Garazova strecha

Garazova strecha

Poslaťod Bob » Uto 25. Nov 2008 11:42:42

Servis,
na garazi ma byt pultova strecha so sklonom 9 stupnov, pojde tam plechova krytina ruukki, krov mam hotovy.

Otazka: - ako dalej? -
1. dat izolaciu, kontralaty, laty a tak krytinu, alebo....
2. dat izolaciu, urobit debnenie a tak kontralaty a krytinu (s tym poradim som si nie isty)

Projektant tvrdi aby som urobil debnenie. Mne sa pozdava skor prva moznost.
Ak robit to debnenie tak preco?.....ako idu jednotlive vrstvy pri debneni?
Dakujem za pomoc.
Obrázok užívateľa
Bob
 
Príspevky: 170
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:52:04
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Garazova strecha

Poslaťod jojkoz » Uto 25. Nov 2008 11:52:23

Podla mna je debnenie zbytocne - ja som robil min. leto strechu na dome - tiez s ruukki.

Ked mate holy krov - tak treba dat paropriepustnu foliu - potom kontralaty - laty a na to plech.

A potom zo spodnej strany sa dava izolacia (natesno alebo s medzerou - podla pouzitej paropriepustnej folie) - parozabrana - a uz vnutorna strana - to jest SDK alebo DREV. OBKLAD ....
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Garazova strecha

Poslaťod MadaC » Uto 25. Nov 2008 14:41:21

jojkoz píše:Podla mna je debnenie zbytocne - ja som robil min. leto strechu na dome - tiez s ruukki.

Ked mate holy krov - tak treba dat paropriepustnu foliu - potom kontralaty - laty a na to plech.

A potom zo spodnej strany sa dava izolacia (natesno alebo s medzerou - podla pouzitej paropriepustnej folie) - parozabrana - a uz vnutorna strana - to jest SDK alebo DREV. OBKLAD ....


ale tvoja strecha asi nemala 9 stupnov. Pri tychto sklonoch vraj musi ist plne debnenie.

Projektanti u nas tieto sklony vobec nevedia robit. Su nauceny ze plne debnenie musi byt od urciteho sklonu ale zaroven su nauceny ze strecha ma byt odvetravana a tak napriklad mne naprojektovala projektantka OSB, kontralaty, OSB, falcovany plech na co ked som sa jej pytal preco odvetravana, ked cez OSB sa mi aj tak z krovu ziadna vlhkost neodvetra tak mi nevedela na to odpovedat. Nakoniec som jej navrhol Hofafest UD, kontralaty, OSB, falcovany plech nech uz to trochu dava zmysel. ALe mozno koli jednoduchosti skoncim pri neodvetravanej streche, pricom si ale budem musiet dat bacha na parozabranu, aby sa mi vlhkost do krovu vobec nedostala.

Skuste technicku podporu Ruukki nech vam doporucia rozumnu skladbu.
MadaC
 
Príspevky: 185
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:34:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 8 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron