zakladova doska pasivna stavba ...

Re: zakladova doska pasivna stavba ...

Poslaťod naldo » Uto 04. Jún 2013 2:38:15

Majo 2 píše:naldo, skús reagovať vecne, technicky, ja viem na iných fórach sú narážky, urážky a invektívy bežné ale na tomto ani veľmi nie.

na co mam reagovat......??? ze niekto tu sa natahuje na nejakom desatinnom cisle...??? ja som to tu dal ako inspiraciu....., ale na slovensku kazdy vsetko hned spochybni.., prekruti a vysvetli si po svojom..., ze drahe.., ze asi urcite dosiel nekvalitny beton..., ze rurky su nedobre...., ze statika urcite asi zle prepocitana..... proste na hlavu..., ak niekto nieco nevie tak sa ma pytat ked ma zaujem..., xxxxxxxxxxxx...., ale o tom su asi slovenske foora...
to spravne cislo..., spravny tepelny odpor je napisany na zaciatku diskusie...., na youtube..., bola zadana chyba... to je vsetko... ale ako som spomenul.., tato platna je x krat odskusana a postavena v skandinavii.., v nemecku svajciarsku... ale na slovensku......, to urcite nebude fungovat.., lebo ................. slovak si radsej zaleje platnu sam a s vlastne namiesanym betonon.., lebo betonarka mu urcite nedonesie tu kvalitu............
naldo
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon 04. Feb 2013 1:13:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: zakladova doska pasivna stavba ...

Poslaťod fabka2004 » Uto 04. Jún 2013 7:39:24

respektujeme Vase rozhodnutie aj Vasu cestu ... ale na vecnu otazku preco takto ste nepovedali ani jeden jediny argument
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: zakladova doska pasivna stavba ...

Poslaťod MiroM » Uto 04. Jún 2013 8:15:49

naldo píše:na co mam reagovat......??? ze niekto tu sa natahuje na nejakom desatinnom cisle...??? ja som to tu dal ako inspiraciu....., ale na slovensku kazdy vsetko hned spochybni.., prekruti a vysvetli si po svojom..., ze drahe.., ze asi urcite dosiel nekvalitny beton..., ze rurky su nedobre...., ze statika urcite asi zle prepocitana..... proste na hlavu..., ak niekto nieco nevie tak sa ma pytat ked ma zaujem..., xxxxxxxxxxxxxxx...., ale o tom su asi slovenske foora...
to spravne cislo..., spravny tepelny odpor je napisany na zaciatku diskusie...., na youtube..., bola zadana chyba... to je vsetko... ale ako som spomenul.., tato platna je x krat odskusana a postavena v skandinavii.., v nemecku svajciarsku... ale na slovensku......, to urcite nebude fungovat.., lebo ................. slovak si radsej zaleje platnu sam a s vlastne namiesanym betonon.., lebo betonarka mu urcite nedonesie tu kvalitu............


A co si cakal, ze ked sem das svoje riesenie, tak xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx. Cakal si len uznanie, namiesto toho si dostal hromadu otazok, na ktore si nebol schopny odpovedat.
Ano, je to rozdiel len v desatine, v stotine, ale pri prevratenej hodnote je to R=8; 8,5 resp. 10 (tych U=0,12 som si nevsimol, vsimol som si len to obrovske "Uwert=0,1" na videu).

Je mnoho ciest, ako sa dopracovat k pozadovanemu cielu, v tomto pripade k zakladom pre pasivny dom. Nie vsetky su vsak optimalne, ci uz z hladiska ekonomickeho, alebo praktickeho. Je jednoduche vykopat metrovu dieru, nasypat tam 80cm penoskla, na boky hrubej ZB platne dat 30cm XPS a do podlahy dalsich 20cm XPS. Ale mam pasivnu dosku. Je to vsak ekonomicke? Optimalne? (ten priklad nebol mysleny na teba)
Ty si si zvolil tuto cestu. Viaceri ti davali otazky, preco si si zvolil prave takyto sposob? Nebol si schopny odpovedat. Opakoval si dokola, lebo Nemci, lebo Svedi.....
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: zakladova doska pasivna stavba ...

Poslaťod emkac » Uto 04. Jún 2013 8:42:04

pani, klud
nadych, vydych.... a zacnite znova
bez nadavok, urazok, invektiv a pod.
po dlhsej dobe som zcenzuroval dva prispevky, tak odteraz skuste prosim naozaj iba vecne

dakujem
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
bulko_
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron