kde beriete palivove drevo?

kde beriete palivove drevo?

Poslaťod deko » Sob 24. Jan 2009 0:00:31

dnes som bol v Hornbachu a kupil som kachle Rubin (asi 170 € - uz som aj zabudol, viem ale ze to bolo dost malo). ale o inom som chcel - mohol by mi niekto poradit kde v okoli Cifera zohnat co najlacnejsie drevo?

Uz som aj rozmyslal ze by som isiel do lesov pozbierat suche haluze popadane na zemi, na mieste by som to polamal a priniesol domov. Predpokladam ale ze haluze by zhoreli dost rychlo a navyse by ma niekto mohol obvinit ze som zlodej dreva... S kurenim sa nejako velmi neponahlam - kym zateplim podlahu, kachle ani nebudem pripajat (iba zeby sa minul plyn). cize drevo by malo na schnutie minimalne pol roka...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod deko » Pon 26. Jan 2009 17:45:18

to mi naozaj nikto nedokaze poradit kde zohnat palivove drevo za normalnu cenu? vdaka
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod quark » Pon 26. Jan 2009 18:28:25

deko: aj ja zhaňam a zatial nič.....
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod emkac » Pon 26. Jan 2009 18:48:59

ja som kupil 15kg vrecia v Hornbachu po cca 3EUR
lenze tie boli desne mokre
tak som na skusku kupil jendo vreco s nejakymi 7-8 polenami (15dm3) za nieco nad 3EUR
to uz bolo suchsie, ale desne drahe

v plane mam vybavit si od obce povolenie na zber dreva a ist do okolia s furikom a motorovu pilou pozbierat popadane stromy :lol:
a spytat sa svokrovcom, kde kupili tu furu dreva, co maju momentalne v drevarni (lezne to je stred slovenska)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod vladoh » Pon 26. Jan 2009 21:53:49

u nas sa drevo kupuje na statnych ci mestkych lesoch. Pred troma rokmi nasi kupili tatru bukoveho za 5k. Ale to sme na Liptove.....
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod lj. » Pon 26. Jan 2009 22:45:20

Kupil som za cca 1400Sk/1prm (buk) - nastiepane, napilene vhodne rovno do krbu od mestskych lesov
a dalej 700-800Sk/1 prm (dub) - metrove kmene (napilene uz mam treba nastiepat) od mensich vlastnikov.
Toto drevo mi schlo 1 rok a este by znieslo schnut aj dalsi.
Odporucam popytat sa v okoli susedov znamych co kuria drevom, kde kupuju. Ak nemate v okoli lesy, bude to s drevom o cosi horsie.

2 deko & emkac: na furik, zbieranie a pod rychlo zabudnite, alebo si to skuste a potom zabudnete este rychlejsie. Uz len pesun cca 10-20m vysypaneho nastiepaneho dreva a poskladanie na kopu nie je brnkacka. Ist nazbierat do lesa v tomto pripade je ako z ruskej rozpravky.

Ak nemate suche drevo a chcete silou mocou kurit, tak asi tie brikety 5Sk/kg.
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod joko » Pon 26. Jan 2009 23:18:20

deko píše:to mi naozaj nikto nedokaze poradit kde zohnat palivove drevo za normalnu cenu? vdaka


Nechcel som Ti ponúknúť tie dva kubíky buku a hrabu čo mám pre seba. Pred rokom rezali polom v Malých Karpatoch no netuším cez koho by sa to dalo kúpiť. Zdroje pre teba prístupné by som asi tam hladal, no bude to kvalitné čerstvé drevo na použitie o dva-tri roky. Suché, tvrdé , a za primeranú cenu v zime nekúpiš. Buď drahé, alebo kvalitné surové. Do Cífera máš najlepší zdroj hore na Babu, a tam hladať majiteľov. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod deko » Pon 26. Jan 2009 23:30:40

joko píše:
deko píše:to mi naozaj nikto nedokaze poradit kde zohnat palivove drevo za normalnu cenu? vdaka


Nechcel som Ti ponúknúť tie dva kubíky buku a hrabu čo mám pre seba. Pred rokom rezali polom v Malých Karpatoch no netuším cez koho by sa to dalo kúpiť. Zdroje pre teba prístupné by som asi tam hladal, no bude to kvalitné čerstvé drevo na použitie o dva-tri roky. Suché, tvrdé , a za primeranú cenu v zime nekúpiš. Buď drahé, alebo kvalitné surové. Do Cífera máš najlepší zdroj hore na Babu, a tam hladať majiteľov. ;)


heh teraz neviem ci si sa pomylil alebo si mi naozaj nechcel ponuknut tie 2 kubiky :) skusim zajtra obvolat lesnikov v budmericiach, smoleniciach a na okoli. len sa bojim ze ked nebudem chciet kamion tak ma poslu do... daleko...

kazdopadne vdaka za radu :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod Dodo » Uto 27. Jan 2009 0:53:29

Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod deko » Uto 27. Jan 2009 8:51:56

dodo tieto firmy som si vygooglil aj ja. otazka ale neznela "kde zobrat palivove drevo" ale "kde beriete palivove drevo" - ipso facto som sa pytal na prakticke skusenosti...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod nový prispivateľ » Uto 27. Jan 2009 9:46:52

deko píše:dodo tieto firmy som si vygooglil aj ja. otazka ale neznela "kde zobrat palivove drevo" ale "kde beriete palivove drevo" - ipso facto som sa pytal na prakticke skusenosti...


Osobná skúsenosť s prvou firmou (z Častej). Po objednávke cca 3 týždne čakačka. Drevo prišlo napílené, zabalené po 1 pm. Cena ako na stránke. Vlhkosť udávaná výrobcom cca 28 %.

Môže byť, pretože časť dreva mi zmokla. Tá druhá suchá časť po proložení do krbu "nesyčala". Občas tam dajú tenký klátok (1 pm = cca 300 kusov dreva).
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: kde beriete palivove drevo?

Poslaťod TATRAN » Pia 06. Feb 2009 17:23:58

onehda v sobotu rano, zaklopal na dvere Emil s Ancou...ze idu do lesa, povolenku maju a ci chcem drevo. za plnuuuu V3Sku...a za 2.000,-. tak coby nie. len ci by zalohu som im dal, ze na vinko a cigaretky. tak coby nie.
a uz podvecer - kedy som sa rozlucil so zalohou a uvazoval AKO to vysvetlit zene, dobehla Anca...ze uz IDUUUU.
len si mam pripravit oldomas...
mno. aj prisli. rozosmiata partia miestnych romov to zlozila tak rychlo, ze sme dali len po 2kola...
v nadhernom jesennom podvecerom zapade slnka sme dopili borovicku a Emil za spolahlivost dostal este litrovku vodky (este zo svadby) so sebou. :)
s Emilom sa v krcme vzdy zvitame ako bratia a tema - ci som spokojny s drevom sa da predabatovavat pomerne dlho.

S týmto príspevkom autora TATRAN súhlasil
madein1974
TATRAN
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Uto 13. Jan 2009 8:47:34
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron