keď si porovnáš cena za navýšenie o sklo navyše a úžitkové vlastnosti, rosenie, povrchová teplota skla tak si daj trojsklo, tiež šetrím každé euro, nie som žiadny podnikateľ ale táto seriózna ponuka ma oslovila, tak isto budem brať aj garážovú bránu Rytterna, cena oproti slovenským ponukám je nižšia, doprava a montáž je u nich zdarma,,,teda samozrejmosť....kolegovi som poradil tohto predajcu na dve garážové brány....poslal dopyt a v sekunde zarobil 500 euro za rovnakých podmienok ako u našich predajcov....nechcem tu robiť žiadnu reklamu, ale keď pošlem ponuku a niekto si pýta za narezanie 10 parapetných dosiek 25 eur :o , alebo za dovoz okien zákazníkovi 35 eur :shock: , preboha veď v tejto dobe by to mala byť samozrejmosť
scott01
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia 09. Jan 2009 18:53:03
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod kompakt40 » Ned 01. Feb 2009 11:37:48

to kompakt40: Preco ti to nenamontovali naraz? Ja ocakavam, ze mi to vsetko spravia naraz, aby som mal pekne uzavretu stavbu.

A co poviete na garazove brany od nich?

Ja som dvere objednával neskôr , ako okná . Trochu som špekuloval ,lebo sa mi zdali drahé. Garážové dvere nie sú zlé ale našiel som aj za lepšiu cenu na http://www.hsg.sk/ tak ešte neviem pre koho sa rozhodnem.
kompakt40
 
Príspevky: 42
Registrovaný: Štv 22. Jan 2009 13:54:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: VEKA Alphaline 90 PLUS

Poslaťod Marian H » Sob 07. Feb 2009 12:23:33

Takze finale nakoniec vyhral profil Rehau Geneo, museli sme sa zmierit s bielymi oknami (zatial nerobia folie). V stredu pridu zameriavat. Okna Macek mi nevedeli vyrobit terasove dvere - kridla siroke 1000 mm, max 900 mm.
Ponuka z Fenestry bola nakoniec o 30.000 Sk lacnejsia ako Macek.
Marian H
 
Príspevky: 125
Registrovaný: Uto 09. Dec 2008 19:37:50
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Predchádzajúci

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron